Czek GIRO alternatywą formą uzyskania pożyczki

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Kiedy w naszym najlepszym interesie jest uniknięcie wypłaty pożyczki na konto, z pomocą przychodzi nam bardzo użyteczne narzędzie jakim jest czek GIRO. Czym jest czek GIRO? W jaki sposób go spieniężyć?

Zgodnie z oczekiwaniami

Nie ma szybszego sposobu na przekazanie środków pieniężnych na odległość niż przelew bankowy. Jednak zdarzają się w życiu sytuacje, kiedy nie możemy skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ wypłata pożyczki na nasz rachunek bankowy nie leżałby w naszym interesie albo jest po prostu niemożliwe. Najprostszą sytuacja, która , w takiej sytuacji biura pożyczkowe odmawiają dokonania przelewu wymagając tego, żeby pożyczkobiorca był jedynym właścicielem konta. Żeby umożliwić i usprawnić udzielanie pożyczek do obrotu wprowadzono czek GIRO.

Czym jest czek GIRO?

Czek GIRO jest dokumentem, który wystawiany jest przez firmę pożyczkową, pozabankową. Na tym dokumencie pożyczkodawca wskazuje instytucję, która wypłaci klientowi jego środki z pożyczki. Obecnie tylko kilka z firm pożyczkowych dysponuje taką możliwością, jednak z pewnością coraz więcej firm z czasem będzie wprowadzać czeki GIRO do swojej oferty.
W jaki sposób starać się o pożyczkę na czek?

Wybierając firmę pożyczkową musimy sprawdzić, czy w swojej ofercie ma czeki GIRO. Jeżeli znajdziemy takiego pożyczkodawcę, który daje możliwość wypłaty środków w ten sposób, w pewnym momencie będziemy musieli zdecydować, jaka forma wypłaty środków będzie dla nas najkorzystniejsza. W tym momencie, mamy możliwość wybrać opcję pożyczki na czek GIRO. Po zaznaczeniu tej opcji przechodzimy dalej proces wnioskowania o pożyczkę i weryfikacji.

Czek GIRO w praktyce

Kiedy firma pożyczkowa rozpatrzy pozytywnie nasz wniosek, czyli pożyczka zostanie nam udzielona, na dane, które podaliśmy podczas wypełniania wniosku kredytowego, zostanie wystawiony czek GIRO. Ten dokument, na podstawie, którego wypłacone nam zostaną środki z naszej pożyczki, zostanie dostarczony nam przez kuriera, na wskazany przez nas adres. Czek GIRO możemy zrealizować w wybranej przez nas placówce pocztowej albo w oddziale Banku Pocztowego tam, gdzie będzie nam wygodniej. Żeby spieniężyć czek, konieczne jest posiadanie przez nas dowodu osobistego, który pozwoli potwierdzić nasza tożsamość.

pożyczki na czek GIRO

Pożyczki bez barier

Rozwiązanie obejmujące uzyskanie pożyczki na czek GIRO jest bardzo korzystne, szczególnie dla osób, które nie czują się pewnie podczas dokonywania transakcji przez internet. Niektóre osoby, najczęściej starsze wolą po prostu otrzymać gotówkę na poczcie do ręki. Rozwiązanie, jakim jest czek GIRO jest skierowane między innymi właśnie do nich.
Czek GIRO- wady

Największą wadą rozwiązania tego typu jest przede wszystkim czas oczekiwania, który jest znacznie dłuższy niż w przypadku przelewu, co powoduje, że pożyczkę otrzymamy później. Czekać musimy dwukrotnie- najpierw na kuriera, który musi dostarczyć nam czek, następnie musimy dostosować się do godzin otwarcia palcówek pocztowych. Dlatego wnioskując o pożyczkę na czek GIRO, musimy liczyć się z tym, że od złożenia wniosku do faktycznej wypłaty może upłynąć kilka dni. Taka forma wypłaty pożyczki wiąże się także z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, na szczęście niewielkich. Za obsługę czeku będziemy musieli zapłacić kilkanaście złotych, najczęściej jest to doliczane do naszego zobowiązania wobec pożyczkodawcy i wciągnięte do spłacanych rat.

Analizując oferty pożyczkodawców, warto zwrócić uwagę na dostępne formy wypłaty pożyczki, ponieważ życie różnie się układa i niejednokrotnie warto mieć alternatywę dla klasycznych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *