Pożyczki pod weksel – wszystko co musisz widzieć

Nie wszyscy wiedzą o tym, że pożyczka wcale nie musi być udzielana na podstawie klasycznej umowy. Rozwiązaniem są także pożyczki pod weksel.  Jak działają i co warto na ich temat wiedzieć?

Przebieg procesu ubiegania się o pożyczkę na ogół przebiega w podobny sposób. Klienta sprawdza się w rejestrach finansowych, potem wykonywany jest przelew weryfikacyjny, a na końcu odbywa się podpisanie stosownej umowy. To dokument potwierdzający na piśmie warunki umowy. Jednak pożyczkę wziąć można również bez takiej tradycyjnej umowy – na weksel.

Pożyczki pod weksel – co to takiego?

Pożyczka na weksel jest rodzajem pożyczki stanowiącym ciekawą alternatywę dla klasycznych umów cywilnoprawnych. To forma zabezpieczenia oraz dodatkowego zobowiązania zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i dla pożyczkodawcy. Pożyczkobiorca zobowiązuje się w tym przypadku do terminowej spłaty zobowiązania na określonych warunkach. Pożyczkodawca z kolei jest zobowiązany do udzielenia pożyczki w danej wysokości i wypełnienia wszystkich innych warunków umowy.

Co ciekawe, sam weksel to papier wartościowy. Można więc go wykupić i odsprzedać dalej za określoną cenę. Złożenie na wekslu podpisu przez osobę stanowi podstawę oraz przyczynę do powstania zobowiązania wekslowego tej osoby. Weksel pełni poza funkcją kredytową również funkcję gwarancyjną czy obiegową.Pożyczki od osób prywatnych pod weksel – formalności

Podczas finalizowania udzielenia pożyczki na weksel od prywatnego inwestora warto pamiętać o niezbędnych informacjach, któe powinny koniecznie na nim się pojawić. Poprawny weksel zawiera:

– nazwę dokumentu: weksel. umieszczoną na początku dokumentu;

– data i miejsce podpisania weksla;

– podpisy obu stron transakcji

– data i miejsce spłaty zobowiązania;

– dane pożyczkodawcy;

– dane pożyczkobiorcy;

– deklaracja trasata (czyli zaciągającego zobowiązanie – pożyczki na weksel) terminowej spłaty.

– termin i forma spłaty pożyczki

Przeczytaj więcej na temat weksla tutaj.

Dlaczego warto zdecydować się na pożyczkę pod weksel, czyli na umowę cywilno-prawną?

Z pożyczkami pod weksel zetknąć się można przede wszystkim w sektorze pożyczek prywatnych. Eliminują one potrzebę podjęcia pod zastaw nieruchomości czy samochodu. Mają zresztą całkiem sporo innych zalet.

W przypadku pożyczek na weksel nie ma weryfikowania historii i zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Rzadko sprawdza się jego zatrudnienie. Pożyczkodawca raczej nie prosi o przedstawienie comiesięcznych zarobków czy wydatków. Dodatkowo o taką pożyczkę wnioskować mogą również osoby zadłużone, które nie mają szans na uzyskanie tradycyjnej pożyczki w formie pożyczkowej czy banku. Pożyczki pod weksel udzielane są bardzo szybko. Cały proces odbywa się bez zbędnych formalności, są to tzw. pożyczki na umowę cywilno-prawną.

Pożyczki prywatne na weksel

Kto może dostać pożyczkę (prywatną) pod weksel?

Pożyczki pod weksel są udzielane przede wszystkim przez osoby prywatne, czyli niezależnych prywatnych inwestorów. Z  tej racji, ten rodzaj finansowania dostępny jest dla dużo szerszego grona osób niż np. popularne chwilówki sprawdzające BIK i KRD. Zazwyczaj nie jest weryfikowany dochód ani historia kredytowa, a nawet jeśli tak jest, nie są one głównym czynnikiem decydującym o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę.

„Dam kredyt na weksel” czyli gdzie dostanę pożyczkę pod weksel? 

Oferty pożyczek udzielanych na weksel można znaleźc w internecie na portalach ogłoszeniowych (np. olx), forach kredytowych i giełdach pożyczek prywatnych. Można też po prostu wpisać w Google „dam pożyczkę prywatną pod weksel” i od razu pojawą się wyniki wyszukiwania konkretne podstrony portali grupujące ogłoszenia pożyczkodawców udzielających pożyczek pod weksel. Najwiecej ofert jest oczywiście w największych polskich miastach, jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy też Gdańsk.

O czym należy pamiętać w przypadku pożyczek na weksel?

Podczas zawierania pożyczki na weksel, trzeba oczywiście pamiętać o kilku podstawowych elementach. W ten sposób można uniknąć w przyszłości problemów i niemiłych niespodzianek.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zawsze warto sprawdzić potencjalnego pożyczkodawcę. Zawierana transakcja powinna być w końcu możliwie najbardziej bezpieczna. Należy również przeczytać dokładnie określone w umowie warunki udzielenia i zwrotu pożyczki. W dokumencie muszą znaleźć się informacje na temat kwoty udzielanego zobowiązania, terminu spłaty czy konsekwencji ewentualnego opóźnienia w spłacie. Obie strony powinny być obecne podczas określania całościowych kosztów pożyczki. W przeciwnej sytuacji osoba pożyczająca może w późniejszym terminie dopisać w umowie w zasadzie dowolną wartość. To powodować może bardzo duże  koszty dla pożyczkobiorcy. Nie należy nawiązywać nigdy współpracy z pożyczkodawcą, który nie chce na umowie podać kosztów czy sumy pożyczki.

Dodatkowo zawsze trzeba upewnić się czy podawane przez obie strony dane osobowe są prawidłowe. Określone muszą być data i miejsce zawierania umowy. Całość należy czytelnie podpisać. Tylko wówczas umowa  jest ważna i wiążąca dla obu stron. Warto przy tym pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Cywilnego, umowę pisemną należy sporządzić bezwzględnie w przypadku pożyczek na kwotę powyżej 1000 złotych.

Trzeba także pamiętać, że uczciwe pożyczki na weksel to takie, gdzie nie ma przedpłat. Wszystkie koszty powiny być wliczone w kwotę udzielanej pożyczki, opłaty wstępne są mocną oznaką całkowitego braku wiarygodności danej oferty.

Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach na weksel?

Pożyczki na weksel są generalnie pożyczkami prywatnymi oferowanymi przez prywatnych inwestorów, którzy w ten sposób chcą zarobić na odsetkach od udzielanych pożyczek (i dodatkowych opłatach). Sporo tego typu ofert znaleźć można w sieci, zwłaszcza na portalach ogłoszeniowych.

Mają one całkiem sporo plusów. W tym przypadku potencjalny pożyczkobiorca nie jest sprawdzany w bazach BIK czy BIG. Nie musi także przedstawiać zaświadczeń o dochodach. W ten sposób z pożyczki mogą skorzystać nawet osoby zadłużone czy z zajęciami komorniczymi.
78 myśli na temat “Pożyczki pod weksel – wszystko co musisz widzieć

  • 7 lipca, 2020 o 14:03
   Permalink

   Witam jestem zainteresowany,proszę o kontakt.

   Odpowiedz
 • 3 maja, 2020 o 17:37
  Permalink

  Jestem zainteresowany pożyczka pod weksel, nie mam komornika ale wpisy w bik, jestem z Częstochowy. Proszę o kontakt Marusg-19@o2.pl

  Odpowiedz
  • 14 maja, 2020 o 11:48
   Permalink

   Witam,
   Pilnie potrzebna pozyczka w wysokości 25000 proszę o kontakt

   Odpowiedz
   • 24 czerwca, 2020 o 14:15
    Permalink

    Jestem zainteresowana pożyczką 18000 Proszę o kontakt .Dziękuję

    Odpowiedz
    • 30 czerwca, 2020 o 11:14
     Permalink

     Pilnie potrzebuje pozyczki 15000 zl na okres 120 miesiecy max

     Odpowiedz
   • 30 czerwca, 2020 o 11:14
    Permalink

    Pilnie potrzebuje pozyczki 15000 zl na okres 120 miesiecy max

    Odpowiedz
   • 5 lipca, 2020 o 10:21
    Permalink

    Witam szukam pożyczki w kwocie 20.000zl na okres 36 miesięcy,proszę o kontakt

    Odpowiedz
   • 6 lipca, 2020 o 06:55
    Permalink

    Jestem zainteresowana. Proszę o kontakt sms 792 966 429

    Odpowiedz
   • 30 czerwca, 2020 o 10:13
    Permalink

    Witam potrzebuje pożyczki w kwocie 70 000 zł. Proszę o kontakt na email

    Odpowiedz
   • 12 czerwca, 2020 o 18:06
    Permalink

    Jestem zainteresowana pożyczką 50000 jestem w bazach, umowa na czas nieokreślony kontakt meila kie.job@wp.pl

    Odpowiedz
   • 1 lipca, 2020 o 06:58
    Permalink

    Witam serdecznie!
    Posiadam pracę umowa o pracę, niestety jestem w bazach. Potrzebuję pożyczyć 14tys złotych. Proszę o kontakt i zainteresowanie.

    Z poważaniem

    Odpowiedz
  • 18 czerwca, 2020 o 08:12
   Permalink

   Witam
   Pilnie potrzebuję pozyczki 22000.Proszę o kontakt.

   Odpowiedz
   • 15 lipca, 2020 o 04:16
    Permalink

    Pilnie potrzebuję pożyczyć na weksel i na procenty kwotę 19000zł

    Odpowiedz
    • 15 lipca, 2020 o 04:22
     Permalink

     Pilnie potrzebuję 19000zl.na weksel od osoby prywatnej na okres trzy miesiące i może być na procent proszę o kontakt 692408767

     Odpowiedz
   • 9 czerwca, 2020 o 06:43
    Permalink

    Witam potrzebuje pożyczki 11 tys złotych proszę o kontakt

    Odpowiedz
    • 7 lipca, 2020 o 16:24
     Permalink

     witam. potrzebujje pożyczki e mail @budol111@wp.pl

     Odpowiedz
   • 29 czerwca, 2020 o 16:13
    Permalink

    Witam ,jestem zainteresowany pożyczka pod weksel . Brak komornika ,możliwe wpisy w BIK . 884363129

    Odpowiedz
  • 29 czerwca, 2020 o 06:19
   Permalink

   Witam, potrzebuje pilnie pozyczki okolo 34000 na okres od 3 miesiecy do 5 lat, posiadam stale zrodlo zatrudnienia

   Odpowiedz
 • 4 maja, 2020 o 12:40
  Permalink

  witam,
  jestem zainteresowana pożyczką pod weksel na kwote 30tys. zł.
  posiadam staly udokumentowany dochod.
  nie mam komornika.
  prosze o kontakt izka_666@poczta.onet.pl

  Odpowiedz
 • 5 maja, 2020 o 06:28
  Permalink

  Witam
  Pilnie potrzebuję pozyczki do 20000 pod weksel,umowę Jestem od 3 lat na emeryturze i pracuję .Jezeli jest taka możliwość proszę o kontakt.

  Odpowiedz
 • 6 maja, 2020 o 08:28
  Permalink

  Witam pilnie potrzebuje 7000 zł. Bardzo proszę o kontakt 663005141

  Odpowiedz
 • 11 maja, 2020 o 11:20
  Permalink

  Witam. Interesuje mnie pożyczka 40 tyś zł pod weksel. Może być nawet większe oprocentowanie. Więcej na telefon 519 514 516.

  Odpowiedz
   • 17 czerwca, 2020 o 15:24
    Permalink

    Witam pilnie potrzebuje pożyczki w kwocie 2500zl okres 4 miesiące mam stały dochód proszę o kontakt

    Odpowiedz
 • 15 maja, 2020 o 05:40
  Permalink

  Pilnie otrzebuje 30000tys zl na 3 lata pracuje i mam niewielka emeryture jestem zainteresowana pozyczka prywatna pod weksel. Moj emal krystyna.kata1@wp.pl rosze o odpowiedz dziekuje

  Odpowiedz
 • 15 maja, 2020 o 06:34
  Permalink

  Witam potrzebna pilnie pożyczka proszę o kontakt 5746l564539

  Odpowiedz
 • 15 maja, 2020 o 16:42
  Permalink

  Witam potrzebuję pozyczki w kwocie ok 3000-5000 zł

  Odpowiedz
 • 24 maja, 2020 o 08:20
  Permalink

  Dzień dobry mam pracę 38 tygodniowo potrzebuje 10 tyś na raty proszę o kontakt

  Odpowiedz
  • 3 czerwca, 2020 o 16:04
   Permalink

   Witam. Potrzebuję pomocy finansowej w wysokości 50000zl. Proszę o pomoc.

   Odpowiedz
 • 8 czerwca, 2020 o 17:52
  Permalink

  Witam. Potrzebuje pożyczki 20tyś..na ile miesiecy jest pozyc/ka i jakie sa raty miesieczne na taka kwote.

  Odpowiedz
 • 12 czerwca, 2020 o 18:07
  Permalink

  Jestem zainteresowana pożyczką 50000 jestem w bazach, umowa na czas nieokreślony kontakt meila kie.job@wp.pl

  Odpowiedz
 • 16 czerwca, 2020 o 09:43
  Permalink

  Witam Potrzebuje pożyczki w wysokości 10.000zł pod weksel. Jestem osoba kobietą na emeryturze.
  Proszę o pomoc.
  e-mail bartek23121993@wp.pl

  Odpowiedz
 • 26 czerwca, 2020 o 10:14
  Permalink

  Jestem zainteresowana pożyczką 20 000zł. Proszę o kontakt

  Odpowiedz
 • 4 lipca, 2020 o 09:54
  Permalink

  Pilnie potrzebna pozyczka pod weksel Umowę C/p lub inna podpisana i u notariusza. Potrzebna kwota 40000 gdyż musze pilnie splacic zadłużenie.
  Proszę o kontakt bercik77@wp.pl

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2020 o 08:44
  Permalink

  Witam jestem zainteresowana pozyczka pod weksel 50 000 tysiecy na 144 miesiecy prosze o kontakt bozennaszczygielska92.wp.pl

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2020 o 11:51
  Permalink

  Witam szukam pożyczki 25tys zł pod weksel proszę o pilny kontakt
  E-mail:klejewskiadrian@gmail.com

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2020 o 17:01
  Permalink

  Potrzebuję pożyczki pod weksel 25 tys proszę o kontakt

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2020 o 18:23
  Permalink

  Witam, potrzebuje kwoty 2000,00 nie mam konta bankowego. Zle bazy. Mój dochód 3000 netto. Zasiłek ponieważ opiekuje się chora osoba oraz 2x 500+.
  Woj. Dolnoslaskie

  Odpowiedz
 • 10 lipca, 2020 o 18:26
  Permalink

  Witam ! pilnie potrzebuję pożyczki na zabieg ortopedyczny . Jestem sama bez rodziny nie mogę liczyć na pomoc bliskich .

  Odpowiedz
 • 13 lipca, 2020 o 11:40
  Permalink

  Witam,
  Jestem zainteresowana pożyczką w kwocie 25 tys.

  Pozdrawiam,
  Ewa

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *