Komornik a praca za granicą

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

2022

Komornik a praca za granicą. Jak uniknąć zajęcia wynagrodzenia?

Osoby chcące podjąć pracę za granicą, które jednocześnie mają problemy związane z windykacją komorniczą, z pewnością zastanawiają się, czy jest to dobry pomysł w obawie przed utratą środków finansowych. Jak to wygląda w praktyce?

Komornik a praca za granicą

Jeśli chodzi o obowiązujące przepisy odnośnie zajęć komorniczych, to są one ograniczone ze względu na terytorium państwa i systemu prawnego. Dlatego też komornicy nie mogą zająć wynagrodzenia uzyskiwanego na podstawie zagranicznej umowy o pracę czy środków wypłacanych do banków zagranicznych. Kwestie te ulegają zmianie w zależności od danej sytuacji, dlatego też:

  1. Pracownik pracujący za granicą, który zatrudniony jest w polskiej firmie i posługujący się polskim kontem bankowym może podlegać zajęciu komorniczemu.
  2. Komornik nie może zająć zagranicznego konta bankowego, jednak może zająć wynagrodzenie wypłacane przez polskiego pracodawcę. W tym przypadku pracodawca odprowadza odpowiednie środki do komornika natomiast pozostałą resztę na poczet pracownika.
  3. Pracownik pracujący w zagranicznej firmie nie musi obawiać się o możliwość zajęcia wynagrodzenia, o ile nie będzie ono wypłacane na polskie konto bankowe. W tym przypadku ono również może zostać zajęte.

Jak uniknąć zajęcia komorniczego pracując za granicą?

Jeśli więc chcemy uniknąć zajęcia komorniczego, wykonując pracę za granicą, najlepiej spełnić dwie istotne przesłanki- posiadać zagraniczną umowę o pracę oraz zagraniczne konto bankowe do wypłaty środków. W pozostałych przypadkach są to kwestie w pełni zależne od powyższych przesłanek. Zarówno polskie umowy o prace jak również polskie konta bankowe mogą zostać zajęte przez komornika.
Bardzo trudna konsolidacja

Bardzo trudna konsolidacja

Przejściowe trudności przeciągają się w nieskończoność. Spłacasz kredyty bankowe chwilówkami. Odsetki rosną. Zaczynasz zalegać z częścią rat. Pora zatrzymać tę

0 komentarzy
Potrzebuję pilnej pożyczki

Potrzebujesz pilnej pożyczki?

Znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebujesz pilnej pożyczki? Mam dla Ciebie szybkie i dyskretne rozwiązanie. Udzielę  pożyczki osobom,

23 komentarze
Który bank nie sprawdza KRD?

Który bank nie sprawdza KRD?

Który bank nie sprawdza KRD? Zdecydowana większość banków, przed udzieleniem klientowi kredytu sprawdza daną osobę przy pomocy krajowego rejestru dłużników.

0 komentarzy
Gdzie zgłosić lichwę?

Gdzie zgłosić lichwę?

Gdzie zgłosić lichwę? Kiedy dochodzi wyzysku przymusowego położenia innej osoby poprzez zawarcie z nią umowy i nałożenie świadczenia niewspółmiernego ze

0 komentarzy

Komornik a praca za granicą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *