MBank księgowanie przelewów

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Kiedy są księgowane przelewy w mBanku?

Godziny zaksięgowania przelewów przychodzących na kontach klientów detalicznych w mBanku zależne są od rodzaju zleconego przelewu. Wyróżnić można dwa zasadnicze rodzaje przelewów:

  • wewnętrzne – między klientami tego samego banku,
  • zewnętrzne – między klientami różnych instytucji bankowych.

Wewnętrzne przelewy w mBanku realizowane są niemalże błyskawicznie – wysłane pieniądze pojawiają się na koncie docelowym najpóźniej w ciągu kilku minut, choć najczęściej jest to nie więcej niż minuta.

W przypadku przelewów zewnętrznych czas oczekiwania uzależniony jest od sesji wychodzących w banku, z którego robimy przelew, oraz sesji przychodzących w mBanku. Wynika to z faktu, iż wszystkie przelewy międzybankowe w Polsce są realizowane w tzw. systemie ELIXIR. System ten jest nadzorowany przez organ państwowy – Krajową Izbę Rozliczeniową.

W mBanku sesje przychodzące odbywają się trzy razy dziennie:

  • sesja południowa o godz. 11:15,
  • sesja popołudniowa o godz. 15:00,
  • sesja wieczorna o godz. 18:15.

Podane godziny to czas rozpoczęcia sesji. W praktyce wygląda to tak, że przelewy księgowane w ciągu kilku-kilkunastu minut po starcie danej sesji przychodzącej.

Przelewy międzybankowe w systemie ELIXIR realizowane są tylko w dni robocze. Oznacza to, że w weekendy i święta mBank nie przeprowadza księgowania przelewów podczas sesji przychodzących. Przelew z innego banku wysłany w weekend zostanie zaksięgowany na koncie w mBanku dopiero podczas pierwszej sesji przychodzącej w poniedziałek, po godzinie 11:15.
gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie

Gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie? Ja Ci jej udzielę!

Zastanawiasz się gdzie można szybko oraz prosto uzyskać pożyczkę od osób prywatnych? Potrzebujesz pożyczki od ręki bez wypisywania zbędnych formalności?

9 komentarzy
Oferuję szybkie pożyczki niebankowe

Oferuję szybkie pożyczki niebankowe

Od ręki i bez zbędnych formalności: Oferuję szybkie pożyczki niebankowe, dzięki którym nawet dziś otrzymasz wsparcie finansowe, jakiego potrzebujesz! Ofertę kieruję

10 komentarzy
Pożyczka u Bociana

Pożyczka u Bociana

Pożyczka u Bociana – wniosek Wniosek o pożyczkę można złożyć za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie. Do tej czynności niezbędne

0 komentarzy
Niezapłacona grzywna konsekwencje

Niezapłacona grzywna konsekwencje

Jakie mogą być konsekwencje niezapłaconej grzywny? Niezapłacona grzywna może skutkować wieloma poważnymi konsekwencjami. Przepisy są w tym zakresie bezwzględne. Sąd może

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *