Fałszywe dane o zatrudnieniu

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Fałszywe dane o zatrudnieniu

Jedną z głównych zalet ubiegania się o chwilówkę jest uproszczona procedura badania zdolności kredytowej. Pozabankowi pożyczkodawcy bardzo często nie wymagają od wnioskujących osób dostarczania żadnych zaświadczeń o dochodach, czy wyciągów z konta bankowego w celu sprawdzenia źródła utrzymania. Z reguły w większości instytucji pozabankowych wystarczy posiadać dowód osobisty, numer konta bankowego oraz telefon komórkowy.

Stosowanie takiej uproszczonej procedury może skutkować wieloma nadużyciami ze strony pożyczkobiorców, którzy podczas składania wniosku deklarują swoje źródło dochodu, a także kwotę miesięcznych wpływów, nie potwierdzając tego faktu żadnymi stosownymi dokumentami. Dlatego, w praktyce mogą w większości przypadków wpisać nieprawdziwe informacje.

Co może grozić za podanie fałszywych danych we wniosku pożyczkowym?

Otóż, z pewnością podanie pożyczkodawcy nieprawdziwych danych o formie zatrudnienia, czy źródle dochodu może skutkować natychmiastowym wypowiedzeniem umowy pożyczki, a także możemy mieć nieprzyjemności, które w konsekwencji mogą prowadzić do odpowiedzialności karnej, za podawanie fałszywych danych we wniosku pożyczkowym. Dlatego, nie opłaca się kłamać, bo kłamstwo zawsze ma krótkie nogi, a wtedy możemy na siebie ściągnąć wiele problemów.
Pożyczki dla gospodyń domowych

Pożyczki dla gospodyń domowych

Od lat zajmujesz się domem i dziećmi, więc brakuje Ci czasu, żeby pracować na etacie. Bank nie chce dać Ci kredytu,

4 komentarze
Kogo prosić o pomoc finansową?

Kogo prosić o pomoc finansową?

Kogo prosić o pomoc finansową? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i nie masz szans na kredyt w banku

2 komentarze
Kilku komorników jeden dłużnik

Kilku komorników jeden dłużnik – Co robić?

Kilku komorników jeden dłużnik – Co robić? Z punktu widzenia polskiego prawa, sytuacja, w której dłużnik posiada kilku komorników, jest

0 komentarzy
Jak unieważnić licytację komorniczą

Jak unieważnić licytację komorniczą?

Jak unieważnić licytację komorniczą? Podczas licytacji komorniczej osoby zainteresowane nabyciem danej nieruchomości lub ruchomości przebijają się i podają coraz wyższą

0 komentarzy

Fałszywe dane o zatrudnieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *