Pożyczki prywatne pod weksel – inwestorzy udzielający pożyczek osobom prywatnym

Pożyczki na weksel, udzielane zazwyczaj przez osoby prywatne (często w ramach pożyczek społecznościowych) stanowią nierzadko ostatnią szansę na uzyskanie finansowania dla osób odrzuconych przez banki, ale i też zwykłe firmy pożyczkowe jak np. Vivus. Jak działają i co warto na ich temat wiedzieć?

Pożyczki pod weksel online- co to takiego?

Pożyczka na weksel jest rodzajem pożyczki stanowiącym ciekawą alternatywę dla klasycznych umów cywilnoprawnych. To forma zabezpieczenia oraz dodatkowego zobowiązania zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i dla pożyczkodawcy. Pożyczkobiorca zobowiązuje się w tym przypadku do terminowej spłaty zobowiązania na określonych warunkach. Pożyczkodawca z kolei jest zobowiązany do udzielenia pożyczki w danej wysokości i wypełnienia wszystkich innych warunków umowy.

Co ciekawe, sam weksel to papier wartościowy. Można więc go wykupić i odsprzedać dalej za określoną cenę. Złożenie na wekslu podpisu przez osobę stanowi podstawę oraz przyczynę do powstania zobowiązania wekslowego tej osoby. Weksel pełni poza funkcją kredytową również funkcję gwarancyjną czy obiegową.

Pożyczki od osób prywatnych pod weksel – formalności

Podczas finalizowania udzielenia pożyczki na weksel od prywatnego inwestora warto pamiętać o niezbędnych informacjach, któe powinny koniecznie na nim się pojawić. Poprawny weksel zawiera:

– nazwę dokumentu: weksel. umieszczoną na początku dokumentu;

– data i miejsce podpisania weksla;

– podpisy obu stron transakcji

– data i miejsce spłaty zobowiązania;

– dane pożyczkodawcy;

– dane pożyczkobiorcy;

– deklaracja trasata (czyli zaciągającego zobowiązanie – pożyczki na weksel) terminowej spłaty.

– termin i forma spłaty pożyczki

Przeczytaj więcej na temat weksla tutaj.

Dlaczego warto zdecydować się na pożyczkę pod weksel, czyli na umowę cywilno-prawną?

Z pożyczkami pod weksel zetknąć się można przede wszystkim w sektorze pożyczek prywatnych. Eliminują one potrzebę podjęcia pod zastaw nieruchomości czy samochodu. Mają zresztą całkiem sporo innych zalet.

W przypadku pożyczek na weksel nie ma weryfikowania historii i zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Rzadko sprawdza się jego zatrudnienie. Pożyczkodawca raczej nie prosi o przedstawienie comiesięcznych zarobków czy wydatków. Dodatkowo o taką pożyczkę wnioskować mogą również osoby zadłużone, które nie mają szans na uzyskanie tradycyjnej pożyczki w formie pożyczkowej czy banku. Pożyczki pod weksel udzielane są bardzo szybko. Cały proces odbywa się bez zbędnych formalności, są to tzw. pożyczki na umowę cywilno-prawną.

dam pożyczkę prywatną pod weksel

Kto może dostać pożyczkę prywatną pod weksel?

Pożyczki pod weksel są udzielane przede wszystkim przez osoby prywatne, czyli niezależnych prywatnych inwestorów. Z  tej racji, ten rodzaj finansowania dostępny jest dla dużo szerszego grona osób niż np. popularne chwilówki sprawdzające BIK i KRD. Zazwyczaj nie jest weryfikowany dochód ani historia kredytowa, a nawet jeśli tak jest, nie są one głównym czynnikiem decydującym o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę.

„Dam kredyt na weksel” czyli gdzie dostanę pożyczkę pod weksel

Zastanawiasz się gdzie otrzymasz pożyczkę pod weksel? Jaz znaleź prwyatnego inwestora udzielającego kredytów na sam weksel? Oferty takich pożyczek można znaleźc w internecie na portalach ogłoszeniowych (np. olx), forach kredytowych i giełdach pożyczek prywatnych. Można też po prostu wpisać w Google „dam pożyczkę prywatną pod weksel” i od razu pojawą się wyniki wyszukiwania konkretne podstrony portali grupujące ogłoszenia pożyczkodawców udzielających pożyczek pod weksel. Najwiecej ofert jest oczywiście w największych polskich miastach, jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy też Gdańsk.

O czym należy pamiętać w przypadku pożyczek na weksel?

Podczas zawierania pożyczki na weksel, trzeba oczywiście pamiętać o kilku podstawowych elementach. W ten sposób można uniknąć w przyszłości problemów i niemiłych niespodzianek.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zawsze warto sprawdzić potencjalnego pożyczkodawcę. Zawierana transakcja powinna być w końcu możliwie najbardziej bezpieczna. Należy również przeczytać dokładnie określone w umowie warunki udzielenia i zwrotu pożyczki. W dokumencie muszą znaleźć się informacje na temat kwoty udzielanego zobowiązania, terminu spłaty czy konsekwencji ewentualnego opóźnienia w spłacie. Obie strony powinny być obecne podczas określania całościowych kosztów pożyczki. W przeciwnej sytuacji osoba pożyczająca może w późniejszym terminie dopisać w umowie w zasadzie dowolną wartość. To powodować może bardzo duże  koszty dla pożyczkobiorcy. Nie należy nawiązywać nigdy współpracy z pożyczkodawcą, który nie chce na umowie podać kosztów czy sumy pożyczki.

Dodatkowo zawsze trzeba upewnić się czy podawane przez obie strony dane osobowe są prawidłowe. Określone muszą być data i miejsce zawierania umowy. Całość należy czytelnie podpisać. Tylko wówczas umowa  jest ważna i wiążąca dla obu stron. Warto przy tym pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Cywilnego, umowę pisemną należy sporządzić bezwzględnie w przypadku pożyczek na kwotę powyżej 1000 złotych.

Trzeba także pamiętać, że uczciwe pożyczki na weksel to takie, gdzie nie ma przedpłat. Wszystkie koszty powiny być wliczone w kwotę udzielanej pożyczki, opłaty wstępne są mocną oznaką całkowitego braku wiarygodności danej oferty.

Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach na weksel?

Pożyczki na weksel są generalnie pożyczkami prywatnymi oferowanymi przez prywatnych inwestorów, którzy w ten sposób chcą zarobić na odsetkach od udzielanych pożyczek (i dodatkowych opłatach). Sporo tego typu ofert znaleźć można w sieci, zwłaszcza na portalach ogłoszeniowych.

Mają one całkiem sporo plusów. W tym przypadku potencjalny pożyczkobiorca nie jest sprawdzany w bazach BIK czy BIG. Nie musi także przedstawiać zaświadczeń o dochodach. W ten sposób z pożyczki mogą skorzystać nawet osoby zadłużone czy z zajęciami komorniczymi.

109 myśli na temat “Pożyczki prywatne pod weksel – inwestorzy udzielający pożyczek osobom prywatnym

  • 7 lipca, 2020 o 14:03
   Permalink

   Witam jestem zainteresowany,proszę o kontakt.

   Odpowiedz
  • 30 lipca, 2020 o 08:02
   Permalink

   Potrzebuję 50 000 zł na otwarcie działalności gospodarczej. Proszę o kontakt

   Odpowiedz
  • 14 sierpnia, 2020 o 07:54
   Permalink

   Witam,
   Pilnie potrzebuje pożyczki 70000 pod weksel, dochody 5500zl umowa o prace.. wpisy w bazach

   Odpowiedz
 • 3 maja, 2020 o 17:37
  Permalink

  Jestem zainteresowany pożyczka pod weksel, nie mam komornika ale wpisy w bik, jestem z Częstochowy. Proszę o kontakt Marusg-19@o2.pl

  Odpowiedz
  • 14 maja, 2020 o 11:48
   Permalink

   Witam,
   Pilnie potrzebna pozyczka w wysokości 25000 proszę o kontakt

   Odpowiedz
   • 24 czerwca, 2020 o 14:15
    Permalink

    Jestem zainteresowana pożyczką 18000 Proszę o kontakt .Dziękuję

    Odpowiedz
    • 30 czerwca, 2020 o 11:14
     Permalink

     Pilnie potrzebuje pozyczki 15000 zl na okres 120 miesiecy max

     Odpowiedz
     • 16 lipca, 2020 o 11:05
      Permalink

      Wpadłam w spiralę długów chcąc wyjść z tego pilnie potrzebuje 40 tys aby płacić spokojnie jedna ratę . Mam stałą pracę . Nie mam nic na zastaw

    • 29 lipca, 2020 o 20:37
     Permalink

     Witam serdecznie pracuje w w Szwajcari zarabiam 20000 zł na miesiąc mam obywatelstwo czasowe i a automatycznym przedłużeniem i umowę Pełną p pracę na czas nie określony potrzebuję pożyczyć na weksel 40000 zł na 36 miesięcy

     Odpowiedz
   • 30 czerwca, 2020 o 11:14
    Permalink

    Pilnie potrzebuje pozyczki 15000 zl na okres 120 miesiecy max

    Odpowiedz
   • 5 lipca, 2020 o 10:21
    Permalink

    Witam szukam pożyczki w kwocie 20.000zl na okres 36 miesięcy,proszę o kontakt

    Odpowiedz
   • 6 lipca, 2020 o 06:55
    Permalink

    Jestem zainteresowana. Proszę o kontakt sms 792 966 429

    Odpowiedz
    • 4 września, 2020 o 13:13
     Permalink

     Witam jestem poważnie zaintereesowana pożyczka proszę o poilny kontakt pozdrawiam.

     Odpowiedz
   • 8 sierpnia, 2020 o 14:05
    Permalink

    Witam poszukuje pozyczki w kwocie 10000 zł na okres 50 m-cy .
    Prosze o kontakt.

    Odpowiedz
   • 30 czerwca, 2020 o 10:13
    Permalink

    Witam potrzebuje pożyczki w kwocie 70 000 zł. Proszę o kontakt na email

    Odpowiedz
   • 12 czerwca, 2020 o 18:06
    Permalink

    Jestem zainteresowana pożyczką 50000 jestem w bazach, umowa na czas nieokreślony kontakt meila kie.job@wp.pl

    Odpowiedz
   • 1 lipca, 2020 o 06:58
    Permalink

    Witam serdecznie!
    Posiadam pracę umowa o pracę, niestety jestem w bazach. Potrzebuję pożyczyć 14tys złotych. Proszę o kontakt i zainteresowanie.

    Z poważaniem

    Odpowiedz
  • 18 czerwca, 2020 o 08:12
   Permalink

   Witam
   Pilnie potrzebuję pozyczki 22000.Proszę o kontakt.

   Odpowiedz
  • 31 lipca, 2020 o 07:10
   Permalink

   Witam. Szukam pożyczki prywatnej tylko uczciwe oferty. Sprawa pilna.

   Odpowiedz
  • 2 sierpnia, 2020 o 06:27
   Permalink

   Witam jestem zainteresowana pożyczka w Biku jestem wpisana ale bez zaległości. Potrzebuję na zakup nieruchomości 200 tys lub 150 tys na 12 lat. Lub 15 jak by była taka możliwość zarobek 3500 miesięcznie z umowy i pracę i na czarno.

   Odpowiedz
   • 15 lipca, 2020 o 04:16
    Permalink

    Pilnie potrzebuję pożyczyć na weksel i na procenty kwotę 19000zł

    Odpowiedz
    • 15 lipca, 2020 o 04:22
     Permalink

     Pilnie potrzebuję 19000zl.na weksel od osoby prywatnej na okres trzy miesiące i może być na procent proszę o kontakt 692408767

     Odpowiedz
     • 21 lipca, 2020 o 09:42
      Permalink

      Potrzebuję pilnie 1000 zł

     • 1 września, 2020 o 13:05
      Permalink

      12000

   • 9 czerwca, 2020 o 06:43
    Permalink

    Witam potrzebuje pożyczki 11 tys złotych proszę o kontakt

    Odpowiedz
    • 7 lipca, 2020 o 16:24
     Permalink

     witam. potrzebujje pożyczki e mail @budol111@wp.pl

     Odpowiedz
   • 29 czerwca, 2020 o 16:13
    Permalink

    Witam ,jestem zainteresowany pożyczka pod weksel . Brak komornika ,możliwe wpisy w BIK . 884363129

    Odpowiedz
  • 29 czerwca, 2020 o 06:19
   Permalink

   Witam, potrzebuje pilnie pozyczki okolo 34000 na okres od 3 miesiecy do 5 lat, posiadam stale zrodlo zatrudnienia

   Odpowiedz
 • 4 maja, 2020 o 12:40
  Permalink

  witam,
  jestem zainteresowana pożyczką pod weksel na kwote 30tys. zł.
  posiadam staly udokumentowany dochod.
  nie mam komornika.
  prosze o kontakt izka_666@poczta.onet.pl

  Odpowiedz
 • 5 maja, 2020 o 06:28
  Permalink

  Witam
  Pilnie potrzebuję pozyczki do 20000 pod weksel,umowę Jestem od 3 lat na emeryturze i pracuję .Jezeli jest taka możliwość proszę o kontakt.

  Odpowiedz
 • 6 maja, 2020 o 08:28
  Permalink

  Witam pilnie potrzebuje 7000 zł. Bardzo proszę o kontakt 663005141

  Odpowiedz
 • 11 maja, 2020 o 11:20
  Permalink

  Witam. Interesuje mnie pożyczka 40 tyś zł pod weksel. Może być nawet większe oprocentowanie. Więcej na telefon 519 514 516.

  Odpowiedz
   • 17 czerwca, 2020 o 15:24
    Permalink

    Witam pilnie potrzebuje pożyczki w kwocie 2500zl okres 4 miesiące mam stały dochód proszę o kontakt

    Odpowiedz
   • 5 sierpnia, 2020 o 06:45
    Permalink

    Dzień dobry. Wpadłam w pętlę długów, mam wpisy we wszystkich bazach. Nie ma komornika. Mam pracę. Potrzebuję jak najszybciej 50 tys. Do spłaty w ciągu 4 lat. To jedyne wyjście, żeby przywrócić spokój i normalne godne życie mojej rodzinie. Bardzo proszę o pomoc.

    Odpowiedz
 • 15 maja, 2020 o 05:40
  Permalink

  Pilnie otrzebuje 30000tys zl na 3 lata pracuje i mam niewielka emeryture jestem zainteresowana pozyczka prywatna pod weksel. Moj emal krystyna.kata1@wp.pl rosze o odpowiedz dziekuje

  Odpowiedz
 • 15 maja, 2020 o 06:34
  Permalink

  Witam potrzebna pilnie pożyczka proszę o kontakt 5746l564539

  Odpowiedz
 • 15 maja, 2020 o 16:42
  Permalink

  Witam potrzebuję pozyczki w kwocie ok 3000-5000 zł

  Odpowiedz
 • 24 maja, 2020 o 08:20
  Permalink

  Dzień dobry mam pracę 38 tygodniowo potrzebuje 10 tyś na raty proszę o kontakt

  Odpowiedz
  • 3 czerwca, 2020 o 16:04
   Permalink

   Witam. Potrzebuję pomocy finansowej w wysokości 50000zl. Proszę o pomoc.

   Odpowiedz
 • 8 czerwca, 2020 o 17:52
  Permalink

  Witam. Potrzebuje pożyczki 20tyś..na ile miesiecy jest pozyc/ka i jakie sa raty miesieczne na taka kwote.

  Odpowiedz
 • 12 czerwca, 2020 o 18:07
  Permalink

  Jestem zainteresowana pożyczką 50000 jestem w bazach, umowa na czas nieokreślony kontakt meila kie.job@wp.pl

  Odpowiedz
 • 16 czerwca, 2020 o 09:43
  Permalink

  Witam Potrzebuje pożyczki w wysokości 10.000zł pod weksel. Jestem osoba kobietą na emeryturze.
  Proszę o pomoc.
  e-mail bartek23121993@wp.pl

  Odpowiedz
 • 26 czerwca, 2020 o 10:14
  Permalink

  Jestem zainteresowana pożyczką 20 000zł. Proszę o kontakt

  Odpowiedz
 • 4 lipca, 2020 o 09:54
  Permalink

  Pilnie potrzebna pozyczka pod weksel Umowę C/p lub inna podpisana i u notariusza. Potrzebna kwota 40000 gdyż musze pilnie splacic zadłużenie.
  Proszę o kontakt bercik77@wp.pl

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2020 o 08:44
  Permalink

  Witam jestem zainteresowana pozyczka pod weksel 50 000 tysiecy na 144 miesiecy prosze o kontakt bozennaszczygielska92.wp.pl

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2020 o 11:51
  Permalink

  Witam szukam pożyczki 25tys zł pod weksel proszę o pilny kontakt
  E-mail:klejewskiadrian@gmail.com

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2020 o 17:01
  Permalink

  Potrzebuję pożyczki pod weksel 25 tys proszę o kontakt

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2020 o 18:23
  Permalink

  Witam, potrzebuje kwoty 2000,00 nie mam konta bankowego. Zle bazy. Mój dochód 3000 netto. Zasiłek ponieważ opiekuje się chora osoba oraz 2x 500+.
  Woj. Dolnoslaskie

  Odpowiedz
 • 10 lipca, 2020 o 18:26
  Permalink

  Witam ! pilnie potrzebuję pożyczki na zabieg ortopedyczny . Jestem sama bez rodziny nie mogę liczyć na pomoc bliskich .

  Odpowiedz
 • 13 lipca, 2020 o 11:40
  Permalink

  Witam,
  Jestem zainteresowana pożyczką w kwocie 25 tys.

  Pozdrawiam,
  Ewa

  Odpowiedz
  • 2 sierpnia, 2020 o 06:28
   Permalink

   Witam jestem zainteresowana pożyczka w Biku jestem wpisana ale bez zaległości. Potrzebuję na zakup nieruchomości 200 tys lub 150 tys na 12 lat. Lub 15 jak by była taka możliwość zarobek 3500 miesięcznie z umowy i pracę i na czarno. Mój email ela17935@gmail.com

   Odpowiedz
 • 17 lipca, 2020 o 13:34
  Permalink

  Witam. Potrzebuję 5000 zł na 24 lub 36 miesięcy. Nie mam komornika. Pod weksel. Jestem uczciwa osobą. Proszę o pomoc i kontakt na email klwi2@wp.pl. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 20 lipca, 2020 o 09:15
  Permalink

  udzielam pilnej pożyczki w wysokości od 10000 do 10 000 000 zł skontaktuj się ze mną, jeśli jesteś zainteresowany e-mailem o pożyczce jak najszybciej (januszpiekarskifirma1@gmail.com)

  Odpowiedz
 • 22 lipca, 2020 o 20:59
  Permalink

  Witam jestem zainteresowana pozyczka pod weksel pracuje umowa na czas nieokreślony poczebuje pożyczyć 50 tysięcy złotych ula podaje meil uwyrod@gmail.com

  Odpowiedz
 • 28 lipca, 2020 o 07:14
  Permalink

  Witam
  Potrzebna pożyczka na start działalności gospodarczej i spłatę chwilówek. Oprócz działalności praca na etacie z dochodem netto około 5000.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia, 2020 o 08:18
  Permalink

  Dzień dobry,
  Jestem zainteresowany pożyczką w wysokości 30.000 zł.
  Pozdrawiam,
  Robert

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia, 2020 o 10:30
  Permalink

  Potrzebuję pilnie pożyczki. Posiadam stały udokumentowany dochód z tytułu umowy o pracę 2 300 zł miesięcznie. Proszę o kontakt .
  Sprawa bardzo pilna- potrzebne 1200 zł na 4 miesiące – 4 raty. Na dobry procent .bardzo proszę o kontakt .

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia, 2020 o 22:49
  Permalink

  Witam !
  Jestem zainteresowana pożyczką 35 tyś euro .

  Odpowiedz
 • 21 sierpnia, 2020 o 00:58
  Permalink

  Interesuje mnie pożyczka w kwocie 50000 zł. Mam stałe zatrudnienie i miesięczną pensję około 3700 zł. Proszę o oferty wyłącznie inwestorów z Polski. amateusz861@gmail.com

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *