Prywatne pożyczki długoterminowe – dla kogo są przeznaczone i ile można pożyczyć?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Prywatne pożyczki długoterminowe mogą być alternatywą dla kredytów i  pozabankowych pożyczek ratalnych. Osoby, które z uwagi na swoją sytuację finansową lub status zawodowy nie mogą wnioskować o pożyczkę z firmy pożyczkowej, a potrzebują pilnie gotówki – mogą zwrócić swoją uwagę na ofertę prywatnych pożyczek długoterminowych. Kto może na nie liczyć? Dla kogo są przeznaczone?

Dla kogo są długoterminowe pożyczki prywatne?

Długoterminowe pożyczki prywatne udzielane są przez niezależnych inwestorów (osoby prywatne). Co to oznacza dla potencjalnego pożyczkobiorcy? Z pewnością na korzyść takiego rozwiązania działa fakt, że pożyczka prywatna ma zupełnie inny proces analizy wniosku. Osoby z trudną sytuacją materialną, z kłopotami finansowymi, wpisami w BIK, a nawet aktywnym postępowaniem komorniczym muszą liczyć się z odrzuceniem wniosku o kredyt w banku i o pożyczkę w firmie pożyczkowej. Firmy pożyczkowe, wbrew powszechnej opinii, bardzo często odrzucają wnioski o pożyczkę. Do najczęściej wymienianych przyczyn odmowy udzielenia kredytu w banku lub pożyczki w instytucji pożyczkowe zalicza się:

 • Negatywne wpisy do BIK, niski scoring w Biurze Informacji Kredytowej
 • Wpisy do BIG
 • Wpisy do między pożyczkowych systemów informacyjnych, takich jak np. Credit Check (niespłacone chwilówki)
 • Brak źródeł dochodu, praca na czarno
 • Nadmierne zadłużenie, czyli sytuacja, w której dochody są niższe lub niewiele wyższe niż zobowiązania
 • Wypowiedziane umowy kredytów, pożyczek, duże opóźnienia w spłacie
Wyżej wymienione sytuacje mogą spowodować nie tylko nieudzielenie kredytu i odrzucenie wniosku, ale również wygenerowanie zbędnego zapytania w BIK, które również może obniżyć scoring.

Prywatne pożyczki długoterminowe

Długoterminowe pożyczki prywatne – ile można pożyczyć?

Długoterminowe pożyczki prywatne, w przeciwieństwie do popularnych chwilówek na 30 dni, udzielane są długoterminowo  w systemie ratalnym. Dzięki temu możliwe staje się pożyczenie jednorazowo większej sumy i rozłożenie spłaty zobowiązania na dłuższy termin w formie rat, które są łatwiejsze do spłaty. Długoterminowe pożyczki prywatne udzielane są zazwyczaj w kwotach od kilkunastu tysięcy złotych do nawet kilkuset tysięcy. W zależności od sytuacji materialnej wnioskodawcy może być wymagane dodatkowe zabezpieczenie spłaty. Najczęściej jest to poręczenie osoby ze zdolnością kredytową lub zastaw (np. nieruchomości), ale również weksel, który nie wiąże się z wpisem do hipoteki, ani angażowania poręczycieli w swoją sytuację finansową. Długoterminowe pożyczki prywatne na weksel są więc:

 • Szybkie
 • Dyskretne
 • Bezpieczne dla majątku pożyczkobiorcy (pod warunkiem regularnej spłaty)
 • Bez zaświadczeń
 • Bez baz

Zalety długoterminowych pożyczek prywatnych

Do najważniejszych zalet pożyczek prywatnych zalicza się najczęściej szybki i wygodny proces aplikowania o pożyczkę. Brak w nim zbędnych formalności, omijana jest weryfikacja w popularnych bazach BIK, BIG itp. a decyzja o udzieleniu długoterminowej pożyczki prywatnej wydawana jest szybko – bez zbędnej zwłoki. Przy akceptacji wniosku i podpisaniu umowy, pożyczkobiorca otrzymuje harmonogram spłat, w którym pożyczona suma rozbita jest na mniejsze raty. Okres spłaty długoterminowej pożyczki prywatnej dopasowany jest do wysokości pożyczonych środków, jak również do możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Do złożenia wniosku o pożyczkę nie są wymagane zaświadczenia o dochodach od pracodawcy.
Na co można przeznaczyć pożyczone środki?

Środki z długoterminowej pożyczki prywatnej mogą być przeznaczone na dowolny cel (np. spłatę zobowiązań). Wiele osób decyduje się na pożyczki od prywatnych inwestorów, aby ratować swoją sytuację finansową. Kiedy nie można liczyć na konsolidację zadłużenia, ani na zaciągnięcie większego kredytu w banku na spłatę zaległości – prywatne, długoterminowe pożyczki mogą stanowić alternatywne rozwiązanie kłopotów finansowych. Warto jednak pamiętać, że świadome pożyczanie wiąże się z czytaniem umów ze zrozumieniem i wyjaśnieniem wszelkich wątpliwości jeszcze przed podpisaniem umowy. Dobrze jest również realnie i obiektywnie ocenić swoja zdolność spłaty. Jest to szczególnie istotne, gdy bierze się pod uwagę pożyczkę pod zastaw.

Długoterminowe pożyczki prywatne mogą być tzw, ostatnią deską ratunku i rozwiązaniem kłopotów finansowych. Z uwagi na fakt, że pożyczone środki można rozłożyć na wygodne do spłaty raty – każdy, kto spotyka się z kolejną odmową udzielenie pożyczki może sprawdzić elastyczną ofertę prywatnych inwestorów. Wypełnij wniosek o pożyczkę i sprawdź, ile możesz pożyczyć!

16 myśli na temat “Prywatne pożyczki długoterminowe – dla kogo są przeznaczone i ile można pożyczyć?

  • 17 listopada, 2020 o 01:10
   Permalink

   Witam potrzebuje pilnie kredytu w wysokosci 10000zl bardzo prosze o kontakt

   Odpowiedz
  • 5 stycznia, 2021 o 03:25
   Permalink

   Jak wygląda proces starania się o pożyczkę?

   Odpowiedz
   • 1 kwietnia, 2021 o 16:13
    Permalink

    Potrzebuję pożyczki gotówkowe 15000zł jak najszybciej pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
    • 20 kwietnia, 2021 o 12:51
     Permalink

     Dzien dobry
     Pilnie potrzebuje pozyczki 12000 Jestem na emeryturze I pracuje.Jezeli bylaby taka mozliwosc prosze o kontakt tel 605579 283.

     Odpowiedz
 • 14 października, 2020 o 19:07
  Permalink

  potrzebuję 150 tyś nie opisuje mojej sytuacji bo to chyba mało ważne jeżeli możesz pożyczyć to proszę o telefon 600352539

  Odpowiedz
  • 16 grudnia, 2020 o 19:19
   Permalink

   Potrzebuje 150.000 tysięcy na zakup mieszkania spłacał bym po 1000 zł miesięcznie

   Odpowiedz
 • 17 listopada, 2020 o 08:42
  Permalink

  Witam potrzebuje pożyczki można prosic o kontrakt

  Odpowiedz
  • 23 listopada, 2020 o 14:19
   Permalink

   Potrzebuje 75000 na raty. Prosze o informację na e-mail.

   Odpowiedz
   • 24 lutego, 2021 o 22:04
    Permalink

    Poszukuje pożyczki od osoby prywatnej na weksel lub inny sposób ..33000zl./48bardzo potrzebuję pomocy nr telefonu 692408767 Elżbieta

    Odpowiedz
 • 16 lutego, 2021 o 15:51
  Permalink

  Witam. Poszukuje pożyczki w kwocie 15 tyś zł. Umowa na czas nieokreślony i działalność gospodarcza. Potrzebuje większej kwoty na dłuższy okres. Proszę o informacje na maila e.11.11.53@o2.pl

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia, 2023 o 09:35
  Permalink

  Witam serdecznie. Bardzo pilnie potrzebuję pożyczki ma spłatę zaległości finansowych. Mam umowę o pracę. Proszę o kontakt mailowy malgorzatagesek@gmail.com

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *