Uproszczony kosztorys budowlany PKO BP

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Uproszczony kosztorys budowlany PKO BP

Kiedy chcemy zaciągnąć kredyt na budowę lub wykończenie czy remont domu, będzie nam potrzebny kosztorys budowlany. W dokumencie muszą znaleźć się wszelkie koszy związane z pracami budowlanymi, materiałami oraz innymi wydatkami. Zdecydowanie powinniśmy sporządzić go jak najsumienniej. Unikniemy w ten sposób nieprzewidzianych opóźnień, które często mogą generować dodatkowe koszty.

Tworząc uproszczony kosztorys, opieramy się o ceny jednostkowe, na przykład za metr kwadratowy posadzki. Wpisujemy po prostu cały koszt wykonania danej pracy, nie uwzględniając po kolei materiałów, nakładów pracy czy wydatków energetycznych.

W kosztorysie dla PKO BP musimy uwzględnić całość metrażu oraz powierzchnię użytkową lokalu. Ważne też będzie określenie całego budżetu. Poniżej w tabeli wypisujemy listę prac, które chcemy wykonać oraz ich całościowe koszty. Na przykład wpisujemy schody i obok kwotę, którą przeznaczymy na ich remont czy zamontowanie. Możemy również zamiast kwoty, zastosować procent całości naszych wydatków. Na przykład wpisać podłoga w kuchni: 20%.

Warto też zadzwonić na infolinię banku i dopytać o szczegóły i aktualności. Procedury bankowe często się zmieniają i za jakiś czas niektóre zapisy mogą stać się nieaktualne.Gdzie szukać pomocy w trudnej sytuacji finansowej?

Gdzie szukać pomocy w trudnej sytuacji finansowej?

Gdzie szukać pomocy w trudnej sytuacji finansowej? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i zastanawiasz się gdzie szukać pomocy

0 komentarzy
Pożyczka dla zadłużonych olx

Pożyczka dla zadłużonych olx – lepiej pożyczka prywatna ode mnie

Pożyczka dla zadłużonych olx Udzielę pożyczki prywatnej, nie wymagam zaświadczeń o dochodzie ani innych dokumentów. Nie sprawdzam baz BIK, KRD.

30 komentarzy
Jak sprawdzić czy telefon ma wybieranie tonowe

Jak sprawdzić czy telefon ma wybieranie tonowe

Jak sprawdzić czy telefon ma wybieranie tonowe Korzystanie z różnego typu infolinii banków oraz operatorów komórkowych, czy też innych większych

0 komentarzy
Czy NetCredit rozkłada na raty

Czy NetCredit rozkłada na raty?

Czy NetCredit rozkłada na raty? Niestety, NetCrediit nie oferuje możliwości rozłożenia zadłużenia w formie ratalnej. Kwota zaciągniętej pożyczki powinna zastać

0 komentarzy

Uproszczony kosztorys budowlany PKO BP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *