KRD kiedy znika wpis?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

KRD kiedy znika wpis?

Proces usunięcia wpisu w KRD rozpoczyna spłata zobowiązania przez dłużnika. Wierzyciel ma 14 dni na usunięcie z rejestru KRD informacji na temat dłużnika, który spłacił swój dług w całości. Terminu dwóch tygodni należy dotrzymać także w sytuacji częściowej spłaty zadłużenia – wówczas obowiązkiem wierzyciela jest aktualizacja wysokości zobowiązania w rejestrze dłużników.

Wymazanie wpisu w KRD odbywa się poprzez złożenie stosownego wniosku. Wierzyciel, który zaniecha tego działania narażony jest na nałożenie wysokich kar pieniężnych. Efektem wpłynięcia wniosku do KRD powinno być natychmiastowe usunięcie lub aktualizacja danych na temat dłużnika.

Wpis w KRD należy aktualizować w ściśle określonych przypadkach. Wierzyciel ma obowiązek aktualizacji danych o dłużniku w KRD w ciągu 14 dni w przypadku, gdy:

  • Dłużnik spłacił zobowiązanie w całości
  • Zobowiązanie zostało spłacone w części,
  • Dług wygasł m.in. poprzez jego umorzenie,
  • Wpis w KRD powstał na bazie nieprawdziwych informacji.

Zapis w KRD może zostać usunięty na wniosek wierzyciela lub z inicjatywy KRD. Jeśli wierzyciel nie złoży wniosku o aktualizację danych w rejestrze w przeciągu 14 dni od spłaty zobowiązania, wówczas dłużnik może samodzielnie dochodzić swoich praw. W sprawie usunięcia lub aktualizacji wpisu w KRD należy skontaktować się bezpośrednio z biurem obsługi klienta KRD oraz z wierzycielem. Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy, że po odzyskaniu długu konieczne jest wniesienie wniosku o usunięcie danych dłużnika z bazy KRD.
Pożyczki od osób prywatnych online

Pożyczki od osób prywatnych online

Oferuje pożyczki od osób prawnych online, bez sprawdzamy baz KRD ani BIK. Osoby mające egzekucję komorniczą również mogą otrzymać pożyczkę.

6 komentarzy
Pożyczki na weksel

Pożyczki na weksel

Udzielam pożyczki na weksel bez dokumentów o dochodach i bez zbędnych procedur. Nie sprawdzam baz KRD i BIK. Pożyczka przeznaczona

6 komentarzy
Konsolidacja chwilówek Provident

Konsolidacja chwilówek Provident

Czy w Providencie możliwa jest konsolidacja chwilówek? Tak. W przypadku kiedy posiadamy kilka lub nawet kilkanaście mniejszych chwilówek zaciągniętych na

0 komentarzy
Jak udowodnić, że nie brałem pożyczki

Jak udowodnić, że nie brałem pożyczki?

Jak udowodnić, że nie brałem pożyczki? W sytuacji gdy dowiadujesz się, że ktoś wziął pożyczkę posługując się Twoimi danymi, kluczowa

0 komentarzy

KRD kiedy znika wpis?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *