Jak ominąć komornika?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Czy istnieją sposoby na uniknięcie komornika?

Udzielenie pożyczki w dzisiejszych czasach jest banalnie proste, natomiast problemy zaczynają się dopiero w momencie spłaty. W przypadku, kiedy nie spłacamy zobowiązania w terminie, pożyczkobiorca może skierować sprawę do sądu, a w ostateczności do komornika.

Najlepszym sposobem na uniknięcie komornika jest oczywiście spłata długów, jednak obecnie wiele osób podejmuje wszelakie działania, czasem te najbardziej ryzykowne po to, aby ominąć proces egzekucyjny związany ze ściągnięciem należnych zobowiązań.

Najpopularniejsze metody na ominięcie komornika

  • zatrudnienie „na czarno”- osoby zadłużone po wszczęciu egzekucji rezygnują ze stałego zatrudnienia i z uwagi na bezskuteczność przeprowadzenia egzekucji postępowanie może zostać umorzone.
  • najniższe wynagrodzenie to jeden ze sposobów na ominięcie czynności komorniczych. Pracownik ustala z pracodawcą kwestię minimalnego wynagrodzenia, które nie jest obciążone procesem egzekucyjnym.
  • wyjazd za granicę to także jedna z metod na ominięcie komornika. Z powodu migracji komornik najczęściej umarza wszczęcie egzekucji.
  • przepisanie majątku na członka rodziny co może wiązać się z konsekwencjami prawnymi w ramach tzw. „skargi pauliańskiej, którą może wnieść wierzyciel.
  • pozbycie się majątku to również skuteczna metoda na uniknięcie komornika. Gotówka ze sprzedanego majątku lokowana jest najczęściej na zagranicznych kontach lub na rachunkach członków rodziny.

Czy przechytrzenie komornika wiąże się z konsekwencjami prawnymi?

Dłużnicy stosują wiele sposobów, aby uniknąć komornika. Fikcyjne umowy sprzedaży, fałszywe rozwody oraz sfingowane alimenty to metody, które mogą być dość ryzykowne. Jednak w sytuacji braku jakiejkolwiek możliwości odzyskania długów dla wierzyciela, dłużnicy podejmują nawet najbardziej sprytne działania, które pozwolą uniknąć odpowiedzialności finansowych.
pożyczki od osób prywatnych

Pożyczki od osób prywatnych

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki na cito, to mam dla Ciebie propozycję. Oferuję gwarantowaną i natychmiastową pomoc finansową w postaci prywatnej

10 komentarzy
Pożyczki prywatne bez baz

Pożyczki prywatne bez baz

Pożyczki prywatne bez baz. Potrzebujesz szybkiej pożyczki bez baz i zbędnych formalności? Jesteś zadłużony, nie masz zdolności kredytowej lub z

6 komentarzy
MIG BR

MIG BR

MIG BR MIG BR jest to jedna z części Międzybankowej Informacji Gospodarczej. Skrót BR pochodzi od Bankowego Rejestru. Jest to

0 komentarzy
Zmiana poręczyciela

Zmiana poręczyciela

Czy możliwa jest zmiana poręczyciela? Banki przy kredytach, ale też niektórzy pożyczkodawcy wymagają poręczycieli. Czasami jednak poręczyciel chce się wycofać

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *