Faktoring dla zadłużonych bez BIK i KRD

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Popularność faktoringu na terenie Polski cały czas rośnie. To łatwy sposób na skuteczne odzyskanie płynności finansowej w wielu firmach. Faktoring jest dopasowywany indywidualnie, zgodnie z potrzebami oraz aktualnymi możliwościami przedsiębiorstw. W związku z tym jego dobranie nie należy do najtrudniejszych zadań. Pozwala na uzyskanie sprawnego dostępu do dodatkowej gotówki. 

Faktoring – co to konkretnie jest?

Zwolenników faktoringu jest coraz więcej. Dzieje się tak z tego względu, iż jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na poprawienie swojej sytuacji finansowej. To produkt, który umożliwia bezproblemowe działanie rynkowe w czasach zatorów płatniczych. W ten sposób rozwiąże się problem z opieszałymi lub też nieuczciwymi kontrahentami i zadba się o finanse własnego przedsiębiorstwa. Najpopularniejszą odmianą jest faktoring cichy bez zabezpieczeń. To kusząca propozycja zwłaszcza dla tych przedsiębiorstw, które nie chcą informować kontrahentów o tym, iż korzystają z finansowania zewnętrznego. Do dyspozycji zainteresowanych oddana została porównywarka i ranking cichego faktoringu dla przedsiębiorstw. Takie narzędzia można znaleźć w Internecie.

Faktoring – na czym to polega w praktyce?

Faktoring dla zadłużonych bez BIK i KRD to opcja finansowania krótkoterminowego. Jak wskazuje nazwa, nie są w tym przypadku sprawdzane żadne bazy dłużników, więc firmy nie muszą się o to obawiać. To jedna z najlepszych opcji na rozwiązanie dotychczasowych problemów finansowych i wyjście na prostą. Finansowanie jest realizowane przez specjalistyczną firmę faktoringową, którą trzeba oczywiście umiejętnie dobrać. Przykładem mogą być takie firmy, jak: Finea, ING, NFG, SMEO, eFaktor czy też Fandla, choć jest ich na rynku dużo więcej.
Przedsiębiorcy, którzy mają chwilowy zastój finansowy bardzo chętnie decydują się na skorzystanie z faktoringu online. To elastyczna i niezwykle wygodna forma wsparcia finansowego dla firm borykających się z pewnymi problemami finansowymi. W procesie faktoringu online bierze udział trzech podstawowych partnerów:

 • faktor – otrzymuje od firmy wynagrodzenie, a w zamian za to przejmuje od danego przedsiębiorstwa wierzytelność,
 • faktorant – jest to przedsiębiorstwo, które narzeka na problemy z kapitałem obrotowym,
 • odbiorca usług oraz towarów – to strona pasywna wskazanego procesu finansowania.

Faktoring dla zadłużonych bez BIK i KRD to szansa na zoptymalizowanie przepływu gotówki i poprawienie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Z pewnością warto wziąć taką opcję pod uwagę, gdy firma znajdzie się w kryzysowej sytuacji.

Faktoring cichy dla zadłużonych – czym się charakteryzuje?

Faktoring cichy bez zabezpieczeń charakteryzuje się wieloma różnymi elementami. Kontrahenci w tym przypadku nie zostają poinformowani o przeniesieniu wierzytelności, a więc regulują płatność na wskazany rachunek przedsiębiorcy. Nie są więc świadomi, że w gruncie rzeczy ich należność została już spłacona przez faktora. Oto kilka cech charakterystycznych dla faktoringu cichego:

 • nie wymaga akceptacji przez kontrahenta,
 • wystawca faktury ekspresowo otrzymuje w tym przypadku pieniądze, nie musząc czekać na spłatę pochodzącą od kontrahenta,
 • zapewnienie stuprocentowej dyskrecji, a więc pewność tego, iż kontrahenci o niczym się nie dowiedzą i nie straci się w ich oczach zaufania,
 • wszelkie wydatki, a więc np. odsetki i prowizje można sobie bezproblemowo odliczyć od podatku,
 • ryzyko ponosi jedynie faktor, który nie jest w stanie sprawdzić kontrahenta oraz zweryfikować całej transakcji, w związku z czym taki faktoring stosuje się przede wszystkim w sektorze handlowym.
Jak widać faktoring dla zadłużonych bez weryfikacji BIK i KRD ma w sobie wiele zalet, więc na pewno warto przeanalizować takie możliwości i w razie potrzeby zdecydować się na skorzystanie z tak ciekawej propozycji finansowej.

Faktoring dla zadłużonych bez BIK i KRD

Działanie faktoringu cichego – jak konkretnie wygląda cały mechanizm?

Cały mechanizm działania faktoringu cichego wcale nie jest skomplikowany, ponieważ w pierwszej kolejności następuje sprzedaż danego towaru lub usługi i wydanie właściwej faktury. Następnie przechodzi się do przekazania faktury faktorowi. Trzecim krokiem jest przeprowadzenie przez faktora procedury weryfikującej (zwykle trwa to zaledwie kilka godzin). Faktor będzie mógł wtedy wpłacić na konto firmowe aż do 90 procent wartości faktury. Finałowym punktem jest opłacenie faktury przez kontrahenta (na konto firmowe).
Cichy faktoring dla przedsiębiorstw – na co powinno się zwrócić szczególną uwagę?

Decydując się na faktoring cichy bez zabezpieczeń, w przypadku faktorów szczególną uwagę warto zwrócić na:

 • branżę, w której obraca się przedsiębiorstwo – faktoring najlepiej sprawdza się w przedsiębiorstwach, które prowadzą sprzedaż na masową skalę,
 • stabilność oferowanych usług i towarów,
 • okres prowadzenia danej działalności – zazwyczaj wymaga się tutaj minimum rocznego stażu rynkowego,
 • sposób realizowania rozliczeń – wymogiem jest zwykle prowadzenie kompletnej księgowości.

Istotnymi czynnikami dla faktorów będą również: reputacja konkretnego kontrahenta, okres współpracy pomiędzy kontrahentem i przedsiębiorstwem, ale też udokumentowanie dotychczasowych obrotów firmy. Jeśli czegoś z powyższych punktów zabraknie, warto zastanowić się nad swoim posunięciem.
Cichy faktoring – kilka słów podsumowania

Faktoring dla zadłużonych bez BIK i KRD niesie za sobą wiele zalet. Warto wspomnieć przede wszystkim o sprawnym dostępnie do zamrożonych środków finansowych oraz poprawie wizerunku firmowego. Firmy korzystające z faktoringu nie będą musiały obawiać się o swoje dotychczasowe relacje biznesowe, a wszelkie umowy podpisywane są przez Internet, w bardzo wygodny sposób. Faktoring cichy bez zabezpieczeń gwarantuje pełną dyskrecję, a przedsiębiorcy nie ponoszą żadnych kosztów. Co najważniejsze finansowanie można uzyskać nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku, a to z uwagi na dużą ilość dostępnych ofert. Faktoring dla zadłużonych bez BIK i KRD składa się także z wielu usług dodatkowych, w tym z: monitorowania kontrahentów, doradztwa online, sprawnej windykacji należności czy też prowadzenia rozliczeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *