Niezapłacona grzywna w Niemczech konsekwencje

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Jakie konsekwnecje grożą za niezapłacenie grzywny w Niemczech?

Niemiecki nakaz zapłaty zawierający należy zapłacić w ciągu czterech tygodni od momentu otrzymania pisma z Urzędu. Jeśli nie zostanie złożony sprzeciw od nakazu zapłaty, dokument się uprawomocni. To spowoduje, że prokuratura  niemiecka w ramach toczącego się postępowania karnego wyliczy dokładną kwotę grzywny oraz przyzna pozostałe koszty postępowania do zapłacenia. Niezapłacona grzywna w Niemczech – konsekwencje, jakie może spowodować?

Areszt zamiast grzywny?

Warto pamiętać o tym, że jeśli kara grzywna nie zostanie zapłacona w terminie, to według niemieckich przepisów Kodeksu Karnego może zostać zamieniona na karę pozbawienia wolności. Grzywna jest wymierzana w stawkach dziennych, oznacza to, że podczas obliczania wysokości grzywny jest brany pod uwagę iloczyn stawek dziennych i ich wysokość.

Na przykład, jeśli ukarany otrzyma 50 stawek dziennych, natomiast pojedyncza stawka wynosi 60 euro, to całkowity koszt grzywny wnosi 1500 euro.

Wniosek o rozłożenie zaległości na raty

Jeśli nie stać ukaranego na spłatę całej kwoty grzywny, warto rozważyć złożenie wniosku o rozłożenie zaległości na raty. Uzasadniając go, należy dokładnie opisać sytuację finansową. Zatem należy wykazać kwotę netto zarobków, a także przestawić wszystkie wydatki związane z utrzymaniem siebie oraz rodziny, jeśli poszkodowany żyje w formalnym związku. Warto także zaproponować w nim wysokość rat oraz termin zapłaty ich. Wniosek należy sporządzić w języku niemieckim. Jeśli samodzielnie ukarany nie potrafi tego zrobić,należy zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalnego prawnika.
Lombard w domu klienta

Lombard w domu klienta

Szybka pożyczka pod zastaw – lombard w domu klienta Osoby, które znalazły się w potrzebie finansowej, usilnie szukają wyjścia z

0 komentarzy
Polecam prywatnego inwestora

Polecam prywatnego inwestora

Witam! Polecam prywatnego inwestora, który ma obecnie ogromne wolne środki i zajmuje się dawaniem pożyczek prywatnych dla osób zadłużonych i

79 komentarzy
Związek Banków Polskich jak usunąć wpis

Związek Banków Polskich jak usunąć wpis

Związek Banków Polskich jak usunąć wpis Nierzetelni płatnicy, którzy w wyznaczonym terminie nie regulują zaciągniętych należności, często trafiają na listę

0 komentarzy
Raty w Jysk

Raty w Jysk

Raty w Jysk Jysk, podobnie jak inne sklepy, daje swoim klientom możliwość zakupu sprzedawanych przez siebie towarów w systemie ratalnym.

0 komentarzy

Niezapłaconą grzywna w Niemczech konsekwencje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *