Jakie obywatelstwo najłatwiej uzyskać?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Jakie obywatelstwo najłatwiej uzyskać?

Posiadanie dwóch (a czasem nawet trzech i więcej) obywatelstw jest możliwe w większości państw. Zazwyczaj w celu otrzymania nowego obywatelstwa trzeba spędzić w danym państwie co najmniej kilka lat, dobrze znać język, mieć stałe zatrudnienie i spełnić wiele rygorystycznych wymagań. Są jednak państwa, w których otrzymanie nowego obywatelstwa nie jest problemem.

Dominika

Większość państw wymaga kilku lat zamieszkania na jego terytorium, aby móc ubiegać się o obywatelstwo. Są jednak wyjątki – państwa, które swoje obywatelstwa sprzedają! Jednym z „najtańszych” obywatelstw, które można kupić, jest obywatelstwo Dominiki, czyli państwa-wyspy, będącego częścią Karaibów. Według miejscowego prawa obywatelstwo państwa można uzyskać po dokonaniu darowizny w wysokości 100 tys. dolarów lub zainwestowania w nieruchomości na terenie wyspy co najmniej 200 tysięcy dolarów.

Malta

Jednym z najlepszych miejsc do zakupu obywatelstwa jest Malta. Trzeba się jednak śpieszyć, ponieważ z każdym rokiem władze Unii Europejskiej coraz bardziej wymagają od Malty zmiany polityki imigracyjnej. Za maltański paszport od 2013 roku trzeba zapłacić 650 tysięcy euro oraz zainwestować w rządowe obligacje i nieruchomości na terenie państwa. Kupno obywatelstwa będzie więc kosztować ponad milion euro. Pomimo takich kosztów, dzięki obywatelstwu Malty można płacić znacznie niższe podatki oraz swobodnie podróżować po Europie i USA.

Portugalia

Sprzedawanie obywatelstwa to często sposób na załatanie dziury w budżecie danego kraju, jednak nie każdy może sobie pozwolić na taką inwestycję. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać obywatelstwo na „tradycyjnych” warunkach, to powinieneś zainteresować się Portugalią. Pomimo tego, że dla otrzymania obywatelstwa konieczne jest zamieszkanie na terenie państwa przez okres co najmniej 5 lat i podstawowa znajomość języka, liczba procedur i wymagań jest znacznie niższa niż w przypadku większości europejskich państw.Pożyczki prywatne aktualne oferty

Pożyczki prywatne aktualne oferty

Pożyczki prywatne aktualne oferty dla osób zadłużonych Udzielam pożyczki prywatne aktualne oferty, dedykowane są dla osób w trudnej sytuacji finansowej.

20 komentarzy
Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej

Sprawdź gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej! Jesteś w finansowym dołku i nie wiesz gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej?

0 komentarzy
Pożyczki fasadowe

Pożyczki fasadowe

Pożyczki fasadowe Pożyczki fasadowe (tzw. frontier loans, back to back loans) to jedna z form finansowania funkcjonująca w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

0 komentarzy
Czy Bank Pocztowy sprawdza BIK?

Czy Bank Pocztowy sprawdza BIK?

Czy Bank Pocztowy sprawdza BIK? Wielu klientów przed zaciągnięciem pożyczki w Banku Pocztowym zastanawia się nad tym, czy pożyczkodawca sprawdza

0 komentarzy

Jakie obywatelstwo najłatwiej uzyskać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *