Jak sprawdzić czy jestem karany w Niemczech

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Zaświadczenie o niekaralności w Niemczech. Jak sprawdzić, czy jestem karany?

Pracując na etacie lub pragnąc założyć firmę w Niemczech, konieczne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów, często odmiennych od tych wymaganych w naszym kraju. Jednym z nich jest zaświadczenie o niekaralności, które pozwoli poświadczyć, że jesteś my osobą o odpowiedniej opinii bez zatargów z prawem.

Jak sprawdzić, czy jestem karany w Niemczech

Aby uzyskać zaświadczenie o niekaralności w Niemczech, konieczne jest uzyskanie odpowiedniego dokumentu z Federalnego Centralnego Rejestru Karnego (Bundeszentralregister). Na podstawie danych dostępnych w rejestrze sporządzone zostają odpowiednie informacje o możliwych wyrokach i innych informacji, takich jak:

  • warunkowe umorzenia postępowań karnych w sprawach przestępstw (w tym również skarbowych),
  • prawomocne skazanie za przestępstwa (w tym skarbowe),
  • prawomocne wyroki nałożone przez sądy zagraniczne,
  • wykroczenia oraz kary aresztu,
  • umorzenie postępowania na mocy amnestii,
  • listy gońce i tymczasowy areszt.

Dodatkowo możemy wyróżnić dwa rodzaje zaświadczeń o niekaralności, takich jak:

  1. Zaświadczenie o niekaralności- lokalne, niemieckie- jest ono najczęściej zupełnie wystarczające zarówno w przypadku starania się o posadę jak również podczas zakładania firmy. 
  2. Zaświadczenie o niekaralności europejskie– jest to oświadczenie o zdecydowanie większym zasięgu, najczęściej stosowane w przypadku aplikacji do prac w służbach. 

Wśród zaświadczeń uzyskać można również  te o wymiarze rozszerzonym, zajmujące się czynami karalnymi o charakterze seksualnym lub prowadzonym wobec osób małoletnich. 

Czy jest to konieczne? 

Każdy, kto chce podjąć pracę lub założyć firmę w Niemczech nie powinien być zdziwiony koniecznością wykazania zaświadczenia o niekaralności, które uważane jest za niezbędny element konieczny od pozytywnego przejścia procesu i uzyskania pozytywnej opinii. 
Pożyczki prywatne Śląsk

Pożyczki prywatne Śląsk

Pożyczki prywatne Śląsk Oferuję pożyczki prywatne na Śląsku. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Jeśli szukasz rozwiązania finansowego, które byłoby łatwe,

23 komentarze
Pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK

Pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK

Szybka pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK Jesteś osobą wpisaną do jednej z baz dłużników i nie masz skąd

0 komentarzy
Umowa pożyczki nieoprocentowanej wzór

Umowa pożyczki nieoprocentowanej wzór

Wzór umowy pożyczki nieoprocentowanej – najważniejsze elementy Polskie prawo pozwala, aby pożyczki były zawierane między osobami fizycznymi. Niekonieczna jest więc porada

0 komentarzy
Zmiana poręczyciela

Zmiana poręczyciela

Czy możliwa jest zmiana poręczyciela? Banki przy kredytach, ale też niektórzy pożyczkodawcy wymagają poręczycieli. Czasami jednak poręczyciel chce się wycofać

0 komentarzy

Jak sprawdzić czy jestem karany w Niemczech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *