Ustawa antylichwiarska jakie maksymalne oprocentowanie?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Ustawa antylichwiarska jest zbiorem ustaw, jak i przepisów, dzięki którym procedury udzielania pożyczek na wysoki procent są ograniczone. W Kodeksie Karnym lichwa jest określona jako wyzysk przymusowego położenia innej jednostki prawnej, fizycznej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej? Ustawa lichwiarska – jakie jest maksymalne oprocentowanie?

Jak działa Ustawa Antylichwiarska?

Ustawa Antylichwiarska ogranicza koszty odsetkowe i pozaodsetkowe kredytów i pożyczek, które są przydzielone do kategorii kredytów konsumenckich. Poza tym ustawa antylichwiarska służy do ograniczenia procedur rolowania, wysokości maksymalnych odsetek naliczanych za opóźnienie w spłacie zobowiązania.

Od kiedy obowiązuje nowa Ustawa Antylichwiarska?

Zmiany w Ustawie stały się obowiązujące od momentu wprowadzenia tarczy antykryzysowej. Natomiast w dniu 10 czerwca 2019 roku zaczęła obowiązywać Ustawa zgodnie, z którą ograniczone zostały pozaodsetkowe koszty pożyczki do maksymalnie dziesięciu procent jej wartości. Z kolei Ustawa wprowadzona w roku 2021 określiła nowe, dodatkowe koszty pozaodsetkowe zobowiązań:

– w wysokości piętnastu procent całkowitej kwoty kapitału oraz kwoty sześciu procent tej kwoty w stosunku rocznym;
– w wysokości pięciu procent, jeśli pożyczka zostanie spłacona na trzydzieści przed terminem spłaty.

Czy Ustawa antylichwiarska zmienia oprocentowanie kredytów bankowych?

Ustawa Antylichwiarska ogranicza koszty pożyczek udzielonych przez banki. Zgodnie z nią maksymalna wysokość kosztów kredytów nie może przekraczać całkowitej kwoty pożyczki. Także tych, które są udzielane na okres trzydziestu dni.
Kredyt pozabankowy prywatny

Kredyt pozabankowy prywatny

Oferowany przeze mnie kredyt pozabankowy prywatny przeznaczony jest dla osób, które znalazły się w nieoczekiwanej, trudnej sytuacji życiowej i zostały

6 komentarzy
Szukasz pomocy finansowej

Szukasz pomocy finansowej?

Szukasz pomocy finansowej? Masz już inne kredyty i banki nie chcą udzielić Ci kredytu? Jesteś zadłużony i brakuje Ci pieniędzy?

9 komentarzy
Co zrobić jeśli jestem zadłużony?

Co zrobić jeśli jestem zadłużony?

Co zrobić jeśli jestem zadłużony? Statystycznie większość Polaków korzysta z różnych rodzajów kredytów lub pożyczek gotówkowych. Problem pojawia się w

0 komentarzy
Przelew natychmiastowy T-mobile

Przelew natychmiastowy T-mobile

Przelew natychmiastowy T-mobile T-Mobile Usługi Bankowe oferuje natychmiastowe przelewy, które realizuje za pomocą systemów Express Elixir i BlueCash. Zarówno klienci

0 komentarzy

Ustawa antylichwiarska jakie maksymalne oprocentowanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *