Jak sprawdzić czy jestem karany w Niemczech

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Zaświadczenie o niekaralności w Niemczech. Jak sprawdzić, czy jestem karany?

Pracując na etacie lub pragnąc założyć firmę w Niemczech, konieczne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów, często odmiennych od tych wymaganych w naszym kraju. Jednym z nich jest zaświadczenie o niekaralności, które pozwoli poświadczyć, że jesteś my osobą o odpowiedniej opinii bez zatargów z prawem.

Jak sprawdzić, czy jestem karany w Niemczech

Aby uzyskać zaświadczenie o niekaralności w Niemczech, konieczne jest uzyskanie odpowiedniego dokumentu z Federalnego Centralnego Rejestru Karnego (Bundeszentralregister). Na podstawie danych dostępnych w rejestrze sporządzone zostają odpowiednie informacje o możliwych wyrokach i innych informacji, takich jak:

  • warunkowe umorzenia postępowań karnych w sprawach przestępstw (w tym również skarbowych),
  • prawomocne skazanie za przestępstwa (w tym skarbowe),
  • prawomocne wyroki nałożone przez sądy zagraniczne,
  • wykroczenia oraz kary aresztu,
  • umorzenie postępowania na mocy amnestii,
  • listy gońce i tymczasowy areszt.

Dodatkowo możemy wyróżnić dwa rodzaje zaświadczeń o niekaralności, takich jak:

  1. Zaświadczenie o niekaralności- lokalne, niemieckie- jest ono najczęściej zupełnie wystarczające zarówno w przypadku starania się o posadę jak również podczas zakładania firmy. 
  2. Zaświadczenie o niekaralności europejskie– jest to oświadczenie o zdecydowanie większym zasięgu, najczęściej stosowane w przypadku aplikacji do prac w służbach. 

Wśród zaświadczeń uzyskać można również  te o wymiarze rozszerzonym, zajmujące się czynami karalnymi o charakterze seksualnym lub prowadzonym wobec osób małoletnich. 

Czy jest to konieczne? 

Każdy, kto chce podjąć pracę lub założyć firmę w Niemczech nie powinien być zdziwiony koniecznością wykazania zaświadczenia o niekaralności, które uważane jest za niezbędny element konieczny od pozytywnego przejścia procesu i uzyskania pozytywnej opinii. 
Pożyczki od prywatnych inwestorow oferty

Pożyczki od prywatnych inwestorów oferta

Pożyczki od prywatnych inwestorów – zobacz Znalazłeś się w potrzebie i potrzebujesz pilnej gotówki? Oferuję Ci pomoc na prostych zasadach

7 komentarzy
Przyniosę pożyczkę wprost do domu

Przyniosę pożyczkę wprost do domu

Straciłeś pracę? Znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia? Mam dla Ciebie proste i szybkie rozwiązanie. Udzielę błyskawicznej pożyczki osobom, które

26 komentarzy
Filarum rozłożenie na raty

Filarum rozłożenie na raty

Filarum rozłożenie na raty Czy Filarum pozwala rozłożyć pożyczkę na raty? Filarum jest jedną z tych firm pożyczkowych, która umożliwia

0 komentarzy
Pożyczki Bocian kontakt

Pożyczki Bocian kontakt

Pożyczki Bocian kontakt Z firmą Bocian Pożyczki można skontaktować się na 3 różne sposoby. Wszystkie z nich są opisane na

0 komentarzy

Jak sprawdzić czy jestem karany w Niemczech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *