Ile trzymają na izbie wytrzeźwień?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Ile trzymają na izbie wytrzeźwień?

Izby wytrzeźwień były bardzo popularnymi placówkami zdrowotnymi jeszcze przed 1989 rokiem, kiedy to przeszły na utrzymanie samorządów. Wtedy właśnie zaczęły one znikać z wiosek i mniejszych miast, a dziś znajdzie się je zwykle tylko w największych miejscach, gdzie pomagają służbom porządkowym w utrzymaniu względnego ładu.

Na izbę trafiają osoby nietrzeźwe, które:

  • potrzebują pomocy sanitarnej i higienicznej,
  • swoim zachowaniem redukują komfort użytkowania miejsc publicznych,
  • znajdują się w niebezpiecznych miejscach zarówno dla siebie, jak i innych osób, co łączyć może się też z ich własnym działaniem.

Oprócz tego izba ma za zadanie zapewnić informację o szkodliwości alkoholu, jak i zachęcić i zmotywować do leczenia odwykowego.

Ile czasu trzymają i ile to kosztuje?

Według ustawy osoba, która trafia na izbę, pozostaje tam do momentu pełnego wytrzeźwienia, ale nie dłużej, niż do 24 godzin. Osoby poniżej 18 roku życia umieszcza się w osobnych pomieszczeniach.

Warto wiedzieć, że takie wizyty nie są darmowe, tak jak to miało miejsce od 16 do 31 grudnia 2013 roku. Dziś za wizytę zapłaci się najwyżej kwotę 299,98 zł. Opłata ta ma charakter publiczno-prawny i wlicza się do dochodu jednostki samorządu terytorialnego. Trzeba pamiętać, że opłata ta nie przedawnia się, niezależnie od okresu, który minął od jej naliczenia.

Każdy, kto trafił na izbę wytrzeźwień, ma prawo do wykonania połączenia telefonicznego, jednak tylko, jeśli o to sam poprosi. Jedynie opiekunowie osób niepełnoletnich są zawiadamiani automatycznie.



Dam pożyczkę na umowę cywilno-prawną

Dam pożyczkę na umowę cywilno-prawną

Potrzebujesz pomocy finansowej a nie masz etatu? Szukasz pożyczki, a Twoje zatrudnienie nie opiera się na umowie o pracę? Dam

26 komentarzy
Pomogę finansowo dam pożyczkę

Pomogę finansowo, dam pożyczkę na dowolny cel.

Jeśli pilnie potrzebujesz gotówki ta oferta jest skierowana właśnie dla Ciebie. Pożyczam pieniądze prywatnie na umowę cywilno-prawną.  Pomogę finansowo nawet osobom

32 komentarze
Komornik a praca za granicą

Komornik a praca za granicą

Komornik a praca za granicą Czy polski komornik może prowadzić egzekucję za granicą? Komornik ma prawo zająć środki na rachunku

0 komentarzy
Bocian pożyczki windykacja

Bocian pożyczki windykacja

Bocian pożyczki windykacja Firma Bocian udzielająca pożyczek osobom prywatnym działa w sektorze poza bankowym, posiada swój własny kapitał, a więc

0 komentarzy

Ile trzymają na izbie wytrzeźwień?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *