Kredyt konsolidacyjny ze złą historią w BIK

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Kredyt konsolidacyjny ze złą historią BIK – jak się o niego starać?

Kredyt konsolidacyjny nie jest traktowany jako metoda na szybkie pozbycie się długów. Z racji tego banki nie przyznają go osobom ze złą historią BIK. Istnieje pewna alternatywa, na którą osoby zadłużone mogą się zdecydować w dowolnym momencie. Chodzi o skorzystanie ze wsparcia finansowego, udzielanego przez firmy pozabankowe. To najwygodniejsza i najbezpieczniejsza opcja. Na całe szczęście tego typu ofert pojawia się coraz więcej, dlatego pożyczkobiorcy mają w czym wybierać.

Kredyt konsolidacyjny – co to tak właściwie jest?

Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie połączyć kilka różnych kredytów lub pożyczek w jedną całość. Dzięki temu osoby zadłużone dokładnie wiedzą ile pieniędzy muszą oddać wybranej firmie pozabankowej i nie muszą się zamartwiać wieloma umowami. Wcześniejsze zobowiązania finansowe są zamieniane na jeden duży kredyt.

Konsolidacja okaże się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich tych osób, które:

 1. nie są w stanie spłacać dotychczasowych rat kapitałowo-odsetkowych,
 2. przeceniły swoje możliwości finansowe lub ich sytuacja znacznie się pogorszyła,
 3. chcą wynegocjować lepsze i bardziej elastyczne warunki spłaty.

Nic dziwnego, że obecnie na konsolidację decyduje się coraz większe grono zadłużonych klientów. Większość firm pozabankowych nie sprawdza rejestru BIK, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegać się o konsolidację długów. Warto to sobie jednak dobrze przemyśleć i ustalić optymalny plan zarządzania domowym budżetem. Dzięki temu wyeliminuje się ryzyko nieterminowego spłacania kredytu.
Kredyt konsolidacyjny – jakie zobowiązania można ze sobą połączyć?

Dobrą informacją dla większości pożyczkobiorców jest to, że kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie ze sobą wielu różnych zobowiązań, w tym m.in.: kredytu samochodowego, gotówkowego, hipotecznego i ratalnego. Do tego dochodzi również karta kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny ze złą historią w BIK

Oczywiście wszystkie szczegóły powinno się ustalić na bezpośrednim spotkaniu z doradcą kredytowym lub finansowym. To specjalista, który podpowie klientowi, które rozwiązania są dla niego najkorzystniejsze i na jakich warunkach zostanie mu udzielony kredyt konsolidacyjny.

Dlaczego warto postarać się o kredyt konsolidacyjny?

Starania o kredyt konsolidacyjny mają bardzo duży sens, ponieważ taka forma wsparcia finansowego pozwala na spłatę dotychczasowych długów. W ten sposób pożyczkobiorcy chronią się przed rosnącymi odsetkami i choć na krótką chwilę odciążają swój domowy budżet. Kluczem do sukcesu jest dokładne przeanalizowanie własnej sytuacji finansowej i ustalenie dogodnych warunków spłaty zaciąganego kredytu. Pomogą w tym wspomniani doradcy finansowi.
Trzeba mieć pełną świadomość tego, że kredyt konsolidacyjny ze złą historią BIK w firmie pozabankowej może być droższy od tego, który można byłoby zaciągnąć w banku. Dłużnicy często nie mają jednak innego wyjścia, ponieważ banki nie chcą ryzykować swoim kapitałem i w tym konkretnym przypadku wzbraniają się przed udzielaniem kredytów.

Niekiedy o kredyt konsolidacyjny w firmie pozabankowej można ubiegać się poprzez Internet. Wystarczy wypełnienie prostego formularza i podanie podstawowych danych osobowych.

Po kilku godzinach z klientem powinien się połączyć (przez telefon) przedstawiciel danej firmy i ustalić wszelkie szczegóły dotyczące udzielenia kredytu konsolidacyjnego ze złą historią BIK. Jeśli klient ma taką ochotę wszystkie formalności może załatwić osobiście.
Kredyt konsolidacyjny ze złą historią BIK – jakie dokumenty trzeba przygotować?

Jak przy każdym zobowiązaniu finansowym, tak i w tym przypadku trzeba będzie przygotować kilka ważnych dokumentów. Zainteresowani klienci będą musieli przedstawić:

 1. dowód osobisty,
 2. dokumenty dotyczące poprzednio zaciągniętych kredytów i pożyczek, które chce się skonsolidować.

To dwa najważniejsze elementy składowe, więc każdą umowę kredytową lub pożyczkową warto trzymać w widocznym miejscu, dzięki czemu nigdy się jej nie wyrzuci. Brak jakiegokolwiek dokumentu bankowego lub z innej firmy pozabankowej może być sporą przeszkodą na drodze do uzyskania kredytu konsolidacyjnego ze złą historią BIK.

Większość składanych przez osoby zadłużone wniosków jest rozpatrywana pozytywnie. Badają to doświadczeni specjaliści i analitycy ze świata finansów. Decyzja jest podejmowana w stosunkowo krótkim czasie (maksymalnie do kilku dni roboczych, a być może nawet tego samego dnia). Firma pozabankowa musi zadbać o swoje interesy, dlatego wszystko wnikliwie analizuje. Jeśli nie ma zbyt dużego ryzyka, decyzja z pewnością będzie korzystna. Istotne jest to, aby znaleźć sprawdzoną firmę i skorzystać z tej usług. Warto w tym celu poszukać opinii innych pożyczkobiorców.
Jedna myśl na temat “Kredyt konsolidacyjny ze złą historią w BIK

 • 18 marca, 2022 o 13:12
  Permalink

  Witam.
  Potrzebuje pozyczki 5000 zl najlepiej jeszcze tego samego dnia na pilne wydatki dentystyczne.
  Nie mam zadnych dlugow, lecz nie mam oficjanlnie zatrudnienia wiec nie dostane takiej kwoty od banku.
  Najprawdopodobniej w przyszlym badz w nastepnym tygoniu wyjezdzam do pracy do Niemiec I wiem juz teraz ze bede w stanie splacic taka kwote bez zadnego problemu w przeciagu maksymalnie 2 miesiecy.

  Problem w tym ze musze na juz wydac kilka tysiecy na leczenie kanalowe zeba oraz na inne zabiegi dentystyczne (kiretaż, usuniecie osemek) poniewaz chodze z bolacymi zebami i nie moge z tym dluzej zwlekac by nie nabawic sie dalszych komplikacji.
  Mieszkam we Wroclawiu kontakt email wojwojwoj12@aol.com

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *