Jak chronić wynagrodzenie przed komornikiem?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Jak chronić wynagrodzenie przed komorniki

Decyzja o zajęciu środków z wynagrodzenia przez komornika, mimo iż nie dotyczy całości wypłaty, jest dla wielu osób prawdziwym ciosem, który uniemożliwia realizację swoich planów odbiera tzw. płynność finansową. Na szczęście istnieje kilka sposób na to, by ochronić swoje wynagrodzenie przed rękoma komornika. Zapraszamy do lektury.

Wynagrodzenie równe minimalnej krajowej

Najskuteczniejszą metodą na zyskanie pewności, że komornik nie tknie naszej wypłaty jest zrównanie jej z minimalnym wynagrodzeniem w kraju. Oczywiście, w tym przypadku należy zaangażować do takiego działania pracodawcę, który przelewa wynagrodzenie – można ustawić wysokość podstawy na minimalnym poziomie, a resztę środków otrzymywać np. z tytułu premii – najlepiej nie na konto.

Przeniesienie środków do portfela internetowego

Warto wiedzieć, że w komornicze macki sięgają tylko kont bankowych, a pieniądze można skutecznie przechowywać także za pomocą prywatnych e-portfeli. Na rynku dostępnych jest ich całkiem sporo, a część z nich oferuje także specjalne karty płatnicze, które umożliwią Ci dokonywanie codziennych transakcji – także zwyczajnych zakupów w sklepie. Jeśli uda Ci się nakłonić szefa do wypłacania pensji np. na konto na Skrillu, to jesteś uratowany. Komornik będzie musiał poczekać.

Ugoda

Z pewnością warto rozważyć też zawarcie ugody – czy to z samym komornikiem, czy wierzycielem. Jest to chyba najbardziej moralna metoda rozwiązania tego problemu, której wielu dłużników po prostu się wstydzi, ale czy w przypadku gdy komornik dobiera się do wynagrodzenia, dłużnik ma coś do stracenia? Z pewnością lepiej spłacać dług według wspólnie ustalonego harmonogramu niż według zasad osób trzecich, dlatego ugoda to bardzo dobre rozwiązanie dla obu stron konfliktu.
Kto pożyczy mi pieniądze prywatnie

Kto pożyczy mi pieniądze prywatnie? – Ja pomogę!

Jeżeli znalazłeś się w ciężkiej sytuacji finansowej i usilnie próbujesz znaleźć jakieś rozwiązanie, dobrze trafiłeś. Bank odmówił ci, udzielenia pożyczki?

14 komentarzy
pożyczki na procent prywatne

Pożyczki na procent prywatne

Mam do zaoferowania pożyczki na procent prywatne. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na dowolny cel na uczciwych i bardzo prostych zasadach to

20 komentarzy
Umorzenie odsetek karnych

Umorzenie odsetek karnych

Umorzenie odsetek karnych Odsetki karne to dodatkowo doliczane do długu należności, które ma prawo pobierać wierzyciel, w sytuacji kiedy wpłaty

0 komentarzy
Bocian pożyczki - warunki udzielenia

Bocian pożyczki – warunki udzielenia

Bocian pożyczki – warunki udzielenia BOCIAN POŻYCZKI prowadzi działalność, która która opiera się na udzielaniu pożyczek pozabankowych. Oferowane kompleksowe usługi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *