Jak otrzymać szybki kredyt w UK?

Jak otrzymać szybki kredyt w UK?

Aktualnie na rynku finansowym dostępne są różne formy kredytów. Tego rodzaju wsparcie powinno być dostosowane do celu przeznaczenia pieniędzy. Dla osób planujących kupić nowy samochód dobrym rozwiązaniem okaże się pożyczka zabezpieczona, natomiast pożyczka konsumencka umożliwi pokrycie mniejszych niespodziewanych wydatków. Oprócz kredytów udzielanych przez bank można też liczyć na szybki kredyt UK od firm pozabankowych, który można uzyskać bez konieczności spełnienia wielu wymagań.

Typy kredytów w UK

1. Pożyczki zabezpieczone

Pożyczki zabezpieczone umożliwiają pożyczenie większych sum pieniężnych, nawet powyżej 5 tysięcy funtów. Warunkiem jest tutaj posiadanie przez klienta właściwego rodzaju zabezpieczenia. Pożyczkodawca asekuruje się w ten sposób, na wypadek, jeśli pożyczkobiorca przestanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie. Przykładowo, pożyczając znaczną ilość pieniędzy, zabezpieczeniem może stać się samochód, który w razie konieczności zostanie przejęty przez instytucję jako forma spłaty. Taki sposób kredytowania wiąże się z ryzykiem, aczkolwiek pozwala na pożyczenie wyższych kwot.

2. Pożyczki niezabezpieczone

Są to pożyczki gotówkowe (konsumenckie), które nie wymagają żadnego rodzaju zabezpieczenia, jednak możliwe jest pożyczenie tylko niewielkich środków finansowych. Decydując się na taki kredyt w UK, nie trzeba niczego dawać w zastaw, jednak należy liczyć się z tym, że taki kredyt będzie wyżej oprocentowany aniżeli pożyczki zabezpieczone.
Szybki kredyt UK- jak go uzyskać?

Szybki kredyt UK można uzyskać również poza sektorem bankowym, takie formy finansowania w ofercie ma wiele instytucji pożyczkowych. Niezabezpieczoną pożyczkę pozabankową da się otrzymać, składając wniosek online, a więc bez wychodzenia domu. Firmy nie stawiają zbyt wielu wymagań Polakom starającym się o szybki kredyt w Wielkiej Brytanii, ponadto formularz można wypełnić na stronie danej firmy czy też udać się do odpowiedniej placówki. Co ważne, pieniądze mogą pojawić się na koncie błyskawicznie, gdyż nawet tego samego dnia. Na otrzymanie pozytywnej odpowiedzi czeka się przeważnie tylko kwadrans.

Szybki kredyt UK- jakie wymagania należy spełnić?

Chcąc otrzymać szybki kredyt UK przede wszystkim należy:

  1. posiadać kartę bankową oraz konto bankowe (na nie zostaną przelane przyznane środki finansowe),
  2. posiadać polskie obywatelstwo oraz pozytywną historię kredytową na terenie tego kraju,
  3. mieć stałe źródło dochodów (kontrakt albo umowa agencyjna),
  4. mieć stały adres zamieszkania w Wielkiej Brytanii.
Klienci do wyboru mają różne formy kredytów: kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny czy kredyt na depozyt. Takie produkty finansowe posiadają atrakcyjne i konkurencyjne oprocentowanie, ponadto odznaczają się często elastycznym czasem kredytowania. Warto podkreślić, że istnieje możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Ubiegając się o kredyt gotówkowy, udzielany przez instytucję pozabankową nie trzeba też wskazywać kontrakty cel przeznaczenia pieniędzy. Możliwe jest też zawieszenie raty kredytu, czy też połączenie paru zobowiązań (kredyt konsolidacyjny), jak i obniżenie kwoty raty kredytu czy zamienienie go na jeden nisko-oprocentowany z maksymalnym okresem kredytowania, który wynosi kilka lat.

Czym jest APR?

Wysokość oprocentowania szybkiego kredytu zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej. Dla osób zadłużonych, zdecydowanie się na takie wsparcie finansowe wiąże się z dosyć wysokim RRSO, które może wynieść nawet 1500% w skali roku.
Pożyczenie niewielkiej sumy pieniędzy na tak wysoki procent może okazać się niezwykle problematyczne do spłacenia. Pojęcie APR występujące w angielskim systemie bankowym oznacza roczną stopę oprocentowania, wyrażoną jako wartość procentową ukazująca rzeczywisty roczny koszt kredytu. Oprocentowanie APR uwzględnia wszystkie opłaty i dodatkowe koszty powiązane z pożyczką.

Czym jest cooling-off period?

W przypadku większości produktów finansowych w UK klient ma prawo w ciągu 14 dni anulować umowę kredytową czy pożyczkową. Jest to właśnie tak zwany cooling-off-period. W przeciągu 14 dni od podpisania tudzież otrzymania umowy kredytowej istnieje możliwość wycofania się z umowy, co ważne bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. W tym wypadku należy zwrócić pożyczone pieniądze w ciągu 30 dni.

W razie nagłej potrzeby zastrzyku gotówki można zdecydować się na szybki kredyt w UK, dzięki czemu w błyskawiczny sposób na koncie pojawią się środki finansowe. Odpowiedni wybór produktu finansowego pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, jak i nerwów, z tego względu warto dokładnie porównać ze sobą oferty różnych instytucji.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *