Mieszkania na sprzedaż Reykjavík

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Mieszkania na sprzedaż Reykjavík – jak wygląda proces kupna

Zakup mieszkania w Reykjavíku – praktyczne informacje

Do zakupu mieszkania w stolicy Islandii warto się dobrze przygotować. Kredytów pod zakup nieruchomości w Reykjavíku udziela Urząd Mieszkalnictwa i Budownictwa. Ubiegając się o pożyczkę w Funduszu Finansowania Mieszkalnictwa Polacy mogą zakupić mieszkanie na takich samych warunkach jak Islandczycy. W przypadku znalezienia odpowiedniej nieruchomości w sporządzeniu oferty kupna kupującego pomaga certyfikowany pośrednik. Zgodnie z islandzkim prawem występuje on w imieniu kupującego oraz jest zobowiązany do udzielania mu fachowych porad. Oferta kupa jest wiążąca. Jeśli proces zostanie sfinalizowany (po przyznaniu kredytu lub wpłacie środków), pośrednik zaprasza obie strony do zawarcia umowy kupna.

Mieszkania na sprzedaż Reykjavík – koszty

Wbrew pozorom w stoliku Islandii koszty zakupu mieszkania są dużo niższe niż ceny wynajmu lokalu. Według danych z 2015 roku koszt mieszkania o powierzchni 1000 m² w Reykjaviku wynosi około 32 mln koron, podczas gdy wynajem kosztuje 2,4 mln w skali roku. Przy podpisywaniu samej umowy kupna kupujący mieszkanie jest zobowiązany także do uiszczenia opłat takich jak:

  1. opłata notarialna: każdy dokument potwierdzany w księgach wieczystych wiąże się z opłatą w wysokości 1350 koron
  2. opłata skarbowa: opłata związana z zawarciem umowy kupna oraz zaświadczeniu o obciążeniu hipotecznym wynosi 1,5% wysokości zadłużenia oraz 0,4% od wyceny mieszkania. Jeśli jest to pierwszy zakup kupującego, opłata skarbowa wynosząca 1,5% jest umarzana.
  3. opłata manipulacyjna: zgodnie z umową z biurem obrotu nieruchomościami kupujący jest zobowiązany pokryć koszty usług związanych z procesem kupna, które wynoszą ok.30-40 tys. koron.
Pożyczki prywatne bez sprawdzania baz online

Pożyczki prywatne bez sprawdzania baz online

Szybkie i rzetelne pożyczki prywatne bez sprawdzania baz online Oferuję niemalże od ręki pożyczki prywatne bez sprawdzania baz online i

21 komentarzy
Szukam pomocy finansowej od ludzi dobrej woli

Szukasz pomocy finansowej od ludzi dobrej woli?

Szukasz pomocy finansowej od ludzi dobrej woli? Jeśli zmagasz się z problemami finansowymi i szukasz pomocy to zapraszam do kontaktu.

1 komentarz
Alior bank windykacja

Alior bank windykacja

Alior bank windykacja Alior Bank posiada Dział Windykacji, z którego pracownikami będziesz miał kontakt w sytuacji niespłacenia rat kredytowych. Osoba

0 komentarzy
Jak pozbyć się komornika z konta

Jak pozbyć się komornika z konta?

Jak pozbyć się komornika z konta Każdy komornik działa na rzecz i w imieniu wierzyciela. Jeżeli zaczyna proces egzekucji długu,

0 komentarzy

Mieszkania na sprzedaż Reykjavík

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *