Prywatny leasing w Holandii

Prywatny leasing w Holandii

Przebywając w Holandii przez dłuższy czas, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług leasingowych. Leasing to idealne rozwiązanie dla przyjezdnych ze względu na rozłożenie należnej kwoty na pewien okres czasu, dzięki czemu posiadanie własnego środku transportu nie musi wiązać się z ponoszeniem ogromnych kosztów czy braniem kredytu. Warto wspomnieć, że proces ten jest szczególnie ułatwiony dla Polaków, ponieważ Polska, tak samo jak Holandia, jest członkiem Unii Europejskiej.

Kto może skorzystać z leasingu w Holandii?

Wzięcie samochodu w leasing nie jest trudne ani skomplikowane. Nie jest wymagane posiadanie firmy, znaczna większość firm oferuje leasing konsumencki, z którego skorzystać może osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej. Oczywiście takie rozwiązanie nie gwarantuje pewnych przywilejów, które uzyskują osoby biorące samochód w leasing na firmę, jak na przykład odliczenie rat od podstawy opodatkowania, czy korzystanie z własnego ubezpieczenia.

Jakie warunki trzeba spełniać by skorzystać z leasingu w Holandii:

Choć większość osób bez problemu może skorzystać z usług leasingowych w Holandii, ważne jest aby znać warunki, które należy w tym celu spełniać. Aby wziąć auto w leasing w Holandii trzeba:

 1. Mieć dobrą historię kredytową, co oznacza brak zaległych długów
 2. Mieć przynajmniej 21 lat
 3. Posiadać zdolność kredytową, ustalanych na podstawie miesięcznych zarobków
Zalety i wady leasingu w Holandii

Zastanawiając się nad leasingiem samochodu warto wziąć pod uwagę poniższe plusy i minusy tego rozwiązania:

Zalety

 1. Tańsza opłata miesięczna w porównaniu do kosztów spłaty kredytu na ten sam samochód
 2. Brak opłaty za ubezpieczenie
 3. Możliwość dobrania długości okresu leasingu do czasu trwania pobytu
 4. Bezproblemowy zwrot samochodu w przypadku wyjazdu z kraju
 5. Brak potrzeby sprowadzania swojego samochodu z Polski

Wady

 1. Ewentualne dodatkowe opłaty w przypadku większej eksploatacji samochodu niż przewidywana (wyjeżdżenie więcej kilometrów)
 2. Brak budowania własnego kapitału w przeciwieństwie do zakupu auta na własność
Czas trwania umowy

Czas trwania umowy można dostosować do indywidualnych potrzeb, zazwyczaj jednak długość leasingu wynosi około 4-5 lat w przypadku nowego auta i 2-3 lata w przypadku auta używanego. Wydłużenie okresu usługi czasami jest możliwe po ustaleniach z firmą i skutkuje oczywiście zmniejszeniem opłaty na miesiąc. Warto wspomnieć, że firmy oferujące leasing biorą pod uwagę także długość umowy zatrudnienia, przez co mogą nie być skłonne wypożyczyć samochodu na okres dłuższy niż przewidywany okres pracy klienta.

Jak znaleźć dobrą firmę oferującą leasing w Holandii?

Szukając odpowiedniej firmy ważne jest aby zadbać w szczególności o bezpieczeństwo i nie dać się oszukać. Podstawowym wyznacznikiem „dobrej” firmy oferującej leasing jest holenderski znak zaufania „Keurmerk Private Lease”. Jego symbol to biało-niebieskie logo przedstawiające samochód. Posiadanie tego znaku zaufania oznacza przede wszystkim, że firma spełnia wymogi ustanowione przez holenderską agencję praw konsumenta. Oznacza to pełną transparentność dotyczącą kosztów w umowie. Gwarantuje on także 14-dniowy okres w którym można odstąpić od umowy oraz rozwiązywanie ewentualnych sporów między klientem a firmą przez niezależną komisję.
Niezwykle ważne jest też, by dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem. Zapoznając się z dokumentem należy skupić się przede wszystkim na:

 1. Wysokości wpłaty początkowej
 2. Wysokości rat miesięcznych
 3. Konsekwencjach ewentualnych szkód
 4. Szczegółach i warunków dotyczących ubezpieczenia
 5. Ewentualnych kosztach dodatkowych
 6. Warunkach odstąpienia od umowy przed czasem

Podsumowanie

Korzystanie z usług leasingu w Holandii samochodu jest świetnym rozwiązaniem dla obcokrajowców, szczególnie członków Unii Europejskiej. Umożliwia poruszanie się prywatnym środkiem transportu bez potrzeby przywożenia własnego auta z Polski, lub kupowania na własność nowego pojazdu. Cały proces jest łatwy i nieskomplikowany, a okres leasingu można dostosować do planowanej długości pobytu w nl.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *