Pożyczka prywatna w jeden dzień? To możliwe, sprawdź jak uzyskać zastrzyk finansowy od prywatnego inwestora.

Pożyczki prywatne to doskonała oferta dla osób, które z różnych powodów nie mogą uzyskać kredytu bankowego lub pożyczki udzielanej przez instytucje parabankowe, a także alternatywa dla popularnych „chwilówek”. Cechą odróżniającą pożyczki prywatne od innych form pożyczania środków finansowych jest to, że są one udzielane przez prywatnego inwestora i regulowane wyłącznie przepisami Kodeksu cywilnego i Prawa wekslowego. Ubieganie się o taką formę zwrotnych pożyczek nie jest więc obwarowane skomplikowanymi i restrykcyjnymi procedurami Prawa bankowego, nie wymaga wypełnienia licznych formalności i sprawdzeń historii kredytowej pożyczkobiorcy. Sprawia to, że każda osoba może liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku, a w przypadku mniejszych kwot możliwa jest nawet pożyczka prywatna w jeden dzień.

Czym jest pożyczka prywatna i kto jej udziela?

Pożyczki prywatne to forma umowy, której przedmiotem jest przekazanie określonej kwoty pieniężnej do dyspozycji pożyczkobiorcy na określony czas i na warunkach sprecyzowanych w umowie. Ta forma świadczeń zwrotnych oferowana jest przez prywatnych inwestorów, którzy nie prowadzą profesjonalnej działalności gospodarczej związanej z usługami finansowymi i nie są powiązani biznesowo z bankami lub parabankami. Pożyczki udzielane przez osoby prywatne podlegają regulacjom Kodeksu cywilnego. Prywatny inwestor nie korzysta z baz, w których rejestrowana jest historia kredytowa, czy też przebieg działalności gospodarczej, takich jak Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), czy Krajowy Rejestr Długów (KRD). Oznacza to, że o pożyczkę prywatną mogą ubiegać się także osoby, które posiadają niekorzystny wizerunek w tych rejestrach.

Komu polecane są pożyczki prywatne?

O pożyczkę prywatną może ubiegać się każda osoba lub firma. W szczególności taka forma pożyczania pieniędzy jest korzystna dla osób:

 • którym bank lub parabank odmówił kredytu, pożyczki lub „chwilówki”,
 • ze złą historią kredytową zapisaną w krajowych rejestrach,
 • zadłużonych, posiadających dużo zobowiązań, w tym przeterminowanych,
 • nie posiadających stałego miejsca zatrudnienia i źródła dochodu,
 • pracujących „na czarno”,
 • z zajęciami komorniczymi,
 • poszukujących możliwości konsolidacji zobowiązań,
 • które potrzebują gotówki „od ręki”.

 pożyczka prywatna w jeden dzień

Zalety pożyczek prywatnych

W porównaniu do produktów finansowych oferowanych przez banki i parabanki, pożyczki finansowe posiadają liczne zalety. Przede wszystkim prywatny inwestor nie sprawdza pożyczkobiorcy w rejestrach dłużników, co nie tylko przyspiesza procedurę przyznania środków, ale także nie dyskwalifikuje osób, które mają niekorzystne zapisy związane z nieterminowym regulowaniem zobowiązań lub posiadające zajęcia komornicze.

Prywatny inwestor nie żąda licznych zaświadczeń, np. o zatrudnieniu, czy o niezaleganiu ze spłatą kredytów. Aby uzyskać pożyczkę prywatną nie trzeba też dysponować nieruchomościami do zabezpieczenia, bo nie wymagany jest wpis do hipoteki. Jedyną formą zabezpieczenia, która chroni inwestora przed ryzykiem nieodzyskania z powrotem środków jest weksel, który musi podpisać pożyczkobiorca. Dla zobrazowania atrakcyjności tej formy pożyczania środków wspomnieć trzeba, że wysokość kwoty pożyczki praktycznie nie jest ograniczona żadnymi przepisami, a zależy wyłącznie od wyników negocjacji pomiędzy inwestorem i pożyczkobiorcą.

Co ważne, inwestora nie interesuje jakie będzie przeznaczenie środków, co oznacza że można je wydatkować w sposób całkowicie dobrowolny. Zarówno kwota pożyczki, termin, jak i warunki spłaty są ustalane indywidualnie w każdym przypadku. Oznacza to, że można wynegocjować np. spłacanie nierównych rat pożyczkowych, mniejszych w początkowych okresach spłaty, co pozwoli osobom zadłużonym na zyskanie czasu niezbędnego do wyjścia z trudnej sytuacji.

Wniosek o pożyczkę prywatną

Pożyczki prywatne to stosunkowo nowa forma pożyczania środków finansowych, która staje się jednak coraz bardziej popularna. O atrakcyjności pożyczek prywatnych decyduje między innymi szybkie rozpatrywanie wniosków przez inwestora. Pożyczka prywatna w jeden dzień? Tak, to możliwe, przekonaj się sam. Złóż wniosek o pożyczkę prywatną i zyskaj niezbędny zastrzyk finansowy.

8 myśli na temat “Pożyczka prywatna w jeden dzień? To możliwe, sprawdź jak uzyskać zastrzyk finansowy od prywatnego inwestora.

 • 29 października, 2020 o 14:50
  Permalink

  błagam o pomoc konieczne potrzebuje pożyczyć 20 tyś na 24 raty jak najszybciej bo się dało bardzo zależy mi na czasie .proszę bardzo pomóż mi.

  Odpowiedz
 • 4 listopada, 2020 o 15:13
  Permalink

  Potrzebuje szybkiej pomocy finansowej w spłacie zobowiązań. Prosze o kontakt.

  Odpowiedz
  • 17 listopada, 2020 o 03:28
   Permalink

   Witam bardzo prosze o kontakt jestem zainteresowaną

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *