Pożyczki z komornikiem

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Jak wynika z oficjalnych raportów sytuacja kredytowa Polaków znacząco pogorszyła się podczas długotrwałego lockdownu. Już ponad połowa obywateli posiada jakiś kredyt lub pożyczkę, a sytuacja nie ulega poprawie. Polacy coraz częściej mają również problemy ze spłatą bieżących zobowiązań, a nawet zapewnieniem stałego finansowania podstawowych potrzeb życiowych. W wyjątkowo trudnych sytuacjach z pomocą przychodzą nam pożyczki bez BIK dla zadłużonych.

Na czym polegają pożyczki bez BIK 

W rejestrze BIK przechowywane są informacje o wszelkich zadłużeniach zaciągniętych w Polsce. Znajdują się w nich pożyczki, kredyty konsumenckie, samochodowe mieszkaniowe i hipoteczne. Przechowuje się w nim również informacje o zakupach ratalnych lub debetach na koncie. Z rejestru możemy wyczytać terminowość wpłat oraz przeterminowane zobowiązania. Całość wiarygodności konsumenta określana jest za pomocą punktów, które odejmuje się wraz z każdym niespłaconym w terminie zobowiązaniem.

Pożyczki z komornikiem i złym bikiem

W teorii firmy oferujące pożyczki bez BIK nie powinny sprawdzać wnioskującego w tym rejestrze. W wielu przypadkach tak w istocie jest, jednak sporo firm deklarujących brak sprawdzenia i tak to robi. Jeżeli posiadasz wiele długów lub bardzo długo przeterminowanie pożyczki i taka instytucja może odmówić pożyczki. Każda z firm pożyczkowych ma jednak swoje zasady i nawet jeżeli posiadasz negatywną historię kredytową możesz znaleźć firmę skorą przyznać kredyt.

Warto również wiedzieć, że pomimo iż firmy mogą deklarować niesprawdzanie BIK to mogą odwiedzić inne rejestry typu KRD lub ERIF. Jeżeli masz bardzo trudną sytuacje w tych rejestrach możesz oczywiście próbować wnioskować o pożyczkę, jednak najprawdopodobniej nie będziesz w stanie otrzymać żadnej gotówki.
Czy bank udzieli pożyczki osobie z komornikiem

Instytucje bankowe mają obowiązek sprawdzenia potencjalnego pożyczkobiorcy w BIK co powoduje częste odmowy w przypadku negatywnej historii kredytowej. W praktyce jeżeli mamy zadłużenie lub wpisy do BIK żaden bank nie udzieli nam pożyczki. Sporadycznie możemy uzyskać gotówkę w przypadku kiedy nasze zobowiązania nie są przeterminowane o więcej niż 31 dni. Nie są to jednak częste sytuacje i nawet w takich sytuacjach powinniśmy liczyć się z obniżeniem naszej zdolności kredytowej.

Jeszcze gorzej sytuacja przedstawia się kiedy mamy na głowie komornika. Banki w żadnym wypadku nie pożyczą pieniędzy osobie, która posiada komornika. Wynika to z regulacji prawnych, których banki ściśle muszą się trzymać. Troszkę lepsza sytuacja jest w SKOK-ach, jednak i tutaj ciężko będzie o kredyt osobie, która ma już komornika. KRF dokładnie określa kto może otrzymać pożyczkę i w przypadku niespłacenia zobowiązań przez dłużnika, bank mógłby otrzymać  z tego tytułu kary finansowe.
Kto udzieli pożyczki z komornikiem

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem oferują głównie prywatne firmy pozabankowe, które jednak nie zawsze będą chętne do udzielenia kredytu. Każda z takich firm podczas weryfikacji naszego wniosku, kieruje się innymi zasadami i rozpatruje naszą sytuacje indywidualnie. W takich przypadkach liczy się nasz aktualny dochód i wysokość pożyczki jaką chcemy zaciągnąć.

Ostatnio popularną opcją stają się również pożyczki prywatne, które mogą zostać udzielone każdej osobie. W tym przypadku nie sprawdza się rejestrów zadłużonych i często również nie potrzebna jest weryfikacja naszego konta bankowego. Tacy pożyczkodawcy z reguły zdają sobie również sprawę z trudnej sytuacji wnioskującego i często zgadzają się na wypłatę pieniędzy w gotówce.

Kto udzieli pożyczki z komornikiem

Zaciągając tego typu kredyt musimy pamiętać, że jeżeli nasze konto zajęte jest przez komornika, każdy wpływ na nie zostanie zajęty. Dlatego tak ważne jest otrzymanie pieniędzy poza kontem lub na konto, które jeszcze nie zostało zajęte. Wielu dłużników stosuje tego typu praktyki, zakładając nowe konta aby szybko pobrać z nich pieniądze. Nie zawsze jednak uda nam się być wystarczająco szybkimi i ewentualne kredyt może przepaść. Najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z pożyczek udzielanych w domu, w gotówce.
Pożyczki konsolidacyjne

Niekiedy w ofertach banków i innych instytucji finansowych pojawiają się oferty pożyczek dla zadłużonych. Te bardzo trudne pożyczki z komornikiem obwarowane są zwykle wieloma regułami, a sama rata pożyczki może być niesatysfakcjonująca. Jeżeli posiadasz kilkanaście niespłaconych zobowiązań ten wysiłek może być jednak warty zachodu. Zawsze lepiej mieć na głowie jedną większą ratę niż więcej mniejszych.

Taka forma oddłużenia jest szczególnie korzystna dla osób, które popadły w długi przez niespodziewane sytuacje i do tej pory miały dobrą historię kredytową. W takim przypadku szansa na otrzymanie konsolidacyjnej pożyczki zdecydowanie rośnie. Podejście może być też łagodniejsze w przypadku osób poszkodowanych przez pandemię.

O taką formę finansowania mogą również ubiegać się osoby posiadające jakieś zabezpieczenie. Może to być samochód, dom czy inna nieruchomość. Z uwagi na ten fakt, niektóre z ofert mogą być nieco ryzykowne i każdorazowo powinniśmy przemyśleć decyzję o podjęciu takiego zobowiązania.
Pożyczki prywatne

Jeżeli wszelkie instytucje odmawiają pożyczki, a sytuacja wymaga szybkiego zdobycia pieniędzy, jedynym rozwiązaniem są pożyczki prywatne. Pożyczki z komornikiem i złym bikiem w wielu wypadach będą możliwe tylko w takiej formie. Prywatny pożyczkodawca sam ustala zasady przyznawania pożyczki, a zwykle również podchodzi do każdego w bardzo indywidualny sposób.

Dla wielu taka pożyczka z komornikiem od ręki będzie ostatnią deską ratunku należy jednak pamiętać o dokładnym czytaniu umowy i wystrzeganiu się oszustów, którzy chcieliby zarobić na naszym nieszczęściu. Szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza w przypadku pożyczek pod zastaw domu lub innej bardzo wartościowej dla nas rzeczy.

Pożyczki prywatne z komornikiem

Wielu prywatnych pożyczkodawców udziela również kredytów w oparciu o weksel, który podpisujemy w obecności notariusza lub nawet na podstawie dowodu osobistego. Gotówkę w takiej sytuacji możemy dostać na konto, bądź do rąk własnych już po kilku godzinach od podpisania umowy.
Serwisy z pożyczkami prywatnymi

Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla zadłużonych jest poszukiwanie pożyczek na specjalnych serwisach skupiających prywatnych pożyczkobiorców. Za pomocą wypełnienia jednego formularza jesteśmy w stanie otrzymać oferty od wielu różnych podmiotów nie tracąc czasu na zapoznawanie się z pojedynczymi ofertami.

Wybierając taki portal warto w pierwszej kolejności zapoznać się z opiniami o nim. Użytkownicy, którzy korzystali już z usług danego serwisu na pewno będą nam w stanie udzielić cennych wskazówek i zaoszczędzić na kłopotu i czasu.

Zdecydowanie również warto przejrzeć regulamin i zweryfikować czy nie zawiera on niekorzystnych zapisów oraz kruczków prawnych. Zastanówmy się tez czy kwota, o którą wnioskujemy nie będzie dla nas za wysoka i podliczmy dokładnie w jakim czasie będziemy mogli spłacić zobowiązanie. Jeżeli zachowamy ostrożność i rozsądek pożyczka prywatna na pewno spełni nasze oczekiwania i pozwoli przerwać spiralę długów, w którą popadliśmy.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *