Pożyczki na procent od osób fizycznych – jak to działa?

Pożyczki na procent od osób fizycznych to pożyczki pozabankowe, z których skorzystać może właściwie każdy. W większości przypadków decyzję o skorzystaniu z tego rodzaju finansowania podejmują jednak osoby zadłużone, które z uwagi na negatywną historię bankową spotkałyby się z odrzuceniem wniosku w instytucjach bankowych i parabankowych. Sprawdź, jak działa takie finansowanie i jakie są jego zalety.

Zasady działania  

Pożyczki na procent od osób fizycznych udzielane są przez osoby prywatne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Pożyczka prywatna to więc każde finansowe wsparcie uzyskane od znajomego lub członka rodziny oraz od prywatnego inwestora. Oferta pożyczkowa od osób fizycznych skierowana jest dla każdego, zwłaszcza jednak dla osób, które nie mogą skorzystać z oferty banków i parabanków. Z pożyczki na procent od osób fizycznych może skorzystać zarówno znajomy lub członek rodziny, jak i zupełnie obca osoba oraz przedsiębiorca prowadzący własny biznes. Kwota pożyczki ustalana jest indywidualnie przez obie strony. Może ona wynosić od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy wyłącznie od możliwości prywatnego inwestora i sytuacji materialnej pożyczkobiorcy.

Warunki przyznawania pożyczki prywatnej

Warunki takiego finansowania określane są przez przepisy Kodeksu Cywilnego, co daje szerokie pole do działania. Warunki udzielanej pożyczki ustalane są indywidualnie pomiędzy stronami. Pożyczkodawca musi samodzielnie oszacować zdolność kredytową pożyczkobiorcy i na tej podstawie określić maksymalną wysokość pożyczanej kwoty. Strony ustalają także wysokość rat, termin spłaty oraz wysokość oprocentowania. Warunki przyznania pożyczki można elastycznie dostosowywać do potrzeb stron. Strony mogą nawet zgodzić się na czasowe zawieszenie płatności lub zmniejszyć wysokość raty w konkretnym okresie, co w tradycyjnych placówkach byłoby niemożliwe.

Zalety 

Pożyczki na procent od osób fizycznych mają wiele zalet. Przede wszystkim prywatni inwestorzy nie weryfikują danych pożyczkobiorcy w Krajowym Rejestrze Dłużników oraz w Biurze Informacji Kredytowej, ponieważ nie mają oni takowych uprawnień. Jest to najważniejszy aspekt, który przemawia na korzyść takiego finansowania zwłaszcza w przypadku osób zadłużonych. Niekwestionowaną zaletą takich pożyczek jest też uproszczony proces pozyskiwania pożyczki, co sprawia, że pieniądze przekazywane są niemalże od ręki. Strony muszą bowiem porozumieć się wyłącznie między sobą, co eliminuje konieczność wypełniania szczegółowej dokumentacji. Jeśli prywatny inwestor tego nie wymaga, nie trzeba też przedstawiać jakichkolwiek zaświadczeń o zatrudnieniu. W takich sytuacjach wystarczy jedynie deklaracja o wysokości uzyskiwanych dochodów, które na odpowiednio wysokim poziomie pozwolą na spłatę zobowiązania w ustalonym terminie. Pożyczki na procent od osób fizycznych to więc także świetna alternatywa dla osób pracujących na czarno. Pożyczka od prywatnego inwestora to również brak konieczności deklarowania posiadania jakichkolwiek zabezpieczeń, np. w postaci hipoteki czy żyrantów. Pożyczki prywatne najczęściej udzielane są na podstawie weksla, który po podpisaniu przez pożyczkobiorcę zobowiązuje go do spłaty zobowiązania w terminie. W przeciwnym razie osoba dysponująca wekslem, czyli pożyczkodawca, może skierować sprawę do sądu.

Pożyczki na procent od osób fizycznych

Pożyczki na procent od osób fizycznych to świetna alternatywa dla osób zadłużonych, posiadających zajęcia komornicze oraz pracujących na czarno. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim prywatni inwestorzy nie weryfikują historii kredytowej pożyczkobiorców, co jest wyjątkowo ważne w przypadku osób obciążonych negatywną historią. Ponadto proces przyznawania pożyczki jest maksymalnie uproszczony i wolny od zbędnych formalności. Dzięki temu pożyczka przyznawana jest właściwie od ręki. Takie rozwiązanie pozwala także elastycznie dostosowywać warunki udzielania pożyczki adekwatnie do możliwości pożyczkodawcy i sytuacji pożyczkobiorcy. Jeśli potrzebujesz gotówki od zaraz i zależy Ci na czasie, wypełnij wniosek o pożyczkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *