Jak sprawdzić czy jestem karany w Niemczech

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Zaświadczenie o niekaralności w Niemczech. Jak sprawdzić, czy jestem karany?

Pracując na etacie lub pragnąc założyć firmę w Niemczech, konieczne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów, często odmiennych od tych wymaganych w naszym kraju. Jednym z nich jest zaświadczenie o niekaralności, które pozwoli poświadczyć, że jesteś my osobą o odpowiedniej opinii bez zatargów z prawem.

Jak sprawdzić, czy jestem karany w Niemczech

Aby uzyskać zaświadczenie o niekaralności w Niemczech, konieczne jest uzyskanie odpowiedniego dokumentu z Federalnego Centralnego Rejestru Karnego (Bundeszentralregister). Na podstawie danych dostępnych w rejestrze sporządzone zostają odpowiednie informacje o możliwych wyrokach i innych informacji, takich jak:

  • warunkowe umorzenia postępowań karnych w sprawach przestępstw (w tym również skarbowych),
  • prawomocne skazanie za przestępstwa (w tym skarbowe),
  • prawomocne wyroki nałożone przez sądy zagraniczne,
  • wykroczenia oraz kary aresztu,
  • umorzenie postępowania na mocy amnestii,
  • listy gońce i tymczasowy areszt.

Dodatkowo możemy wyróżnić dwa rodzaje zaświadczeń o niekaralności, takich jak:

  1. Zaświadczenie o niekaralności- lokalne, niemieckie- jest ono najczęściej zupełnie wystarczające zarówno w przypadku starania się o posadę jak również podczas zakładania firmy. 
  2. Zaświadczenie o niekaralności europejskie– jest to oświadczenie o zdecydowanie większym zasięgu, najczęściej stosowane w przypadku aplikacji do prac w służbach. 

Wśród zaświadczeń uzyskać można również  te o wymiarze rozszerzonym, zajmujące się czynami karalnymi o charakterze seksualnym lub prowadzonym wobec osób małoletnich. 

Czy jest to konieczne? 

Każdy, kto chce podjąć pracę lub założyć firmę w Niemczech nie powinien być zdziwiony koniecznością wykazania zaświadczenia o niekaralności, które uważane jest za niezbędny element konieczny od pozytywnego przejścia procesu i uzyskania pozytywnej opinii. 
Kto pożyczy pieniądze na procent

Kto pożyczy pieniądze na procent? – Ja pomogę!

Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji finansowej i zastanawiasz się kto pożyczy pieniądze na procent, zrobi to szybko i bezproblemowo –

14 komentarzy
Pożyczę pieniądze

Pożyczę pieniądze

Pożyczę pieniądze prywatnie na procent bez weryfikacji historii kredytowej. Pożyczka szybka i bezpieczna od osoby prywatnej. Warunki spłaty oraz oprocentowanie

10 komentarzy
Raty w Jysk

Raty w Jysk

Raty w Jysk Jysk, podobnie jak inne sklepy, daje swoim klientom możliwość zakupu sprzedawanych przez siebie towarów w systemie ratalnym.

0 komentarzy
Jak dzwonić do Niemiec

Jak dzwonić do Niemiec?

Jak dzwonić do Niemiec? Istnieją dwa podstawowe sposoby dzwonienia do Niemiec. Jednym z nich jest oczywiście wykorzystanie telefonu komórkowego, a w

0 komentarzy

Jak sprawdzić czy jestem karany w Niemczech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *