Niezapłacona grzywna konsekwencje

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

2022

Jakie mogą być konsekwencje niezapłaconej grzywny?

Niezapłacona grzywna może skutkować wieloma poważnymi konsekwencjami. Przepisy są w tym zakresie bezwzględne. Sąd może zamienić grzywnę na areszt lub karę więzienia. Pierwsza opcja wchodzi w grę w momencie, gdy grzywna występuje samodzielnie. Druga występuje w sytuacji, gdy obok kary grzywny zasądzono również karę więzienia. Kwota w granicach od 20 do 150 złotych jest równoważna z jednym dniem aresztu lub więzienia.

Jaką jeszcze decyzję może podjąć sąd?

Sąd może zdecydować się na jeszcze inną opcję, a mianowicie zastosowanie prac na rachunek grzywny. Taki przepis stosuje się wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, a mianowicie wtedy, gdy:

  • Grzywna nie przekracza 3 tysięcy złotych,
  • Skutki wykonania kary zastępczej byłyby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie.

Jak widać sąd może wybrać jedną z kilku dostępnych możliwości. Warto w tym celu skonsultować się z dobrym prawnikiem, tak aby w razie czego mieć większe szanse na uniknięcie kary więzienia, która jest w tym przypadku najdotkliwsza.

Można się starać o umorzenie grzywny lub rozłożenie jej na raty

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postarać się o umorzenie grzywny lub rozłożenie jej na dogodne dla skazanego raty. Grzywna może być rozłożona na raty na okres maksymalnie jednego roku. Oczywiście trzeba sporządzić odpowiedni wniosek i złożyć go we właściwym sądzie. Najlepiej zrobić to z wykwalifikowanym adwokatem. Umorzenie grzywny następuje wtedy, gdy skazany nie uiścił jej z przyczyn od niego niezależnych, a zastosowanie kary zastępczej byłoby w tym przypadku niecelowe.
Bezinteresowna pomoc finansowa

Szukasz bezinteresownej pomocy finansowej?

Potrzebujesz pomocy finansowej? Szukasz szybkiej pożyczki, której spłacanie nie zajmie ci reszte Twojego życia? Szukasz pomocy finansowej, materialnej najlepiej prawie

38 komentarzy
Pożyczka dla zadłużonych olx

Pożyczka dla zadłużonych olx – lepiej pożyczka prywatna ode mnie

Pożyczka dla zadłużonych olx Udzielę pożyczki prywatnej, nie wymagam zaświadczeń o dochodzie ani innych dokumentów. Nie sprawdzam baz BIK, KRD.

30 komentarzy
Czym jest misselling?

Czym jest misselling?

Czym jest misselling? Ograniczona wiedza klientów instytucji finansowych sprawia, że są oni bardziej podatni na manipulacje w celu zakupu produktu.

0 komentarzy
Bocian infolinia

Bocian infolinia

Bocian infolinia Bocian pożyczki posiada infolinię dla nowych i obecnych klientów. Pracownicy infolinii zajmują się zarówno sprawami związanymi z obsługą

0 komentarzy

Niezapłacona grzywna konsekwencje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *