Szybki kredyt w Niemczech

Szybki kredyt w Niemczech

Szybki kredyt w Niemczech czyli „Minikredit”, bądź „Schnellkredit”, to tak zwana chwilówka, która ma krótki termin spłaty i brana jest w głównej mierze w sytuacjach nagłych, kiedy potrzebny jest pilny zastrzyk gotówki. Taki kredyt cechuje się przede wszystkim uproszczonymi formalnościami i w zasadzie może się o niego starać każda osoba, która posiada stały dochód.

Szybki kredyt na dowód w Niemczech

To krótkoterminowa pożyczka na uproszczonych zasadach, lecz wnioskowana kwota nie przekracza zazwyczaj 1000 euro. Taki szybki kredyt w większości przypadków zawierany jest przez internet, więc jest dobrą alternatywą dla osób, które nie lubią oczekiwania w długich kolejkach i przechodzenia przez długie i wymagające procedury.

Dzięki takiej opcji banki nie ponoszą wysokich kosztów administracyjnych, więc mogą zaoferować klientowi korzystne warunki. Dlatego taki rodzaj kredytu będzie świetnym rozwiązaniem dla studentów i emerytów, którzy w szybkim czasie będą potrzebowali dodatkowej gotówki na nieoczekiwany wydatek. Z racji tego, iż kwota o którą można wnioskować jest stosunkowo niska, więc wiele banków ma w swojej ofercie przelewy natychmiastowe i kredytobiorca w niedługim czasie po otrzymaniu pozytywnej decyzji może spodziewać się pieniędzy na swoim koncie.
Jakie wymagania musi spełniać Polak, aby ubiegać się o szybki kredyt?

Żeby Polak mieszkający w Niemczech mógł ubiegać się o szybki kredyt na dowód musi spełnić trzy podstawowe warunki:

  • adres zamieszkania musi być na terenie Niemiec

Po złożeniu pierwszego wniosku o kredyt dana instytucja pożyczkowa będzie wymagała weryfikacji danych osobowych w tym adresu zamieszkania w Niemczech. Dlatego Polacy, którzy nie mają stałego miejsca zamieszkania w tym kraju nie mają co liczyć na przyznanie pożyczki.

  • należy posiadać konto w niemieckim banku

Po przyznaniu pożyczki wypłata gotówki dokonywana jest tylko i wyłącznie na rachunki prowadzone w niemieckich bankach.

  • trzeba mieć regularne dochody w Niemczech

Każda osoba starająca się o szybki kredyt musi udokumentować swoje dochody na terytorium Niemiec, czyli przedstawić umowę o pracę, lub posiadać „Gewerbe”. Jest to odpowiednik polskiej działalności gospodarczej.
Jak przebiega weryfikacja wniosku o szybki kredyt?

W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek przez internet do wybranej instytucji finansowej, która przystąpi do wstępnej weryfikacji. Sprawdzana będzie między innymi historia w Schufa, chociaż negatywny wpis nie koniecznie wiąże się z odrzuceniem wniosku. Wiele instytucji zapewnia, iż mimo wszystko przyznaje szybkie kredyty takim osobom.

Jeżeli wstępna weryfikacja przebiegnie pomyślnie to osoba starająca się o kredyt dostanie potwierdzenie złożenia wniosku na maila. W następnej kolejności będzie trzeba potwierdzić swoją tożsamość za pośrednictwem pocztowego systemu weryfikacji, który nazywa się „Postident”. Dlatego należy wydrukować udostępniony kupon Postident i udać się z nim do najbliższej placówki pocztowej w miejscowości, gdzie mieszkamy w Niemczech. Oprócz wspomnianego kuponu trzeba zabrać ze sobą ważny dowód osobisty, lub paszport.
Pracownik poczty będzie miał za zadanie przepisać nasze dane osobowe do specjalnego formularza, który trafi do instytucji pożyczkowej. Ta z kolei, gdy go dostanie będzie mogła wypłacić przyznaną kwotę na określone konto bankowe, które zostało podane we wniosku.

Czy szybki kredyt jest droższy od innych?

Szybkie kredyty, które udzielane są zazwyczaj na okres kilku tygodni, a spłacane jednorazowo bardzo często oferowane są bez naliczania odsetek. Dlatego jednym słowem takie pożyczki niosą za sobą szereg korzyści, ponieważ gdy niespodziewane wypadnie pilny wydatek, a dana osoba nie ma na niego odłożonych pieniędzy może śmiało złożyć zapytanie w wybranej instytucji finansowej bez obaw, że zostanie obarczona wysokim oprocentowaniem i odsetkami. Jednym słowem szybki kredyt w Niemczech jest opłacalny, a zainteresowanie nim ciągle rośnie głownie ze względu na minimalne formalności i możliwość załatwienia go w większości bez wychodzenia z domu przez internet.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *