Skarga pauliańska jak się bronić

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Skarga pauliańska to jedno z narzędzi prawnych, które ma na celu ochronę prawno wierzyciela w przypadku kiedy dłużnik jest niewypłacalny. Istotą skargi pauliańskiej jest możliwość dochodzenia roszczeń, kiedy osoba trzecia uzyskała korzyść wskutek czynności prawnej dłużnika, a wierzyciel został przy tym pokrzywdzony.

Jeżeli takie działanie miało na celu świadome skrzywdzenie wierzyciela a osoba trzecia miała tego świadomość albo nie miała, ale leżało w jej zdolnościach ustalenie tego faktu, wówczas można domagać się uznania tej czynności za bezskuteczną. Obrona w takiej sytuacji polega na domagania się składników majątkowych, które nie leżą już w zakresie dostępności dłużnika.

W takiej sytuacji zarzuty lub powództwo kierować należy przeciwko osobie trzeciej, która poprzez działania dłużnika uzyskała korzyść majątkową, w wyniku czego wierzyciel czynności został poszkodowany. Jak twierdzi sąd najwyższy, skargę pauliańską można zastosować w przypadku podziału majątku wspólnego oraz w wielu innych sytuacjach.



Dam kredyt na weksel

Dam kredyt na weksel

Zastanawiasz się czy ktoś otrzymał pożyczkę prywatną, kredyt prywatny? Oczywiście. Dam kredyt na weksel osobom zadłużonym, bądź też takim, które

26 komentarzy
Pożyczki prywatne aktualne oferty

Pożyczki prywatne aktualne oferty

Pożyczki prywatne aktualne oferty dla osób zadłużonych Udzielam pożyczki prywatne aktualne oferty, dedykowane są dla osób w trudnej sytuacji finansowej.

19 komentarzy
Zapomoga losowa jak napisać

Zapomoga losowa jak napisać

Zapomoga losowa jak napisać Zapomoga losowa to bezzwrotna forma pomocy finansowej przyznawana pracownikom. Aby starać się o jej przyznanie, należy

0 komentarzy
Czy na 500+ można wziąć na raty

Czy na 500+ można wziąć na raty?

Czy na 500+ można wziąć na raty? Zakup na raty jest bardzo dużym ułatwieniem dla osób, które nie mogą pozwolić

0 komentarzy

Skarga pauliańska jak się bronić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *