Jak ominąć komornika?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Czy istnieją sposoby na uniknięcie komornika?

Udzielenie pożyczki w dzisiejszych czasach jest banalnie proste, natomiast problemy zaczynają się dopiero w momencie spłaty. W przypadku, kiedy nie spłacamy zobowiązania w terminie, pożyczkobiorca może skierować sprawę do sądu, a w ostateczności do komornika.

Najlepszym sposobem na uniknięcie komornika jest oczywiście spłata długów, jednak obecnie wiele osób podejmuje wszelakie działania, czasem te najbardziej ryzykowne po to, aby ominąć proces egzekucyjny związany ze ściągnięciem należnych zobowiązań.

Najpopularniejsze metody na ominięcie komornika

  • zatrudnienie „na czarno”- osoby zadłużone po wszczęciu egzekucji rezygnują ze stałego zatrudnienia i z uwagi na bezskuteczność przeprowadzenia egzekucji postępowanie może zostać umorzone.
  • najniższe wynagrodzenie to jeden ze sposobów na ominięcie czynności komorniczych. Pracownik ustala z pracodawcą kwestię minimalnego wynagrodzenia, które nie jest obciążone procesem egzekucyjnym.
  • wyjazd za granicę to także jedna z metod na ominięcie komornika. Z powodu migracji komornik najczęściej umarza wszczęcie egzekucji.
  • przepisanie majątku na członka rodziny co może wiązać się z konsekwencjami prawnymi w ramach tzw. „skargi pauliańskiej, którą może wnieść wierzyciel.
  • pozbycie się majątku to również skuteczna metoda na uniknięcie komornika. Gotówka ze sprzedanego majątku lokowana jest najczęściej na zagranicznych kontach lub na rachunkach członków rodziny.

Czy przechytrzenie komornika wiąże się z konsekwencjami prawnymi?

Dłużnicy stosują wiele sposobów, aby uniknąć komornika. Fikcyjne umowy sprzedaży, fałszywe rozwody oraz sfingowane alimenty to metody, które mogą być dość ryzykowne. Jednak w sytuacji braku jakiejkolwiek możliwości odzyskania długów dla wierzyciela, dłużnicy podejmują nawet najbardziej sprytne działania, które pozwolą uniknąć odpowiedzialności finansowych.
Brak środków do życia co robić

Brak środków do życia co robić?

Brak środków do życia co robić? Jeśli długi Cię przygniotły i nie wiesz co zrobić to zapraszam do kontaktu ze

2 komentarze
Wezmę kredyt na siebie

Wezmę kredyt na siebie

Wychodzę z ciekawą propozycją wzięcia kredytu na siebie. Twój wniosek o kredyt nie został pozytywnie rozpatrzony? Masz trudności z dostaniem

12 komentarzy
Wyłudzenia chwilówek przez internet

Wyłudzenia chwilówek przez internet

Na czym polegają wyłudzenia chwilówek przez internet? Wyłudzenia chwilówek przez internet w świetle prawa nazywane są oszustwem kredytowym. Kluczowym elementem

0 komentarzy
Data wygaśnięcia oraz kod bezpieczeństwa karty kredytowej

Data wygaśnięcia oraz kod bezpieczeństwa karty kredytowej

Data wygaśnięcia oraz kod bezpieczeństwa karty kredytowej Data wygaśnięcia karty kredytowej Jak zdecydowana większość produktów, tak i karta kredytowa posiada

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *