Pożyczki prywatne – pożyczki od inwestorów, którzy dają prywatne kredyty na weksel

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Pożyczka prywatna z definicji określana jest jako pozabankowa pożyczka udzielana wyłącznie przez osobę prywatną innej osobie prywatnej, przedsiębiorstwu bądź określonej organizacji. Stanowi ona interesującą alternatywę dla tradycyjnych kredytów gotówkowych oferowanych przez banki, ze względu na szereg korzyści z niej wynikających. Ponad to różni się ona również od słynnych pożyczek gotówkowych – chwilówek, ze względu na inne warunki samej umowy. Czym dokładnie charakteryzuje się pożyczka prywatna i jakie są jej największe zalety?

Prawo regulujące pożyczkę prywatną

Zgodnie z polskim prawem, wszelkiego rodzaju pożyczki prywatne, tzn. udzielane przez osoby nieprowadzące działalności gospodarczej, szczegółowo regulowane są przez Kodeksu Cywilnego w artykułach od 720 do 724. W przeciwieństwie do instytucji finansowych, w tym banków, które obowiązuje Ustawa o kredycie konsumenckim oraz skrupulatne Prawo bankowe, omawiane pożyczki nie są obarczone przepisami o takim poziomie dokładności, co stanowi ich sporą zaletę.

Pożyczka prywatna – dla kogo?

Forma wsparcia finansowego, jaką jest pożyczka prywatna, skupiona jest w pierwszej kolejności na wszystkich, którzy z pewnych powodów nie mogą skorzystać z ofert bankowych bądź parabankowych. Rejestry, takie jak BIK, KRD oraz BIG są szczegółowo sprawdzane przez wszelkie instytucje finansowe, dlatego w przypadku, w którym dana osoba jest zadłużona chociaż w najmniejszym stopniu, szanse na uzyskanie dodatkowych funduszy z banku drastycznie maleją.
W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie wniosku o pożyczkę udzielaną przez osobę prywatną, która nie będzie wymagać niezadłużonego konta we wszelkiego rodzaju rejestrach.

Przykłady najczęściej spotykanych pożyczek prywatnych:

 • pożyczki otrzymane od członka rodziny bądź znajomego
 • pożyczki społecznościowe
 • pożyczki uzyskane od osoby prywatnej, niepowiązanej biznesowo z żadną instytucją finansową – od tzw. prywatnego inwestora

 

Dam kredyt na weksel

Najważniejsze zalety pożyczek prywatnych

Pożyczki prywatne uzyskane od prywatnego inwestora są najlepszą formą wsparcia finansowego z możliwych. W przypadku, w którym dana osoba zatrudniona jest w tzw. szarej strefie, a jej dochody ukrywane są przed organami administracji państwowej, podatkowej i celnej, jest to idealna opcja niedostępna w żadnej innej instytucji finansowej. Ponad to, w przypadku udzielania pożyczki prywatnej przez prywatnego inwestora nie należy martwić się o wcześniejsze zadłużenie, ze względu na fakt, iż nie sprawdza on baz dłużników oraz nie weryfikuje wcześniejszej historii kredytowej. Stanowi to jej nieocenioną zaletę, w większości przypadków decydującą o wyborze jej jako formy wsparcia finansowego. Pożyczkodawca nie wymaga również specjalnych zaświadczeń, co jest dodatkowym ułatwieniem otrzymania dodatkowych środków.
Zabezpieczenie pożyczkodawcy

Pewnego rodzaju zabezpieczeniem, szczególnie w przypadku pożyczek prywatnych na wysokie sumy pieniężne, jest weksel. Z definicji określany jest on jako papier wartościowy, uregulowany przez tzw. prawo wekslowe, w którym zawarte są wszelkie przepisy dotyczące pożyczek od osób prywatnych. Pożyczkobiorca razem z podpisaniem wyżej wspomnianego weksla zobowiązany jest do pełnej spłaty pożyczki, pod groźbą skierowania sprawy na drogę sądową. Najbezpieczniejszym rodzajem weksla jest tzw. dokument poręczony, w którym określony jest podmiot trzeci wyznaczony przez pożyczkobiorcę pełniący funkcję poręczyciela. W przypadku, w którym pożyczkobiorca nie wywiąże się z warunków umowy, cały obowiązek spłaty pożyczki przechodzi na niego.

Inne rodzaje zabezpieczeń, możliwych do zastosowania przez pożyczkodawcę, to:

 • przywłaszczenie
 • zastaw
 • hipoteka

Pożyczki prywatne – podsumowanie

Pożyczka prywatna bez wątpienia stanowi najlepszą formę wsparcia finansowego, z wielu wspomnianych wyżej względów. Umożliwia ona uzyskanie dodatkowych środków nawet z posiadanym już zadłużeniem na koncie, co jest niemożliwe w przypadku instytucji finansowych, takich jak banki. Jak najszybciej wypełnij swój wniosek o pożyczkę prywatną, aby uzyskać wsparcie od prywatnego inwestora!

18 myśli na temat “Pożyczki prywatne – pożyczki od inwestorów, którzy dają prywatne kredyty na weksel

 • 5 października, 2020 o 19:42
  Permalink

  Szukam prywatnego i uczciwego inwestora. Potrzebuję pożyczki. Błagam o pomoc uczciwego człowieka bez przedpłat. Proszę o kontakt paulinka4021@wp.pl

  Odpowiedz
 • 7 października, 2020 o 07:49
  Permalink

  Dzień dobry jestem zainteresowana pożyczką w kwocie 35 tyś. na krótki czas, jakie warunki trzeba spełnić aby starać się o finansowanie?

  Odpowiedz
 • 3 listopada, 2020 o 00:53
  Permalink

  Witam potrzebuje pożyczki żeby moja firma mogła wyjść z długów proszę o kontakt

  Odpowiedz
  • 14 grudnia, 2020 o 18:13
   Permalink

   Witam potrzebuję na już pożyczki 80000 pod weksel na dłuższy okres czasu. Bardzo proszę o pomoc

   Odpowiedz
 • 11 grudnia, 2020 o 04:53
  Permalink

  Pilnie potrzebuje 30 000 na 48 rat prosze o kontakt

  Odpowiedz
 • 23 grudnia, 2020 o 08:01
  Permalink

  Witam
  Potrzebuje pilnie pożyczyć 5000zł na1 rok. W tym okresie kredytowania jestem skłonna spłacić pożyczkę w wysokości 10 000zł.
  Jestem z łodzi, poproszę o kontakt.
  Tel.667 587 979
  asiedlecka030@gmail.com

  Pozdrawiam
  Agnieszka

  Odpowiedz
  • 14 stycznia, 2021 o 16:19
   Permalink

   Witam
   Potrzebuję pilnie 45000 na około 2-3 lata proszę niech się ktoś odezwie
   Sprawa bardzo pilna
   Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

   Odpowiedz
 • 16 lutego, 2021 o 16:31
  Permalink

  Witam. Poszukuje pożyczki w kwocie 15 tyś zł. Umowa na czas nieokreślony i działalność gospodarcza. Potrzebuje większej kwoty na dłuższy okres. Proszę o informacje na maila e.11.11.53@o2.pl

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *