Jak komornik może dowiedzieć się o spadku?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Jak komornik może dowiedzieć się o spadku?

Komornik posiada kilka możliwości, aby dotrzeć do informacji na temat majątku dłużnika. Przede wszystkim podczas egzekucji komornik ma prawo zobowiązać osobę zadłużoną do wyjawienia swojego majątku dając do podpisania, tak zwane oświadczenie majątkowe, które stawia dłużnika przed odpowiedzialnością karną za zatajenie faktu, że otrzymał spadek.

Kolejną możliwością zdobycia informacji o spadku przez komornika jest zaciągnięcie informacji z Urzędu Skarbowego na temat zobowiązań podatkowych dłużnika. Należy pamiętać bowiem, iż od otrzymanego spadku, czy darowizny odprowadza się podatek, więc Urząd Skarbowy dostaje informację z sądu, dlatego komornik w szybki sposób może dowiedzieć się, czy dostaliśmy spadek, lub darowiznę.

Następnym sposobem, aby dotrzeć do informacji o spadku przez komornika jest wystąpienie przez niego do organów zajmujących się gospodarką nieruchomościami z pytaniem, czy osobie zadłużonej nie przysługuje przypadkiem prawo własności, lub współwłasności do nieruchomości.

Wyżej wymienione działania komornik może podjąć na każdym etapie postępowania egzekucyjnego, ponieważ wierzyciel ma prawo złożyć wniosek o rozszerzenie egzekucji z nieruchomości. Dlatego, w dużej mierze wszystko zależy od wierzyciela, który z pewnością zrobi wszystko, aby jak najszybciej odzyskać swoje pieniądze.

Mianowicie nie liczmy, iż komornik przeoczy tak ważny szczegół, jakim jest otrzymanie przez dłużnika spadku, więc na pewno tego nie da się ukryć. Dlatego, składając oświadczenie majątkowe nie warto kłamać, ponieważ za składanie fałszywych zeznań możemy odpowiedzieć przed sądem.
Pożyczamy pieniądze na wysoki procent

Pożyczamy pieniądze na wysoki procent

Pożyczki od ręki na wysoki procent. Sprawdź! Jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki, a z jakiegoś powodu nie możesz zgłosić się do

11 komentarzy
udzielę pożyczki prywatnej

udzielę pożyczki prywatnej

Dam prywatną pożyczkę osobom, posiadającym zadłużenie lub wykonującym zawody komornicze. Aby podpisać umowę nie będę wymagać od Ciebie sterty formalności.

4 komentarze
Modlitwa o wyjście z długów

Modlitwa o wyjście z długów

Modlitwa o wyjście z długów Modlitwa może mieć ogromną moc, zwłaszcza w przypadku, w którym toniemy w długach. Wystarczy zwrócić

0 komentarzy
Czy Media Markt sprawdza BIK

Czy Media Markt sprawdza BIK?

Czy Media Markt sprawdza BIK? Zakupy w Media Markt są popularne i chętnie korzystamy z zakupów na raty, aby ułatwić

0 komentarzy

Jak komornik może dowiedzieć się o spadku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *