Komornik a praca za granicą

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Komornik a praca za granicą. Jak uniknąć zajęcia wynagrodzenia?

Osoby chcące podjąć pracę za granicą, które jednocześnie mają problemy związane z windykacją komorniczą, z pewnością zastanawiają się, czy jest to dobry pomysł w obawie przed utratą środków finansowych. Jak to wygląda w praktyce?

Komornik a praca za granicą

Jeśli chodzi o obowiązujące przepisy odnośnie zajęć komorniczych, to są one ograniczone ze względu na terytorium państwa i systemu prawnego. Dlatego też komornicy nie mogą zająć wynagrodzenia uzyskiwanego na podstawie zagranicznej umowy o pracę czy środków wypłacanych do banków zagranicznych. Kwestie te ulegają zmianie w zależności od danej sytuacji, dlatego też:

  1. Pracownik pracujący za granicą, który zatrudniony jest w polskiej firmie i posługujący się polskim kontem bankowym może podlegać zajęciu komorniczemu.
  2. Komornik nie może zająć zagranicznego konta bankowego, jednak może zająć wynagrodzenie wypłacane przez polskiego pracodawcę. W tym przypadku pracodawca odprowadza odpowiednie środki do komornika natomiast pozostałą resztę na poczet pracownika.
  3. Pracownik pracujący w zagranicznej firmie nie musi obawiać się o możliwość zajęcia wynagrodzenia, o ile nie będzie ono wypłacane na polskie konto bankowe. W tym przypadku ono również może zostać zajęte.

Jak uniknąć zajęcia komorniczego pracując za granicą?

Jeśli więc chcemy uniknąć zajęcia komorniczego, wykonując pracę za granicą, najlepiej spełnić dwie istotne przesłanki- posiadać zagraniczną umowę o pracę oraz zagraniczne konto bankowe do wypłaty środków. W pozostałych przypadkach są to kwestie w pełni zależne od powyższych przesłanek. Zarówno polskie umowy o prace jak również polskie konta bankowe mogą zostać zajęte przez komornika.
Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych

Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych

Udzielam pożyczek prywatnych osobom, które nie mają szans na dostanie kredytu w banku ze względu na zadłużenia, zajęcia komornicze czy

13 komentarzy
Polecane pożyczki prywatne

Polecane pożyczki prywatne

Jeżeli znalazłeś się to tutaj to oznacza to tylko jedno – poszukujesz polecanej prywatnej pożyczki! Nie mogłeś lepiej trafić. Jak

4 komentarze
Modlitwa o dobrobyt i bogactwo

Modlitwa o dobrobyt i bogactwo

Modlitwa o dobrobyt i bogactwo Modlitwa o pieniądze Brak pieniędzy, utrata stałego miejsca zatrudnienia i poszukiwanie nowego: to rzeczy, które

0 komentarzy
Provident - ile się czeka na pieniądze?

Provident – ile się czeka na pieniądze?

Provident – ile się czeka na pieniądze? Proces wnioskowania o przyznanie pożyczki w firmie Provident nie zajmuje dużo czasu. Jeśli

0 komentarzy

Komornik a praca za granicą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *