Pożyczka od ręki prywatnie – uzyskaj pożyczkę niebankową na uczciwych warunkach

Pożyczki prywatne są interesującą alternatywą dla kredytów bankowych lub chwilówek. Świadczenia finansowego bowiem nie udziela w jej przypadku bank czy inna instytucja finansowa, ale osoba prywatna. Konieczne jest jednak dostosowanie się do obowiązujących norm prawnych, które regulują kto i na jakich warunkach może udzielić takiej pożyczki.

Pożyczka prywatna – czym dokładnie jest?

Pożyczką prywatną lub pozabankową można określić każde zwrotne świadczenie finansowe, którego udziela osoba prywatna. Tą osobą może być członek rodziny, przyjaciel, znajomy lub nawet obca osoba – nazywana prywatnym inwestorem.

Pod kątem prawnym pożyczki prywatne regulowane są przez Kodeks Cywilny. Przy czym trzeba zwrócić uwagę na dużą dowolność i swobodę działania, jaką ów Kodeks pozostawia osobom prywatnym. Właśnie z tego wynikają liczne zalety, które w określonych okolicznościach czynią pożyczkę prywatną dużo bardziej opłacalną od bankowej.

Pożyczka prywatna – zalety

Pod wieloma względami pożyczki prywatne okazują się znacznie bardziej atrakcyjne od bankowych. Nie tylko w sytuacji, gdy pożyczkodawcą jest członek rodziny, ale także gdy jest to zupełnie obca osoba prywatna. Jakie zalety posiadają pożyczki prywatne?

Pożyczkodawca nie sprawdza baz dłużników

Pożyczka prywatna udzielana jest przez osobę, która nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej nastawionej na czerpanie zysku z pożyczek. W związku z tym zasady zaciągania takiej pożyczki nie są tak restrykcyjne, jak w przypadku banków. Zwrotne świadczenie od prywatnego inwestora można uzyskać bez sprawdzania baz dłużników. Dzięki temu dosłownie każda osoba – bez względu na swoje zadłużenie – jest w stanie uzyskać pożyczkę prywatną.

Pożyczka od ręki prywatnie

Świadczenia udziela prywatny inwestor (nie raz od ręki)

Warunki umowy i regulacje ustalane są indywidualnie pomiędzy pożyczkobiorcą, a prywatnym inwestorem. Nie istnieją więc żadne narzucone z góry standardy, jak to ma miejsce w przypadku komercyjnych instytucji. Możliwe jest więc ustalenie jak najbardziej korzystnych warunków nie tylko dla inwestora, ale przede wszystkim dla pożyczkobiorcy. Prywatny inwestor jest również dużo bardziej skłonny do negocjacji w przypadku opóźnienia spłaty – nie podejmuje natychmiast tak radykalnych kroków prawnych jak bank lub inna instytucja finansowa.

Nie jest weryfikowana historia kredytowa

Częste opóźnienia w spłacaniu rat lub inne negatywne punkty w historii kredytowej mogą skutecznie zdyskwalifikować pożyczkobiorcę przed uzyskaniem kredytu w banku. W przypadku pożyczek, a zwłaszcza chwilówek prywatnych takie zagrożenie nie istnieje, ponieważ inwestorzy nie mają w zwyczaju weryfikować historii kredytowej. Szanse na uzyskanie świadczenia dla osób o negatywnej historii są więc znacznie wyższe, niż w przypadku jakiejkolwiek instytucji finansowej.

Brak konieczności dostarczania jakichkolwiek zaświadczeń

Duża ilość formalności i bardzo dokumentacyjny charakter pożyczek bankowych mogą być często bardzo przytłaczające. Pod tym względem bardziej przystępna okazuje się pożyczka prywatna. Pożyczkobiorca nie jest bowiem zobowiązany do dostarczania żadnych zaświadczeń, które miałyby pomóc mu w uzyskaniu świadczenia. Udzielenie pożyczki prywatnej opiera się jedynie na indywidualnych ustaleniach pomiędzy stronami.

Pożyczkę prywatną może uzyskać każdy

Pożyczki prywatne od ręki dedykowane są dla wszystkich osób, potrzebujących zastrzyku środków finansowych. Można w to wliczyć również osoby zadłużone i takie z zajęciami komorniczymi. Pożyczkę prywatną może również uzyskać osoba, która nie jest zatrudniona w żadnej firmie na umowę, ale pracuje bez niej – “na czarno”. W przypadku pożyczki w banku te czynniki jednoznacznie wykluczają uzyskanie świadczenia. Jeśli zaś chodzi o pożyczkę prywatną – nie stanowią żadnej przeszkody.

Pożyczkę prywatną można zaciągnąć na sam weksel

Do uzyskania pożyczki prywatnej nie jest potrzebne zabezpieczenie lub zakładanie hipoteki. Otrzymanie świadczenia jest możliwe nawet poprzez wystawienie przez inwestora samego weksla. Najlepiej jest więc znależć prywatnego pożyckodawce, który udziela pożyczek pod weksel. Formalności i zobowiązania prawne są więc ograniczone do minimum.

Jesli więc szukasz prywatnego pożyczkodawcy, który daje pożyczki od ręki nie wahaj się, warto skorzystać z tej formy finansowania.

11 myśli na temat “Pożyczka od ręki prywatnie – uzyskaj pożyczkę niebankową na uczciwych warunkach

 • 1 września, 2020 o 17:07
  Permalink

  Witam
  Potrzebuje 10 000 pożyczki na wczoraj!!

  Odpowiedz
  • 9 września, 2020 o 14:14
   Permalink

   Potrzebuję 8000 tysięcy złotych na120 miesięcy i jak można ją dostać i jakie są koszty i warunki otrzymania tej pożyczki

   Odpowiedz
   • 15 września, 2020 o 11:35
    Permalink

    Witam.Poszukuje pozyczki prywatnej bez dochodu pod hipoteke lub weksel duzej kwoty .Ania

    Odpowiedz
 • 2 września, 2020 o 12:02
  Permalink

  Witam.Jestem zaintwresowany pożyczka prywatna jakie warunki trzeba spelnic jaki procent czas oczekiwania.Zainterwsowany

  Odpowiedz
  • 11 września, 2020 o 09:15
   Permalink

   Witam. Jestem zainteresowany pożyczką. Prosze o szczegóły ofert.

   Odpowiedz
 • 3 września, 2020 o 19:47
  Permalink

  Witam pilnie potrzebuje ok 30tys mogę spłacać po 700-800zł miesiecznie.Bardzo proszę o kontakt

  Odpowiedz
 • 4 września, 2020 o 16:30
  Permalink

  Pilnie proszę bardzo pilnie
  5000 zł.
  Dochód udokumentowany

  Odpowiedz
 • 7 września, 2020 o 12:48
  Permalink

  Potrzebuje 7 tysięcy. Proszę o kontakt.

  Odpowiedz
 • 15 września, 2020 o 16:46
  Permalink

  Dochód z umowy o pracę na czas nieokreślony. Niestety wysłałam zbyt wiele zapytań o kredyt bez przygotowania się. W biku informacja o częstych zapytaniach, odmowy wniosków ( źle wypełnione) spowodowały obniżenie wartości mojej zdolności . 160 000 ( spłata 3000 zł MSC jest możliwa)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *