Auta używane Islandia
Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole |
Auta używane Islandia- na co zwrócić uwagę?
Rynek aut używanych jest naprawdę nasycony, co szczególnie widoczne jest w krajach rozwiniętych, takich jak Islandia. Wielu użytkowników zastanawia się nad zakupem lub ściągnięciem auta z tych terenów. Jak kwestie te wyglądają w praktyce? Odpowiadamy.
Auta używane Islandia- o czym warto pamiętać?
Auta używane Islandia to bogata oferta wielu różnych marek i modeli aut w atrakcyjnych cenach, często o wielu dodatkowych rozwiązaniach. Dlatego też wielu decyduje się na jego zakup właśnie w tym miejscu. Tak jak w przypadku zakupu samochodów z innych krajów Unii Europejskiej obowiązują nas podobne przepisy prawne i procedury, do których należy się stosować.
Akcyza, czyli podatek akcyzowy
To przede wszystkim konieczność zapłacenia akcyzy, czyli podatku akcyzowego. Jego kwota zależna jest od pojemności silnika:
– 18,6% od samochodów z silnikiem większym niż 2000 cm3,
– 3,1% w pozostałych przypadkach.
Na jego zapłatę masz czas do 30 dni, natomiast na złożenie deklaracji do Urzędu Skarbowego 14 dni. Ceny te uzależnione są od wartości auta i pojemności silnika.
Zwróć uwagę na stan techniczny auta
Przede wszystkim, aby uniknąć znacznych problemów z samochodem, przed lub po zakupie warto oddać go do sprawdzenia w wybranym przez nas warsztacie. To ważne, ponieważ wielu sprzedawców celowo ukrywa wady, które mogą mieć duży wpływ na późniejsze użytkowanie auta. Nieważne jest miejsce zakupu, warto stosować się do zasad ostrożności i bezpieczeństwa tak, aby możliwie jak najlepiej uniknąć wszelkiego rodzaju rozczarowań.

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online
Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online Masz długi, bo pracodawca kolejny miesiąc spóźnia się z wypłatą? Na kredyt w

Pożyczka prywatna u notariusza
Pilnie potrzebujesz zasięgnąć pożyczki gotówkowej, jednak bank Ci odmówił, z racji tego, że nie posiadasz pozytywnej zdolności kredytowej? Chcesz dołączyć

Przegrana apelacja – co dalej?
Przegrana apelacja – co dalej? Apelacja to sposób obrony przed wykonaniem niekorzystnego wyroku lub postanowienia wydanego przez sąd I instancji.

KRD kiedy znika wpis?
KRD kiedy znika wpis? Proces usunięcia wpisu w KRD rozpoczyna spłata zobowiązania przez dłużnika. Wierzyciel ma 14 dni na usunięcie z