Konto firmowe z debetem na start

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Konto firmowe z debetem na start – najważniejsze informacje

Konto firmowe z debetem na start jest rodzajem rachunku bankowego przeznaczonego dla każdego przedsiębiorcy, który potrzebuje środków dodatkowych na poczet rozwoju własnego biznesu. Właściciel firmy posiadający konto firmowe wraz z debetem, ma także możliwość wykorzystania dostępnych środków do wypłaty w bankomacie. Wszystkie wymienione operacje mogą zostać zrealizowane pomimo tego, że na koncie nie ma żadnych środków.

Debet przy zakładaniu konta firmowego 

Otwarcie własnej firmy, a tym bardziej mikroprzedsiębiorstwa, to jedna z najtrudniejszych chwil w zakresie działalności gospodarczej. Strach o to, czy będzie się mieć klientów, niepewność wobec utrzymywania ciągłej płynności finansowej – to wyłącznie jedne spośród wielu różnych problemów, które czekają na właścicieli początkujących na rynku przedsiębiorstw. Spore oprocentowanie kredytów dla rozpoczynających działalność firm powoduje, iż warto, jest się rozejrzeć za innymi metodami na sfinansowanie przedsiębiorstwa. Jak mówią analitycy w sektorze finansowym, doskonałe rozwiązanie dla młodych przedsiębiorców, stanowią konta firmowe z limitem kredytowym na start, za sprawą których ryzyko straty płynności finansowej na początku działalności przestaje być tak sporym problemem. Wprowadzony przez bank kredytowy limit, umożliwia młodemu przedsiębiorstwu zadłużenie na wybrany czas. Długi w wypadku kont firmowych z debetami, spłacane są automatycznie przy pomocy każdych środków wpływających na konto. 

Konto firmowe z debetem na start

Konto firmowe z debetem na start online – od czego zależeć będzie wysokość przyznanego limitu kredytowego? 

Wniosek odnośnie otwarcia debetu na naszym rachunku firmowym, możemy złożyć już, począwszy od pierwszego dnia, w którym założyliśmy swój rachunek firmowy. Wybrane instytucje bankowe już w ramach składania wniosku o otwarcie rachunku dla firmy, udostępnią nam taką opcję. Trzeba będzie wówczas podać wysokość debetu, jaki zechcemy uzyskać. Decyzja ostateczna co do jego wysokości, uzależniona będzie oczywiście od banku. To właśnie bank, na podstawie posiadanej przez nas zdolności kredytowej podda ocenie, jaką wysokość debetu możemy otrzymać na start. Konieczne w tym celu będzie dostarczenie właściwej dokumentacji. Zwykle banki wymagają przestawienia przez właścicieli firm rozliczenia PIT za ubiegły rok podatkowy, jak i wyciągów z KPiR. Na podstawie wymienionych dokumentów, bank będzie w stanie ocenić zdolności klienta, jak i przyznać mu limit w wybranej wysokości.
Najlepsze konto firmowe z limitem – jak je znaleźć? 

Obecnie niewiele banków oferuje konta z debetem dla dopiero co rozpoczynających działalność przedsiębiorstw. Początkujący przedsiębiorcy, którzy chcą powtórzyć konto dla firmy z debetem, muszą niestety wykazać odpowiednią wysokość przychodów. O wiele łatwiejsze będzie wnioskowanie o firmowe konto z debetem dla przedsiębiorstw, które działają przynajmniej od roku. Konta firmowe z debetami dla początkujących firm są wygodnym oraz praktycznym rozwiązaniem, za sprawą którego możliwie jest pokrywanie różnych wydatków mających związek z finansowaniem konkretnych inwestycji albo bieżącą działalnością. 

Debet na koncie firmowym, bardzo często wykorzystuje się na poczet pokrycia najważniejszych potrzeb, kiedy konieczne jest oczekiwanie na otrzymanie należności za wystawione wcześniej faktury. Procedury mające związek z uruchamianiem niewielkiej firmy, są zdecydowanie najgorszym momentem w czasie prowadzenia całej gospodarczej działalności. Limity kredytowe przyznawane przez banki umożliwiają opłacanie wszelkich najistotniejszych rzeczy dla startującego przedsiębiorstwa.
Konto firmowe z debetem na start 2021 – oprocentowanie, limit kredytowy

Biorąc pod uwagę założenie konta firmowego z debetem, należy zawsze pamiętać, iż jest to swego rodzaju pożyczka bez standardowych zabezpieczeń. Dlatego też banki oferujące konta debetowe dopiero co zaczynającym swoją działalność firmom, nie udzielają zbyt wysokiego limitu. Zwykle startujące przedsiębiorstwa, otrzymują najniższy możliwy debet, czyli 1000 złotych. W najlepszym wypadku zaś mogą otrzymać maksymalnie 10-20 tysięcy debetu. Może się zdarzyć, iż potencjalna instytucja bankowa nie przedstawia stałej oferty debetów, tylko za każdym razem opierać się będzie na zdolności kredytowej danego przedsiębiorstwa.

To jednakże nie wszystkie niezbyt dobre wiadomości dla właścicieli dopiero co otwartych firm. Poza niezbyt łaskawą linią debetową, na początku działalności, tak samo bolesną kwestie dla właścicieli startujących przedsiębiorstw, może być przyznane oprocentowanie powstającego zadłużenia na koncie firmowym. Odsetki z takiego tytułu mogą być niezwykle dotkliwe dla mikroprzedsiębiorstw. Zwykle banki, które oferują konta firmowe z debetem już na starcie, wprowadzają dosyć wysokie oprocentowanie, bowiem rzędu 17-22%. Warto jednakże pozostać czujnym, gdyż co pewien czas banki mają w ofercie promocje dla przedsiębiorców w postaci zerowego oprocentowania do wybranego limitu zadłużenia.  

Konto z debetem dla przedsiębiorstw powyżej 3 miesięcy działalności

Według informacji dostarczanych przez ekspertów finansowych, zdecydowanie dużo lepsze oferty banki przedstawiają właścicielom firm, które działają na rynku minimum od trzech miesięcy. Zostało przyjęte, iż im dłuższy jest staż przedsiębiorstwa, tym bardziej atrakcyjne będą dla niego oferty z banków. Poddając analizie instytucje bankowe, które dają możliwość otwarcia konta firmowego z debetem, możemy zauważyć, iż razem z wydłużeniem czasu prowadzenia firmy, rosną limity zadłużenia na koncie. Takie podmioty mogą też zliczyć na korzystne promocje i dodatkowe profity.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *