Belastingdienst, czyli do kogo po zwrot podatku?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Belastingdienst

Belastingdienst to instytucja, która spełnia funkcję polskiego urzędu skarbowego. To tutaj należy udać się w celu rozliczenia z podatku oraz w przypadku chęci skorzystania z zasiłków.

Podobnie jak w Polsce nie można ignorować korespondencji z Urzędu Skarbowego, podobnie ma się sytuacja w przypadku instytucji z Holandii. W takiej sytuacji najlepiej udać się do kogoś, kto przetłumaczy tekst lub skorzystać z usług profesjonalnego biura rozliczeniowego.

Czego najczęściej dotyczy korespondencja z Belastingdienst?

Nie warto ignorować korespondencji z urzędu i podjąć odpowiednie działania. Urząd Skarbowy w Holandii działa na nieco innych zasadach niż w Polsce i zazwyczaj przychyla się do dobrej woli podatnika. Co znaczą poszczególne wyrażenia?

  • „te betalen” oznacza kwotę, którą należy wpłacić do urzędu. Każda płatność ma swój termin, a po jego upłynięciu trzeba liczyć się z karą lub dodatkowymi kosztami. Warto jednak zaznaczyć, że w każdym przypadku można wnioskować o rozłożenie kwoty na raty, a w przypadku bezpodstawnego naliczenia kwoty, można od decyzji się odwołać.
  • „aanmaning” to rodzaj upomnienia. Na uiszczenie kwoty urząd daje zazwyczaj 14 dni.
  • „dwangbevel” to odpowiedź na brak reakcji na wcześniejsze upomnienie. Co więcej, sprawa zostaje w takiej sytuacji przekazana do komornika, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
  • „te ontvangen” to informacja z urzędu o przyznanej kwocie dla podatnika. Zazwyczaj w ciągu tygodnia lub dwóch kwota wpłynie na konto.
Belastingdienst – rozliczenie z podatku 2021

Początek roku to zawsze okres intensywnych rozliczeń podatkowych. Pracodawcy mają obowiązek przesłać odpowiednie karty podatkowe, z którym najlepiej udać się do księgowej lub księgowego.

Jednak od dłuższego czasu zasady rozliczeń podatkowych nieco się zmieniły, co wpłynęło nie tylko na konieczność zgromadzenia większej ilości dokumentacji, ale wpływa również na czas oczekiwania na zwrot nadpłaconej kwoty.
Rok 2021 podobnie jak poprzednie wymusza zatem na podatnikach konieczność przedstawienia dochodów zarówno przed urzędem holenderskim, jak również polskim. Jeśli podatnik posiada meldunek w Polsce lub ośrodek interesów życiowych znajduje się w naszym kraju, np. kredyt, nieruchomość, najbliższa rodzina, musi wykazać dochody uzyskane w Holandii przed polskim Urzędem Skarbowym.

W takiej sytuacji należy uzyskać zaświadczenie UE/WE, które mówi o wszystkich dochodach uzyskanych w danym roku zarówno w Polsce, jak i w Holandii. Belastingdienst dokonuje następnie weryfikacji i podejmuje decyzję, czy należą się ulgi przy rozliczeniu.Nie tylko zwroty dla podatnika

Procedury przyznawania poszczególnych ulg są nieco zawiłe dla przeciętnego pracownika, dlatego warto w takiej sytuacji udać się do profesjonalnego biura. Belastingdienst po przeanalizowaniu dokumentacji ocenia sytuację podatnika i wylicza kwotę zwrotu nadpłaconego podatku.

Może jednak również się okazać, że konieczny będzie zwrot pewnej kwoty do urzędu. W przypadku dużej kwoty, zawsze można wnioskować o rozłożenie należności na raty. Ważne, by reagować na pisma i wykazać chęć współpracy.
Belastingdienst to instytucja, która funkcjonuje nieco inaczej niż nasz polski Urząd Skarbowy. Dlatego podatnik nie powinien obawiać się korespondencji z urzędu i zawsze podjąć stosowne działania i kontakt z instytucją.

Każde pismo ma bowiem swoją ważność i nie dostosowanie się do wytycznych może skutkować karami finansowymi. Najbezpieczniejszą formą jest prowadzenie księgowości w sprawdzonym i pewnym biurze, gdzie księgowi systematycznie informowani są o zmianach w zakresie rozliczeń podatkowych. 

Pożyczki Bocian opinie

Pożyczki Bocian opinie

Pożyczki Bocian opinie Firma Bocian Pożyczki cieszy się długim istnieniem na rynku, to daje szerokie doświadczenie i pozwala świadczyć usługi

0 komentarzy
Auta używane Islandia

Auta używane Islandia

Auta używane Islandia- na co zwrócić uwagę? Rynek aut używanych jest naprawdę nasycony, co szczególnie widoczne jest w krajach rozwiniętych,

0 komentarzy
Prywatne pożyczki na dowód przez Internet

Prywatne pożyczki na dowód przez Internet

Udzielam prywatne pożyczki na dowód przez Internet bez sprawdzania BIK, KRD. Zajmuje się udzielaniem pożyczek prywatnych dla osób zadłużonych, mających

24 komentarze

Belastingdienst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *