Ile trzymają na izbie wytrzeźwień?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Ile trzymają na izbie wytrzeźwień?

Izby wytrzeźwień były bardzo popularnymi placówkami zdrowotnymi jeszcze przed 1989 rokiem, kiedy to przeszły na utrzymanie samorządów. Wtedy właśnie zaczęły one znikać z wiosek i mniejszych miast, a dziś znajdzie się je zwykle tylko w największych miejscach, gdzie pomagają służbom porządkowym w utrzymaniu względnego ładu.

Na izbę trafiają osoby nietrzeźwe, które:

  • potrzebują pomocy sanitarnej i higienicznej,
  • swoim zachowaniem redukują komfort użytkowania miejsc publicznych,
  • znajdują się w niebezpiecznych miejscach zarówno dla siebie, jak i innych osób, co łączyć może się też z ich własnym działaniem.

Oprócz tego izba ma za zadanie zapewnić informację o szkodliwości alkoholu, jak i zachęcić i zmotywować do leczenia odwykowego.

Ile czasu trzymają i ile to kosztuje?

Według ustawy osoba, która trafia na izbę, pozostaje tam do momentu pełnego wytrzeźwienia, ale nie dłużej, niż do 24 godzin. Osoby poniżej 18 roku życia umieszcza się w osobnych pomieszczeniach.

Warto wiedzieć, że takie wizyty nie są darmowe, tak jak to miało miejsce od 16 do 31 grudnia 2013 roku. Dziś za wizytę zapłaci się najwyżej kwotę 299,98 zł. Opłata ta ma charakter publiczno-prawny i wlicza się do dochodu jednostki samorządu terytorialnego. Trzeba pamiętać, że opłata ta nie przedawnia się, niezależnie od okresu, który minął od jej naliczenia.

Każdy, kto trafił na izbę wytrzeźwień, ma prawo do wykonania połączenia telefonicznego, jednak tylko, jeśli o to sam poprosi. Jedynie opiekunowie osób niepełnoletnich są zawiadamiani automatycznie.Pożyczki prywatne na 10 lat

Pożyczki prywatne na 10 lat

Chcesz zaciągnąć kredyt w banku, a ten odmawia Ci kredytu? Jeżeli tak, to masz zapewne negatywną ocenę po weryfikacji w

10 komentarzy
Pożyczki prywatne w euro

Pożyczki prywatne w euro

Szybkie pożyczki prywatne w euro – udzielę od zaraz Oferuję szybkie i wygodne do spłaty, pożyczki prywatne w euro. Jeśli przebywasz

11 komentarzy
Data wygaśnięcia oraz kod bezpieczeństwa karty kredytowej

Data wygaśnięcia oraz kod bezpieczeństwa karty kredytowej

Data wygaśnięcia oraz kod bezpieczeństwa karty kredytowej Data wygaśnięcia karty kredytowej Jak zdecydowana większość produktów, tak i karta kredytowa posiada

0 komentarzy
Jak rozmienić banknot 500 zł

Jak rozmienić banknot 500 zł?

Jak rozmienić banknot 500 zł? W 2017 roku puszczono w obieg banknot o nominale 500 zł. Emisja tego banknotu służyć

0 komentarzy

Ile trzymają na izbie wytrzeźwień?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *