Szybka pożyczka w Norwegii

Szybka pożyczka w Norwegii

Szybka pożyczka to doskonały sposób, aby uzyskać dodatkowe środki już w kilkanaście minut! Realizacja potrzeb każdego z nas wiąże się bowiem z pewnymi nakładami finansowymi. Nigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie nam wyremontować samochód czy wydać sporą ilość pieniędzy w wyniku niespodziewanej choroby. Jednym z szybkich sposobów na uzyskanie środków pieniężnych są kredyty oraz pożyczki – udzielane przez banki, jak i instytucje pozabankowe. Szybkie pożyczki w Polsce, mimo tego, że wywołują niemałą falę entuzjazmu w naszym kraju, to nadal bardzo często nie budzą zaufania. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Norwegii. Czym różnią się polskie pożyczki od norweskich?

Pożyczka w Norwegii – również dla Polaków?

Oferty pożyczkowe w Norwegii kierowane są nie tylko do obywateli kraju, mogą z nich również skorzystać cudzoziemcy. Jakie warunki musimy spełniać jako Polacy, aby dostać skandynawską pożyczkę?

  1. Odpowiednia długość pobytu w Norwegii. Każdy, kto chce ubiegać się o szybką pożyczkę w Norwegii, musi być zameldowany w tym kraju przez co najmniej 5 lat. Koniecznością będzie udokumentowanie miejsca zamieszkania.
  2. Zarobki. Musimy także mieć odpowiednie zarobki – zależne od rodzaju pożyczki, jaką wybieramy. Co ważne, nasze zarobki muszą być wypłacane w walucie norweskiej, czyli w koronach.
  3. Procedura wnioskowania. Procedura wnioskowania o szybką pożyczkę odbywa się za pomocą danych, jakie pozyskiwane są z BankID, czyli czegoś, co przypomina polski BIK. Proces weryfikacyjny jest nieco dłuższy niż w Polsce – trwa od kilku godzin, nawet do kilku dni. Decyzja banku zajmuje z kolei naprawdę niewiele czasu.




Szybka pożyczka w Norwegii – rodzaje

Ogólną nazwą zarówno dla kredytów, jak i pożyczek w Norwegii jest låne. W obrębie nazwy możemy jednak znaleźć wiele innych rodzajów zobowiązań. Jest to m.in. smålån – odpowiednik polskich szybkich pożyczek, czy forbluksån – kredyt konsumencki.

Smålan, czyli norweskie szybkie pożyczki udzielane są na kwoty od 5 tys. koron do 100 tys. koron. W odróżnieniu od polskich pożyczek, udzielane są one na okres dużo dłuższy – nawet do kilkunastu lat. Co ciekawe, o ten rodzaj pożyczki mogą wnioskować osoby, które ukończyły 16 rok życia. Wystarczy, że do wniosku załączą zgodę opiekuna prawnego. Co więcej, w przypadku smålån nie będziemy musieli przedstawiać na jaki cel przeznaczymy pieniądze.

Nie oznacza to jednak, że osoba ubiegająca się o pożyczkę nie jest w żaden sposób weryfikowana. Instytucje sprawdzają poziom naszego zadłużenia, zdolność finansową, historię kredytową oraz terminowość spłat.




Jak złożyć wniosek o smålan?

Z pomocą przychodzi BankID. Jest to wirtualny podpis elektroniczny zapewniający weryfikację tożsamości. Dzięki temu, w przeciągu kilku do kilkunastu godzin, decyzja banku zostaje podjęta. Co więcej, naszą umowę możemy podpisać bez wychodzenia z domu – online.

BankID przyda się szczególnie w momencie ubiegania się o szybką pożyczkę w jeden dzień, czyli smålån på dagen. Jest to bardzo podobne rozwiązanie do polskich pożyczek online.

Szybka pożyczka w Norwegii – wymagania

W zależności od tego, jaką pożyczkę chcemy wziąć oraz w jakiej instytucji, niektóre wymagania mogą się różnić. Wyróżniamy jednak warunki, które będą obowiązywały w każdym miejscu.




  1. O pożyczkę mogą ubiegać się wszystkie osoby po 23. roku życia.
  2. Należy mieć stały numer personalny.
  3. Konieczność zameldowania w Norwegii przez co najmniej 5 lat.
  4. Odpowiednie zarobki.
  5. Wymagana jest dokumentacja świadcząca o zarobkach.

Pożyczka w Norwegii – podsumowanie

Ze względu na bardziej przejrzyste warunki umowy, pożyczki w Norwegii cieszą się większym zaufaniem niż te, które bierzemy w Polsce. Zaciągnięcie szybkiej pożyczki na nowy samochód, wyjazd na wakacje czy realizację marzeń w Norwegii to zjawisko powszechne, które nikogo nie dziwi. Na większą popularność pożyczek wpływa jednak nie tylko zaufanie, ale i większe zarobki na północy. Dla Polaków pożyczki w kraju są zatem dużym obciążeniem dla budżetu domowego, a dla osób żyjących w Norwegii sposobem, który przyspieszy realizację założonych celów.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *