Zorgtoeslag

Zorgtoeslag – aby otrzymać więcej

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Legalna praca w Holandii wiąże się z obowiązkiem wykupienia pakietu podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Generuje to niemałe koszty, które trzeba regularnie uiszczać organom państwa.

Wszystkie osoby pracujące w Holandii, mają szansę skorzystać ze specjalnego dodatku, który dofinansowuje zwrot ubezpieczenia.

Co zrobić, by otrzymać Zorgtoeslag

Składając specjalny wniosek, pracownik ma szansę otrzymać z urzędu specjalny dodatek tak zwany. Uzyskanie Dofinansowania nie jest bardzo trudne. Należy jedynie przygotować pewne dokumenty, które w dalszej kolejności trzeba złożyć w urzędzie Belastingdienst Toeslagen. Dokumentację tę można złożyć korzystając z pośrednictwa biur, pomocnych w rozliczeniach zagranicznych. Do złożenia wniosku poprzez biuro potrzebne będą następujące dokumenty:

  • Zaświadczenie z holenderskiego ubezpieczalni, informujący o terminach ubezpieczenia zdrowotnego
  • Holenderska karta podatkowa
  • Trzy ostatnie dowody holenderskiej wypłaty
  • Numer konta bankowego, na który wpłyną pieniądze

W przypadku składania dokumentów osobiście, z pominięciem biura, należy dostarczyć jedynie zaświadczenie o terminach ubezpieczenia oraz trzy ostatnie odcinki wypłaty otrzymanej w Holandii.
Co ważne nie należy mylić ze zwrotem ubezpieczenia, z którego można było skorzystać jeszcze kilkanaście lat temu. W roku 2021 w tym zakresie pracownikom przysługuje jedynie Zorgtoeslag. Nawet jeżeli korzystało się z usług lekarskich w trakcie przebywania w Holandii, możliwe jest uzyskanie dofinansowania. Kwota, która w ramach dofinansowania może zostać wypłacona pracownikowi, wykonującemu obowiązki zawodowe w Holandii, wynosi 104 euro za każdy miesiąc, w którym ubezpieczony miał płaconą przez pracodawcę składkę. Aby otrzymać zwrot ubezpieczenie za ubiegły rok należy złożyć wniosek nie później niż 31 sierpnia bieżącego roku.Kto może otrzymać Zorgtoeslag

W 2021 roku z dofinansowania Zorgtoeslag skorzystać mogą wszystkie osoby pełnoletnie, które posiadały opłacone ubezpieczenie zdrowotne podczas pracy w Holandii. Nie ma w tym wypadku znaczenie czy ubezpieczenie było opłacane samodzielnie, czy też przez pracodawcę. W przypadku zatrudnienia pracownika poprzez agencję pracy tymczasowej, pakiet ubezpieczeniowy najczęściej wykupywane jest przez holenderskiego pracodawcę, a kwota pokrywająca koszty ubezpieczenia potrącana jest z pensji pracownika. Dodatek ten przysługuje wszystkim osobom dorosłym pracującym w Holandii, których roczne dochody nie przekraczają 29 562 euro, w przypadku osób rozliczających się w pojedynkę, oraz 37 885 euro, jeśli chodzi o osoby dokonujące rozliczeń ze współmałżonkiem.
Jak uniknąć problemów związanych z  Zorgtoeslag

Wypłata specjalnego dodatku należy się pracownikom tylko za miesiące w których było za nich opłacane ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli praca w Holandii została zakończona i ubezpieczenie nie jest już opłacane, według obowiązującego prawa, wypłaty powinny zostać wstrzymane. Mimo to, nie mając odpowiedniej wiedzy potrzebnej do wstrzymania wypłat, urząd nadal będzie wypłacał dodatek, nawet przez kilkanaście miesięcy, pomimo że dana osoba nie ma już do niego prawa. Po pewnym czasie urząd wezwie taką osobę do zwrotu nienależnych środków.  Aby uniknąć niepotrzebnych problemów z holenderskim urzędem, i aby wypłaty zostały wstrzymane należy wypełnić i złożyć w holenderskim urzędzie specjalny wniosek, który zatrzyma proces wypłat.

O dodatek warto się ubiegać nawet w przypadku początkowo odmownej decyzji dotyczącej jej przyznania.Firma krzak

Firma krzak

Firmy krzak zagrożeniem dla klientów Firmą krzak nazywana jest działalność fikcyjna, która formalnie nie istnieje. To firma, która jest niewiarygodna

0 komentarzy
Zajęcie komornicze samochodu w kredycie

Zajęcie komornicze samochodu w kredycie

Zajęcie komornicze samochodu w kredycie Niestety zajęcie samochodu przez komornika jest możliwe również w sytuacji, kiedy pojazd jest objęty jakąś

0 komentarzy
gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie

Gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie? Ja Ci jej udzielę!

Zastanawiasz się gdzie można szybko oraz prosto uzyskać pożyczkę od osób prywatnych? Potrzebujesz pożyczki od ręki bez wypisywania zbędnych formalności?

7 komentarzy

Zorgtoeslag

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *