Sprawdzone pożyczki prywatne

Szukasz finansowania a z różnych przyczyn nie masz możliwości starać się o kredyt? Zajęcia komornicze, nieuregulowane zobowiązania, brak umowy o pracę, konieczność bardzo szybkiego zdobycia środków – to tylko kilka z możliwych scenariuszy. Każdy z tych czynników uniemożliwia uzyskanie kredytu. Wiele osób będących w takiej sytuacji, obawia się, że już nie maja wyjścia, jednak nic bardziej mylnego, każdy może skorzystać z oferty, jaką są sprawdzone pożyczki prywatne.

Pożyczki prywatne dostępne dla wszystkich

Banki udzielające kredytów, czy instytucje pozabankowe, które udzielają pożyczek, np. firmy pożyczkowe, najczęściej poddają swoich klientów weryfikacji. Banki mają bardzo duży wgląd w naszą historię kredytową, sytuacje materialną, wyroki komornicze. Przez to osoby, które mają skompilowaną sytuację w tym zakresie, mają problem z uzyskaniem niezbędnych środków. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by takie osoby otrzymały pożyczkę prywatną.

Czym są pożyczki prywatne?

Ten rodzaj pożyczek jest udzielany przez prywatnych inwestorów. Może się o nią starać każdy. Jest to forma finansowania, w której ilość formalności ograniczona jest do minimum. Nikt nie będzie sprawdzał rejestrów dłużników, ponieważ prywatny inwestor nie ma takiej możliwości ani uprawnień. Pożyczki bankowe są zwyczajnymi umowami cywilno – prawnymi, które reguluje Kodeks cywilny. Nie podlegają one prawu bankowemu, czy ustawie o kredytach konsumenckich, jak to ma miejsce w przypadku kredytu bankowego.

Osoby bez dochodu

Nie jest tajemnicą, że część społeczeństwa pracuje na podstawie umów śmieciowych albo w ogóle bez tych umów, pracują „na czarno”. Taki sposób zatrudnienia dyskredytuje każdego podczas procesu weryfikacyjnego, przy wniosku kredytowym. W przypadku pożyczki prywatnej nie ma konieczności przedstawiania zaświadczeń dotyczących zatrudnienia, czy określania wysokości kosztów utrzymania. Nie ma konieczności wskazywania składu naszego majątki  np. w postaci nieruchomości. Prywatnego pożyczkodawcę nie interesują akty własności. Najczęściej wystarczające jest określenie przez ubiegającego się o pożyczkę, jaką kwotę będziemy w stanie spłacać miesięcznie, kwartalnie, jednorazowo – w zależności od tego, jaką częstotliwość spłat przyjmiemy.

Duże ryzyko inwestora

W przypadku pożyczki prywatnej to inwestor ponosi największe ryzyko. Brak możliwości sprawdzenia  wiarygodności pożyczkobiorcy, czyli tego, czy zobowiązania były regulowane terminowo, wpływa na zwiększenie prawdopodobieństwa, że pożyczka nie będzie spłacona. Dlatego w umowie pożyczki prywatnej musimy znaleźć się klauzula, która będzie chroniła interesy pożyczkodawcy. W praktyce najczęściej stosuje się weksel. Jest to instrument prawny, na podstawie, którego pożyczkodawca może domagać się spłaty zaległej kwoty pożyczki wraz z należnymi odsetkami.

Sprawdzona pożyczka prywatna

Na jaką kwotę może być zawarta umowa pożyczki prywatnej?

Ze względu na dużą dowolność zawierania umów tego typu, nie ma także ograniczeń w przypadku kwoty. Wysokość kwoty pożyczki jest uzależniona tylko od ustaleń stron – udzielającej i otrzymującej pożyczkę –  może wynieś nawet kilkaset tysięcy złotych.

Pożyczka prywatna najwygodniejszą formą finansowania

Ten rodzaj finansowania, przez inwestora prywatnego z roku na rok zyskuje na popularności. Dzieje się tak ze względu na minimalną ilość formalności przy zawieraniu umów pożyczki prywatnej. Jej niewątpliwą zaletą jest także brak konieczności przedstawiania źródła dochodu, czy sprawdzania historii kredytowej. Na umowie pożyczki powinna być zawarta kwota, czas spłaty, dane pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy (imię, nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, adres zamieszkania).

Najlepsze w umowach pożyczek prywatnych jest to, że są one wynikiem porozumienia dwóch stron, nic w nich nie jest narzucone z góry. W umowach pożyczki prywatnej jest naprawdę duża dowolność, przez to można jej brzmienie idealnie dopasować do potrzeb pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Dlatego, jeżeli jest tak potrzeba nie ma się co zastawiać, trzeba skorzystać z dobrodziejstwa, jakim są pożyczki prywatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *