Lista dłużników komorniczych

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Lista dłużników komorniczych

W naszym kraju nie ma czegoś takiego jak lista dłużników komorniczych. Są jednak rejestry, które dostarczają informacji na temat dłużników. Jest to Krajowy Rejestr Długów (KRD) i Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych (KRDN).

Informacje na temat osób, które mają problem z regulowaniem należności gromadzi też między innymi Biuro Informacji Kredytowej (BIK) oraz Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Figurowanie w tych rejestrach znacząco obniża zdolność kredytową.

W każdym z tych rejestrów można sprawdzić informacje na własny temat. Dzięki temu można zapoznać się ze swoją historią kredytową, podsumowaniem aktualnych zobowiązań finansowych, sprawdzić czy nie posiada się zobowiązań, o których się nie wie i ewentualnych opóźnień w płatnościach.

Zweryfikowanie informacji o sobie np. w BIK pozwala też zorientować się, jakie informacje uzyskuje instytucja finansowa, w której ubiegamy się o kredyt lub pożyczkę oraz jaką ocenę punktową, czyli tzw. scoring otrzymaliśmy. Ocena punktowa pomaga bankowi ocenić, na ile prawdopodobne jest, że klient spłaci zobowiązania finansowe w terminie.
Gdzie pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej

Pomoc w trudnej sytuacji: gdzie pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej?

Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji, toniesz w długach, a bank odmówił Ci kolejnego kredytu, możesz szukać innych możliwości pożyczenia gotówki.

8 komentarzy
Sprawdzone pożyczki prywatne

Sprawdzone pożyczki prywatne

Każdy, kto potrzebuje szybkiej formy wsparcia finansowego, ma możliwość skorzystania z oferty sprawdzonych pożyczek prywatnych od prywatnych inwestorow. W przeciwieństwie

0 komentarzy
Konto z debetem od ręki

Konto z debetem od ręki

Konto z debetem od ręki Banki na różne sposoby przyciągają klientów. Niektóre, największe z nich, oferują nawet dostępny od ręki

0 komentarzy
Wniosek o odblokowanie konta bankowego

Wniosek o odblokowanie konta bankowego

Wniosek o odblokowanie konta bankowego Jako że odblokowanie konta może mieć miejsce wyłącznie po złożeniu przez wierzyciela pisemnego wniosku o

0 komentarzy

Lista dłużników komorniczych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *