Jak chronić wynagrodzenie przed komornikiem?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Jak chronić wynagrodzenie przed komorniki

Decyzja o zajęciu środków z wynagrodzenia przez komornika, mimo iż nie dotyczy całości wypłaty, jest dla wielu osób prawdziwym ciosem, który uniemożliwia realizację swoich planów odbiera tzw. płynność finansową. Na szczęście istnieje kilka sposób na to, by ochronić swoje wynagrodzenie przed rękoma komornika. Zapraszamy do lektury.

Wynagrodzenie równe minimalnej krajowej

Najskuteczniejszą metodą na zyskanie pewności, że komornik nie tknie naszej wypłaty jest zrównanie jej z minimalnym wynagrodzeniem w kraju. Oczywiście, w tym przypadku należy zaangażować do takiego działania pracodawcę, który przelewa wynagrodzenie – można ustawić wysokość podstawy na minimalnym poziomie, a resztę środków otrzymywać np. z tytułu premii – najlepiej nie na konto.

Przeniesienie środków do portfela internetowego

Warto wiedzieć, że w komornicze macki sięgają tylko kont bankowych, a pieniądze można skutecznie przechowywać także za pomocą prywatnych e-portfeli. Na rynku dostępnych jest ich całkiem sporo, a część z nich oferuje także specjalne karty płatnicze, które umożliwią Ci dokonywanie codziennych transakcji – także zwyczajnych zakupów w sklepie. Jeśli uda Ci się nakłonić szefa do wypłacania pensji np. na konto na Skrillu, to jesteś uratowany. Komornik będzie musiał poczekać.

Ugoda

Z pewnością warto rozważyć też zawarcie ugody – czy to z samym komornikiem, czy wierzycielem. Jest to chyba najbardziej moralna metoda rozwiązania tego problemu, której wielu dłużników po prostu się wstydzi, ale czy w przypadku gdy komornik dobiera się do wynagrodzenia, dłużnik ma coś do stracenia? Z pewnością lepiej spłacać dług według wspólnie ustalonego harmonogramu niż według zasad osób trzecich, dlatego ugoda to bardzo dobre rozwiązanie dla obu stron konfliktu.
Do kogo można się zwrócić o pomoc w trudnej sytuacji

Do kogo można się zwrócić o pomoc w trudnej sytuacji?

Do kogo można się zwrócić o pomoc w trudnej sytuacji? Zastanawiasz się, do kogo można zwrócić się o pomoc w

0 komentarzy
Udzielę pożyczki prywatnie Włocławek

Udzielę pożyczki prywatnie Włocławek

Jesteś z Włocławka lub okolic i potrzebujesz prywatnej pożyczki? Udzielę pożyczki prywatnej (z własnych pieniędzy). Masz dzięki temu gwarancję 100%

3 komentarze
Provident infolinia

Provident infolinia

Provident infolinia Infolinia Providenta dla Pożyczki Dopasowanej działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 21:00 oraz w

0 komentarzy
Jak przywrócić zablokowany debet w PKO

Jak przywrócić zablokowany debet w PKO?

Jak przywrócić zablokowany debet w PKO? Bank PKO BP oferuje dla wszystkich klientów debet do 1000 zł. Żeby go uzyskać,

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *