Windykacja instrukcja postępowania z firmami windykacyjnymi

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Gdy wierzyciel traci pewność wyegzekwowania polubownie długu, albo oddaje sprawę do sądu, co trwa zwykle kilka lat, albo sięga po usługi firmy windykacyjnej, które bardzo często również kończą się w sądzie i wracają do dłużnika już w postaci sądowej windykacji komorniczej.

Telefony od firmy windykacyjnej

O tym, że wierzyciel korzysta z usługi windykacyjnej dłużnik poznaje zwykle po telefonach do niego i korespondencji w postaci wezwań do zapłaty. Najbardziej uciążliwe dla dłużnika są telefony, które mają na celu zmęczenie, wywołanie poczucia winy i zniecierpliwienie, po to, by ten dla świętego spokoju uregulował należność. Zdarza się, że windykator dzwoni do pracy dłużnika, rozmawia z przełożonymi i pracownikami działu finansowego, by dowiedzieć się np. o numer konta bankowego. Straszy, że umieści dłużnika w rejestrze dłużników, czasem grozi postępowaniem sądowniczym i komorniczym.

Przede wszystkim w kontakcie z windykatorem nie należy ulegać presji, warto też zważać na słowa i ograniczyć rozmowy telefoniczne do minimum. Każda z rozmów może zostać nagrana i później przedstawiona w sądzie. Ma to szczególne znaczenie, gdy dłużnik ma zamiar zaprzeczać powstaniu długu czy kwestionować jego wysokość w dalszym postępowaniu sądowym. Jakiekolwiek uznanie roszczenia, nawet w rozmowie telefonicznej, może skutecznie zamknąć drogę do zakwestionowania roszczenia, szczególnie tego przedawnionego.

Można również ignorować permanentnie wszelkie pisma pochodzące z firmy windykacyjnej, trzeba jednak zachować czujność, gdy pojawiają się one od innego nadawcy – sądu. Dłużnik na zakwestionowanie sądowego nakazu zapłaty ma tylko dwa tygodnie.
Pożyczki prywatne od inwestorów

Pożyczki prywatne od inwestorów

Proponujemy pożyczki prywatne od inwestorów, sprawdzone pożyczki pod weksel. Jeśli potrzebujesz rozwiązać swój problem finansowy lub dowiedziałeś się, że zostałeś

0 komentarzy
Szybkie pożyczki prywatne

Szybkie pożyczki prywatne

Szybkie pożyczki prywatne. Udzielę szybkiej pożyczki prywatnie. Jeśli nie możesz czekać na długie i skomplikowane procedury w bankach lub bank

8 komentarzy
Nękanie telefonami przez firmę windykacyjną

Nękanie telefonami przez firmę windykacyjną

Jak bronić się przed nękaniem telefonami przez firmy windykacyjne? Najprostszym sposobem na nękanie telefonami przez firmę windykacyjną jest złożenie skargi

0 komentarzy
Pożyczki fasadowe

Pożyczki fasadowe

Pożyczki fasadowe Pożyczki fasadowe (tzw. frontier loans, back to back loans) to jedna z form finansowania funkcjonująca w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

0 komentarzy

Windykacja instrukcja postępowania z firmami windykacyjnymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *