Pożyczki prywatne – pożyczki od inwestorów, którzy dają prywatne kredyty na weksel

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Pożyczka prywatna z definicji określana jest jako pozabankowa pożyczka udzielana wyłącznie przez osobę prywatną innej osobie prywatnej, przedsiębiorstwu bądź określonej organizacji. Stanowi ona interesującą alternatywę dla tradycyjnych kredytów gotówkowych oferowanych przez banki, ze względu na szereg korzyści z niej wynikających. Ponad to różni się ona również od słynnych pożyczek gotówkowych – chwilówek, ze względu na inne warunki samej umowy. Czym dokładnie charakteryzuje się pożyczka prywatna i jakie są jej największe zalety?

Prawo regulujące pożyczkę prywatną

Zgodnie z polskim prawem, wszelkiego rodzaju pożyczki prywatne, tzn. udzielane przez osoby nieprowadzące działalności gospodarczej, szczegółowo regulowane są przez Kodeksu Cywilnego w artykułach od 720 do 724. W przeciwieństwie do instytucji finansowych, w tym banków, które obowiązuje Ustawa o kredycie konsumenckim oraz skrupulatne Prawo bankowe, omawiane pożyczki nie są obarczone przepisami o takim poziomie dokładności, co stanowi ich sporą zaletę.

Pożyczka prywatna – dla kogo?

Forma wsparcia finansowego, jaką jest pożyczka prywatna, skupiona jest w pierwszej kolejności na wszystkich, którzy z pewnych powodów nie mogą skorzystać z ofert bankowych bądź parabankowych. Rejestry, takie jak BIK, KRD oraz BIG są szczegółowo sprawdzane przez wszelkie instytucje finansowe, dlatego w przypadku, w którym dana osoba jest zadłużona chociaż w najmniejszym stopniu, szanse na uzyskanie dodatkowych funduszy z banku drastycznie maleją.
W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie wniosku o pożyczkę udzielaną przez osobę prywatną, która nie będzie wymagać niezadłużonego konta we wszelkiego rodzaju rejestrach.

Przykłady najczęściej spotykanych pożyczek prywatnych:

 • pożyczki otrzymane od członka rodziny bądź znajomego
 • pożyczki społecznościowe
 • pożyczki uzyskane od osoby prywatnej, niepowiązanej biznesowo z żadną instytucją finansową – od tzw. prywatnego inwestora

 

Dam kredyt na weksel

Najważniejsze zalety pożyczek prywatnych

Pożyczki prywatne uzyskane od prywatnego inwestora są najlepszą formą wsparcia finansowego z możliwych. W przypadku, w którym dana osoba zatrudniona jest w tzw. szarej strefie, a jej dochody ukrywane są przed organami administracji państwowej, podatkowej i celnej, jest to idealna opcja niedostępna w żadnej innej instytucji finansowej. Ponad to, w przypadku udzielania pożyczki prywatnej przez prywatnego inwestora nie należy martwić się o wcześniejsze zadłużenie, ze względu na fakt, iż nie sprawdza on baz dłużników oraz nie weryfikuje wcześniejszej historii kredytowej. Stanowi to jej nieocenioną zaletę, w większości przypadków decydującą o wyborze jej jako formy wsparcia finansowego. Pożyczkodawca nie wymaga również specjalnych zaświadczeń, co jest dodatkowym ułatwieniem otrzymania dodatkowych środków.
Zabezpieczenie pożyczkodawcy

Pewnego rodzaju zabezpieczeniem, szczególnie w przypadku pożyczek prywatnych na wysokie sumy pieniężne, jest weksel. Z definicji określany jest on jako papier wartościowy, uregulowany przez tzw. prawo wekslowe, w którym zawarte są wszelkie przepisy dotyczące pożyczek od osób prywatnych. Pożyczkobiorca razem z podpisaniem wyżej wspomnianego weksla zobowiązany jest do pełnej spłaty pożyczki, pod groźbą skierowania sprawy na drogę sądową. Najbezpieczniejszym rodzajem weksla jest tzw. dokument poręczony, w którym określony jest podmiot trzeci wyznaczony przez pożyczkobiorcę pełniący funkcję poręczyciela. W przypadku, w którym pożyczkobiorca nie wywiąże się z warunków umowy, cały obowiązek spłaty pożyczki przechodzi na niego.

Inne rodzaje zabezpieczeń, możliwych do zastosowania przez pożyczkodawcę, to:

 • przywłaszczenie
 • zastaw
 • hipoteka

Pożyczki prywatne – podsumowanie

Pożyczka prywatna bez wątpienia stanowi najlepszą formę wsparcia finansowego, z wielu wspomnianych wyżej względów. Umożliwia ona uzyskanie dodatkowych środków nawet z posiadanym już zadłużeniem na koncie, co jest niemożliwe w przypadku instytucji finansowych, takich jak banki. Jak najszybciej wypełnij swój wniosek o pożyczkę prywatną, aby uzyskać wsparcie od prywatnego inwestora!

51 myśli na temat “Pożyczki prywatne – pożyczki od inwestorów, którzy dają prywatne kredyty na weksel

 • 5 października, 2020 o 19:42
  Permalink

  Szukam prywatnego i uczciwego inwestora. Potrzebuję pożyczki. Błagam o pomoc uczciwego człowieka bez przedpłat. Proszę o kontakt paulinka4021@wp.pl

  Odpowiedz
  • 15 grudnia, 2020 o 08:16
   Permalink

   Witam potrzebuje pożyczki od osoby prywatnej mam500+i pracuje jako niania potrzebuje 1000 na miesiąc

   Odpowiedz
   • 12 stycznia, 2021 o 06:00
    Permalink

    Szukam pozyczki pod weksel lub umowe cywilno prawną bez baz

    Odpowiedz
   • 23 kwietnia, 2021 o 05:43
    Permalink

    Witam potrzebuje szybkiej pomocy finansowej na wczoraj interesuje mnie kwota do 10 tys pracuje mam zły BIK i nie mam nic pod zastaw najwyżej na weksel 729711506

    Odpowiedz
  • 21 kwietnia, 2021 o 15:08
   Permalink

   Witam potrzebuje pilnie gotówkę pożyczyć prywatnie bez sprawdzania baz i zaświadczenia o dochodach. Potrzebuje 5000zł na 12 miesięcy.
   Mój e-mail patryk12809@wp.pl a nr tel 516402418. Proszę

   Odpowiedz
 • 7 października, 2020 o 07:49
  Permalink

  Dzień dobry jestem zainteresowana pożyczką w kwocie 35 tyś. na krótki czas, jakie warunki trzeba spełnić aby starać się o finansowanie?

  Odpowiedz
 • 3 listopada, 2020 o 00:53
  Permalink

  Witam potrzebuje pożyczki żeby moja firma mogła wyjść z długów proszę o kontakt

  Odpowiedz
  • 23 lipca, 2021 o 07:45
   Permalink

   Witam potrzebuje pozyczki 30 tys ,,na weksel,,pracuje i mam umowe na czas nieokreslony,, chce splacic inne zobowiazania to moj adres email paola320@interia.pl bardzo prosze o pomoc

   Odpowiedz
  • 14 grudnia, 2020 o 18:13
   Permalink

   Witam potrzebuję na już pożyczki 80000 pod weksel na dłuższy okres czasu. Bardzo proszę o pomoc

   Odpowiedz
 • 11 grudnia, 2020 o 04:53
  Permalink

  Pilnie potrzebuje 30 000 na 48 rat prosze o kontakt

  Odpowiedz
 • 23 grudnia, 2020 o 08:01
  Permalink

  Witam
  Potrzebuje pilnie pożyczyć 5000zł na1 rok. W tym okresie kredytowania jestem skłonna spłacić pożyczkę w wysokości 10 000zł.
  Jestem z łodzi, poproszę o kontakt.
  Tel.667 587 979
  asiedlecka030@gmail.com

  Pozdrawiam
  Agnieszka

  Odpowiedz
  • 14 stycznia, 2021 o 16:19
   Permalink

   Witam
   Potrzebuję pilnie 45000 na około 2-3 lata proszę niech się ktoś odezwie
   Sprawa bardzo pilna
   Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

   Odpowiedz
 • 16 lutego, 2021 o 16:31
  Permalink

  Witam. Poszukuje pożyczki w kwocie 15 tyś zł. Umowa na czas nieokreślony i działalność gospodarcza. Potrzebuje większej kwoty na dłuższy okres. Proszę o informacje na maila e.11.11.53@o2.pl

  Odpowiedz
 • 18 marca, 2021 o 11:29
  Permalink

  Witam, jestem Polakiem mieszkającym i pracującym w Niemczech. Poszukuję nie tylko pożyczki a partnera do spółki. Jestem posiadaczem i Autorem prawie doskonałego portalu internetowego do pomocy małym i średnim firmom na świecie, potrzebującym usług bankowych do obsługi klientów portalu. Projekt posiada szereg przygotowanych i opracowanych dokumentów lecz większość w języku polskim. Na bazie minimalnej prognozy finansowej projekt został wyceniony przez biegłego rzeczoznawcę wartości niematerialnych i prawnych na wartość obłędną aż 36 000 000 EUR. Inwestycja zostanie przeznaczona na zakup gotowej spółki czystej ale przygotowanej do działania od następnego dnia spisania umowy zakupu u Notariusza i ustalenia danych w umowie spółki koniecznych do zmiany. Potem na zakup Licencji do portalu oraz na przebudowę portalu modyfikując go do możliwości technicznych i na rynki międzynarodowe. Inwestycja wymagana to około 350 000 PLN lub 80 000 Euro. Spółka na terenie Niemiec w formie GmbH. Start projektu jest zaplanowany na 01.07.2021 roku na wstępie na rynkach krajów strefy Euro. Do końca roku 2021 portal będzie przygotowany na wszystkie kontynenty świata. Projekt działa na rynku reklamy szeroko rozumianej. Jedyny taki projekt na świecie. Za dokonanie inwestycji propozycja objęcia 25% udziałów w spółce jako jawny wspólnik lub jako cichy wspólnika na 30% udziału w zyskach. Oczywiście inwestycja do zwrotu w maksymalnym terminie 60 miesięcy. Może być także 36 miesięcy z ustalonym w umowie inwestycyjnej procentem zysku.
  Jest tylko jeden kłopot. Kontakt ze mną wyłącznie w języku polskim. Istnieje możliwość rozmowy w języku niemieckim ale wyłącznie z wspólnie z moim partnerem, który będzie tłumaczem. Taka rozmowa możliwa po wcześniejszym ustaleniu terminu.
  Telefon kontaktowy do mnie to 01776409568

  Odpowiedz
  • 6 maja, 2021 o 05:43
   Permalink

   Poszukuję pożyczki na dłuższy okres na rozwój firmy.
   Proszę o kontakt

   Odpowiedz
   • 16 listopada, 2021 o 15:31
    Permalink

    Potrzebuje pożyczki na spłatę zobowiązań

    Odpowiedz
 • 17 lipca, 2021 o 13:39
  Permalink

  Witam ! Poszukuję pożyczki 5000 zł na 24 miesiace. Dochód z umowy o pracę.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 27 sierpnia, 2021 o 17:58
  Permalink

  Proszę o szybki kontakt interesuje mnie pożyczka na weksel wysoka kwota. Potrzebna na wczoraj już wiele razy byłam oszukana.

  Odpowiedz
 • 13 października, 2021 o 10:33
  Permalink

  Witam potrzebuje pilnie porzyczki.
  Moj.nr 536375857

  Odpowiedz
 • 9 listopada, 2021 o 09:32
  Permalink

  Witam jestem zainteresowana ofertą pożyczki proszę o kontakt mailowy i szczegóły udzielenia pożyczki

  Odpowiedz
 • 15 listopada, 2021 o 02:10
  Permalink

  PIlnie potrzebuje 2-10 tys inwestycyjnie – na okres 15 lub 30 dni.
  Dam zarobic 27% (15 dni) 47% (30 dni), plus zwrot kapitalu.
  Rzeczywistych inwestorów, pożyczkodawców zapraszam do kontaktu i ustalania warunków
  Nie robie przedplat, nie wysyłam dokumentów w ciemno – wszystko po uwiarygodnieniu, obu stron.
  Umowa, weksel, poswiadczenie notarialne.
  Dzialalnosc prawno inwestycyjna, wolna, przychody ok 15-20 tys mies
  kontakt kancelaria_prawna_jk@mixbox.pl

  Odpowiedz
 • 17 grudnia, 2021 o 20:13
  Permalink

  Pilnie potrzebuję 40 000 PLN pozyczki na wykup od komornika zajętej ziemi.
  Kontakt wies8080@gmail.com
  Oczekuję oferty od inwestorów

  Odpowiedz
 • 7 stycznia, 2022 o 00:13
  Permalink

  Naprawdę jest sprawa gardłowa potrzebuję na wczoraj pożyczki czy na weksel czy na raty 35000 tyś.złotych.Z góry bardzo dziękuję .Mój numer tel.783606081

  Odpowiedz
 • 2 sierpnia, 2022 o 14:08
  Permalink

  Potrzebuję pożyczki 2000kontakt na numer tel 690 664 354

  Odpowiedz
 • 16 listopada, 2023 o 07:15
  Permalink

  Dzień dobry bardzo proszę o szybką odpowiedź potrzebna suma pożyczki 60.000 tys na już spłacę w 3 lataprosze mi pomóc proszę o szybki kontakt dziękuję

  Odpowiedz
 • 22 lutego, 2024 o 09:05
  Permalink

  Jestem zainteresowany pożyczką prywatną bez zastawu na umowę cywilno-prawną, weksel. Proszę o kontakt kwota pożyczki to 50 000 zł kulma388@gmail.com

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *