Mieszkanie socjalne Islandia

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Mieszkanie socjalne Islandia – możliwości, warunki i przydział

Jakie są możliwości uzyskania kwaterunku w mieszkalnictwie socjalnym na Islandii? Dla kogo są one przeznaczone? Jakie organizacje zarządzają mieszkaniami socjalnymi na Islandii? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Mieszkanie socjalne Islandia – komu przydzielane?

Mieszkania wynajmowane są osobom i rodzinom o niskich dochodach rocznych. Warunkiem do zgłoszenia akcesu jest spełnienie wymogów formalnych do dzierżawy, zgodnie z przepisami prawnymi o mieszkalnictwie socjalnym. Osoby, które będą chciały ubiegać się o wynajem mieszkania socjalnego na Islandii, muszą:

– być wolnym od zadłużenia z tytułu kredytów na zakup innych mieszkań;

– dowieść, że nie mogą znaleźć mieszkań na wynajem po przystępnych cenach.

Reykjavík Social Housing i Félagsbústaðir

Reykjavík Social Housing to organizacja charytatywna, zarządzająca mieszkaniami socjalnymi w stolicy Islandii. Firma posiada, eksploatuje i utrzymuje lokale socjalne w celu zapewnienia przystępnych cenowo mieszkań dla rodzin i osób o niskim dochodzie miesięcznym. W 2019 roku organizacja posiadała ponad 2600 mieszkań na wynajem, a do końca roku 2022 ma ich posiadać ponad 3000. Félagsbústaðir to spółka powołana przez miasto, która ściśle współpracuje z Wydziałem Opieki Społecznej Miasta Reykjavík. Podmiot jest odpowiedzialny za ocenę wniosków o społeczne mieszkania czynszowe i przydzielanie mieszkań, które są dostępne w danym momencie.

Jak złożyć pismo o mieszkanie socjalne na Islandii?

Jednostką obsługującą interesantów w związku z mieszkaniami socjalnymi jest Wydział Opieki Społecznej w Reykjavíku. Aby złożyć urzędowy akces, należy skonsultować się z doradcą społecznym lub pracownikiem Miejskiego Ośrodka Usług funkcjonującego w stolicy Islandii. Ratusz otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00, a w soboty od 10:00 do 18:00. Z kolei punt informacyjny, w którym można uzyskać więcej informacji na ten temat, funkcjonuje w dni robocze od 8:20 do 16:15.Szukasz pomocy finansowej

Szukasz pomocy finansowej?

Szukasz pomocy finansowej? Masz już inne kredyty i banki nie chcą udzielić Ci kredytu? Jesteś zadłużony i brakuje Ci pieniędzy?

15 komentarzy
Udzielę pożyczki na procent

Udzielę pożyczki na procent

Szybko, sprawnie i bez zbędnych formalności udzielę pożyczki na procent, dzięki której potrzebne Ci pieniądze otrzymasz nawet w jeden dzień!

20 komentarzy
Oddłużanie komornicze spłata długów

Oddłużanie komornicze spłata długów

Oddłużanie komornicze spłata długów – na czym polega? Oddłużanie komornicze polega na zmniejszaniu długu w sytuacji, gdy wobec dłużnika wszczęto

0 komentarzy
Provident - jak przesunąć termin spłaty?

Provident – jak przesunąć termin spłaty?

Provident – jak przesunąć termin spłaty? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przesunąć termin spłaty pożyczki zaciągniętej w Providencie. Trzeba

0 komentarzy

Mieszkanie socjalne Islandia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *