Pożyczki pod zastaw samochodu zamiast chwilówek

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Jeśli posiadasz własny samochód, możesz otrzymać korzystną pożyczkę szybciej i prościej niż kiedykolwiek wcześniej.

Pozabankowe firmy takie jak MogoAutokapitał lub Speed Cash oferują pożyczki zabezpieczone samochodem – auto stanowi jedyne zabezpieczenie dla pożyczkodawcy. W przypadku niespłacenia gotówki, firma ma prawo przejąć pojazd. Dowiedz się więcej na temat tego, jak działają pożyczki pod zastaw samochodu i czy opłaca się z nich korzystać.

Na czym polega pożyczka pod zastaw samochodu?

Jeżeli szukasz sposobu na zyskanie szybkiej gotówki w bezpieczny sposób, pozabankowe firmy mogą być świetnym rozwiązaniem. Być może jesteś w sytuacji z negatywną historią kredytową lub bez pewnego źródła dochodu, w związku z czym masz trudności z uzyskaniem kredytu od banku. W takim wypadku, pozabankowe firmy pożyczkowe są doskonałym wyborem. Można wówczas skorzystać z usługi zastawienia swojego samochodu w celu zabezpieczenia pożyczki na określoną kwotę gotówki. Jest to rozwiązanie dla małych i dużych przedsiębiorstwa, jak i dla osób fizycznych.
Posiadanie własnego samochodu jest jedynym warunkiem na otrzymanie pożyczki. 

W praktyce wygląda to następująco: najpierw należy wybrać pożyczkodawcę, wypełnić specjalny formularz, co zajmuje zaledwie kilka minut, a po otrzymaniu decyzji, pożyczkobiorca dostaje dokumenty do podpisania; na końcu (zazwyczaj w przeciągu doby) – gotówkę. Pożyczając w ten sposób pieniądze, można nadal w pełni korzystać ze swojego samochodu. Dopiero w przypadku niespłacenia pieniędzy w ustalonym czasie, pożyczkodawca ma prawo przywłaszczyć twój samochód.

Ogromnym plusem tego typu pożyczek jest możliwość otrzymania dużych kwot (nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych) w zaledwie 24 godziny po wypełnieniu wniosku. Niestety, pożyczki pod zastaw samochodu mogą być nawet o kilkaset złotych droższe niż inne rodzaje kredytów na podobne kwoty, dlatego zaleca się je osobom, które nie były w stanie uzyskać potrzebnej im kwoty w żaden inny sposób.

Pożyczki pod zastaw auta

Jak otrzymać kredyt pod zastaw pojazdu?

Proces ten nie wymaga wcale wielu formalności, w przeciwieństwie do pożyczek bankowych. Wystarczy wypełnić intuicyjny formularz, wpisując swoje podstawowe dane i aktualne informacje o stanie samochodu. W przypadku niejasności, można to zrobić z pomocą konsultanta. Aby zakwalifikować się do otrzymania gotówki, należy spełnić kilka podstawowych warunków:

  • posiadać auto w odpowiednim wieku (różnie, w zależności od firmy),
  • być jedynym właścicielem tego samochodu,
  • posiadać ważny przegląd techniczny, OC i w niektórych firmach także AC,
  • mieć ważny dowód osobisty, polskie obywatelstwo i ukończone 21 lat.
Wypełniając formularz rejestracyjny, należy przedstawić firmie pożyczkowej wszystkie dane na temat pojazdu. Nie trzeba w tym procesie podawać żadnych informacji o swoich dochodach. Na koniec, strony ustalają datę i miejsce do podpisania umowy pożyczki. Potem już tylko czekamy na pieniądze!

Najbardziej zaufane firmy pożyczkowe

Spośród licznych ofert dostępnych na rynku, nietrudno złapać się na firmę, która nie spełni naszych oczekiwań lub okaże się mieć niekorzystne dla nas warunki. Oto kilka sprawdzonych firm, które oferują jasne, przejrzyste i korzystne pożyczki:

  • Mogo – ta firma wypłaca aż do 85% aktualnej wartości danego samochodu, a po zatwierdzeniu spełnienia warunków kredytu, można dostać gotówkę nawet tego samego dnia. Pożyczka pod zastaw samochodu oferowana jest na okres od 6 do 47 miesięcy, dając klientom mnóstwo czasu na wywiązanie się z umowy.
  • Autokapitał – udziela długoterminowych pożyczek pod zastaw samochodu, na 12, 24 lub 36 miesięcy. Po wypełnieniu wniosku, co zajmuje zaledwie 3 minuty, otrzymujemy natychmiastową decyzję o wstępnej kwocie pożyczki, do jakiej jesteśmy upoważnieni. Po podpisaniu umowy, pieniądze dostajemy w ciągu 24 godzin. Kwota otrzymanej gotówki wynosi do 65% wartości pojazdu.
  • Speed Cash – pożyczka na elastycznych warunkach, od 6 do 12 miesięcy. Ta firma oferuje pożyczki pod zastaw samochodu nawet do 90% wartości auta. Warunkiem otrzymania kredytu w Speed Cash jest posiadanie pojazdu nie starszego niż 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *