Jak sprawdzić czy jestem karany w Niemczech

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Zaświadczenie o niekaralności w Niemczech. Jak sprawdzić, czy jestem karany?

Pracując na etacie lub pragnąc założyć firmę w Niemczech, konieczne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów, często odmiennych od tych wymaganych w naszym kraju. Jednym z nich jest zaświadczenie o niekaralności, które pozwoli poświadczyć, że jesteś my osobą o odpowiedniej opinii bez zatargów z prawem.

Jak sprawdzić, czy jestem karany w Niemczech

Aby uzyskać zaświadczenie o niekaralności w Niemczech, konieczne jest uzyskanie odpowiedniego dokumentu z Federalnego Centralnego Rejestru Karnego (Bundeszentralregister). Na podstawie danych dostępnych w rejestrze sporządzone zostają odpowiednie informacje o możliwych wyrokach i innych informacji, takich jak:

  • warunkowe umorzenia postępowań karnych w sprawach przestępstw (w tym również skarbowych),
  • prawomocne skazanie za przestępstwa (w tym skarbowe),
  • prawomocne wyroki nałożone przez sądy zagraniczne,
  • wykroczenia oraz kary aresztu,
  • umorzenie postępowania na mocy amnestii,
  • listy gońce i tymczasowy areszt.

Dodatkowo możemy wyróżnić dwa rodzaje zaświadczeń o niekaralności, takich jak:

  1. Zaświadczenie o niekaralności- lokalne, niemieckie- jest ono najczęściej zupełnie wystarczające zarówno w przypadku starania się o posadę jak również podczas zakładania firmy. 
  2. Zaświadczenie o niekaralności europejskie– jest to oświadczenie o zdecydowanie większym zasięgu, najczęściej stosowane w przypadku aplikacji do prac w służbach. 

Wśród zaświadczeń uzyskać można również  te o wymiarze rozszerzonym, zajmujące się czynami karalnymi o charakterze seksualnym lub prowadzonym wobec osób małoletnich. 

Czy jest to konieczne? 

Każdy, kto chce podjąć pracę lub założyć firmę w Niemczech nie powinien być zdziwiony koniecznością wykazania zaświadczenia o niekaralności, które uważane jest za niezbędny element konieczny od pozytywnego przejścia procesu i uzyskania pozytywnej opinii. 
Uczciwe pożyczki prywatne

Uczciwe pożyczki prywatne

Mam do zaoferowania uczciwe pożyczki prywatne na prostych zasadach i bez zbędnych formalności. Jestem na rynku od lat pożyczając pieniądze

14 komentarzy
Udzielę prywatnej pożyczki bez wkładu własnego

Udzielę prywatnej pożyczki bez wkładu własnego

Szybko i bez zbędnych pytań udzielę prywatnej pożyczki bez wkładu własnego i bez konieczności rekomendowania się aktualnym zaświadczeniem o dochodach.

13 komentarzy
Provident windykacja

Provident windykacja

Windykacja w Provident Zalegasz ze spłatą kolejnej raty pożyczki w Provident? Pomimo wysyłanych monitów oraz rozwiązania z Tobą umowy z Provident

0 komentarzy
Czy ustawa antylichwiarska działa wstecz

Czy ustawa antylichwiarska działa wstecz?

Ustawa antylichwiarska. Czy prawo działa wstecz? Ustawa antylichwiarska została wprowadzona jako odpowiedź na mało korzystne warunki pożyczek bankowych na wysoki

0 komentarzy

Jak sprawdzić czy jestem karany w Niemczech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *