Pożyczki pozabankowe prywatne bez sprawdzania w BIK, czyli jak szybko i bezproblemowo, pozyskać dodatkowe środki

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Pożyczki pozabankowe prywatne są coraz bardziej popularną alternatywą dla kredytów bankowych oraz zobowiązań zaciąganych w innych instytucjach finansowych. Za pożyczkami pozabankowymi prywatnymi, przemawia bardzo wiele zalet. Dlaczego warto skorzystać z oferty pożyczek prywatnych? Czy ich uzyskanie jest skomplikowane?

Pożyczka prywatna, co to jest?

Pod pojęciem pożyczki prywatnej rozumie się przekazanie pożyczkobiorcy, wskazanej kwoty pieniężnej, określonej w umowie i na zawartych w niej warunkach. Udzielenie pożyczki prywatnej nie ma ściśle sprecyzowanych założeń, warunki ustalane są przez pożyczkodawcę i pożyczkobiorcę. Oferta tego rodzaju pożyczek skierowana jest do każdego, także i do osób z zajęciami komorniczymi, złą historią kredytową, zadłużonych, czy takich, które nie mają uregulowanego formalnie statusu zatrudnienia.

Czym różni się oferta pożyczki pozabankowej prywatnej od innych form pożyczek?

Pożyczka prywatna jest wyjątkową formą pożyczki. Przy tym rodzaju umowy, pożyczkodawcą może być każda osoba fizyczna. Może to być: członek rodziny, przyjaciel, ktoś zupełnie obcy, czy firma, jednak jest tutaj postawiony warunek – jej działalność nie może mieć charakteru instytucji pożyczkowej. Charakterystyczne dla tego tupu zobowiązań jest to, że umowa jest regulowana przez przepisy Kodeksu cywilnego oraz jeżeli dla zabezpieczenia spłaty, wystawiany jest weksel Prawo wekslowe.

Jakie zasady obowiązują przy pożyczkach pozabankwoych prywatnych?

Brak konieczności spełnienia przesłań formalnych prawa bankowego, zostawia dużą dowolność dla pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy. Nie jest wymagane spełnienie restrykcji, formalności. Przede wszystkim na korzyść pożyczkobiorcy przemawia, brak możliwości sprawdzenia historii kredytowej. Przez to łatwiej uzyskać pożyczkę, jednak oznacza to większe ryzyko dla pożyczkodawcy, ponieważ nie ma możliwości sprawdzenia w ten sposób wiarygodności pożyczkobiorcy. Rozwiązanie to jest więc idealne dla osób, które nie mogą starać się o klasyczny kredyt bankowy, z powodu złej historii kredytowej. Pożyczki pozabankowe prywatne idealnie sprawdzają się także w sytuacji, kiedy bardzo znaczącym czynnikiem jest czas. Ze względu na pominięcie podczas procesu przyznawania pożyczki, niemal wszystkich formalności, czas oczekiwania na decyzję jest krótki, także nawet w nagłej, pilnej potrzebie, możemy liczyć na ten rodzaj źródła finansowania.

pożyczki pozabankowe prywatne

Problematyczna baza dłużników

Pożyczki pozabankowe prywatne, czyli jak szybko i bezproblemowo, pozyskać dodatkowe środki – bez sprawdzania w BIK.

Przy pożyczkach pozabankowych prywatnych nie ma znaczenia przeszłość kredytowa pożyczkobiorcy. Pożyczkodawca, ze względu na to, że jest osobą fizyczną, nie ma możliwości sprawdzenia baz dłużników. Dzięki temu, wszyscy, którzy w nich figurują, nie są pozostawieni sami sobie. Nawet jeżeli osoba znajduje się w bazach dłużników, nie jest to problemem podczas zaciągania zobowiązanie takiego jak pożyczki prywatne.

Brak umowy o pracę nie jest przeciwskazaniem przy pożyczkach prywatnych

Część osób, ze względu na charakter wykonywanej pracy, czy na inne czynniki pracuje na podstawie umów cywilnoprawnych, albo bez żadnej umowy. Przez to nie mają możliwości starać się o kredyt – bank nie podpisze umowy kredytowej z osobą, która nie ma stałej umowy o pracę. Zawierając umowę pożyczki pozabankowej prywatnej, nie ma konieczności okazywania mnóstwa zaświadczeń, czy określania składników swojego majątku.

Jakie zabezpieczenie jest wymagane?

Przy pożyczce tego rodzaju nie ma konieczności określania zabezpieczenia. Pożyczkodawca nie dokona wpisu na hipotece naszej nieruchomości, jeżeli taką mamy. Zabezpieczeniem, jakim najczęściej stosują pożyczkodawcy, przy udzielaniu pożyczek prywatnych jest weksel. Dlatego właśnie znajdują tu zastosowanie przepisy prawa wekslowego, które określają, w jakich praw nabywa posiadacz weksla.

Pożyczki pozabankowe prywatne są bardzo interesującym produktem. Ich uzyskanie jest proste i szybkie. Nie wymagają zaświadczeń. Możliwe jest uzyskanie pożyczki nawet z komornikiem. Pożyczkodawcą prywatnym może być każdy, kto dysponuje określoną kwotą i chce ją odpłatnie udostępnić pożyczkobiorcy. Warto pamiętać, że w przypadku tych pożyczek, większe ryzyko leży po stronie udzielającej środki – robi to bez sprawdzenia statusu pożyczkobiorcy. Nie ma więc co zwlekać, każdy, kto poszukuje dodatkowych środków, powinien wypełnić prosty i krótki wniosek o pożyczkę.

Jedna myśl na temat “Pożyczki pozabankowe prywatne bez sprawdzania w BIK, czyli jak szybko i bezproblemowo, pozyskać dodatkowe środki

  • 5 stycznia, 2021 o 08:50
    Permalink

    Nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nie korzystałam ale szybko potrzebuje gotowki

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *