Szybka pożyczka dla Ukraińców

Szybka pożyczka dla Ukraińców

W ostatnich latach w Polsce usługi dla Ukraińców wzbudzają  coraz większe zainteresowanie. Przybywa bowiem Ukraińców, którzy na stałe mieszkają w naszym kraju. Wśród tematów wzbudzających zainteresowanie znajduje się również oferta pożyczkowa dla Ukraińców. Uzyskanie szybkiej pożyczki w przypadku osób z Ukrainy może nie będzie tak łatwe jak w przypadku polskich obywateli, jednak widać że rynek się zmienia i zauważalna jest sytuacja, w której osoby szukające pożyczek i pochodzą z Ukrainy mogą liczyć na przygotowywane oferty. Warto więc przyjrzeć się temu jak sytuacja wygląda i jakie wymagania stawiane są Ukraińcom, którzy chcą się zdecydować na zaciągnięcie pożyczki.

Pożyczki dla Ukraińców – najważniejsze informacje

Szybka pożyczka dla Ukraińców to oferta, która dostępna jest w coraz większej ilości firm pożyczkowych. Poszczególne firmy starają się tworzyć różne rozwiązania jeśli chodzi o mechanizmy udzielania pożyczek, natomiast zawsze obywatel Ukrainy będzie musiał spełnić pewne formalności niezbędne do uzyskania pożyczki. W przypadku Ukraińców najczęściej wygląda to tak, że konieczna jest ważna karta stałego pobytu, albo pobytu czasowego. To dokument, który umożliwia dokonywanie czynności cywilno-prawnych w Polsce. Obecnie coraz więcej firm jako wymóg stawia również posiadanie numeru PESEL, co związane jest z ostatnimi zmianami, które umożliwiają nadawanie numeru PESEL obywatelom Ukrainy

Najważniejsze kwestie jeśli ktoś chce starać się o pożyczkę i pochodzi z Ukrainy wyglądają następująco i powtarzają się w wielu firmach:

  1. legalne zamieszkanie na terytorium Polski od pięciu lat
  2. posiadanie regularnego dochodu
  3. poświadczenie znajomości języka polskiego
  4. stałe zamieszkanie i posiadanie prawa do lokalu w dowolnej formie.

W przypadku osób z Ukrainy, które mają status rezydenta mają one uprawnienia do tego, by w wielu aspektach życia społecznego móc korzystać z tych samych zasad i warunków, które są przygotowywane dla Polaków.

Nieco inaczej będzie sytuacja wyglądać u osób, które nie maja statusu rezydenta. W tym przypadku liczba firm, które udzielają pożyczek jest znacznie mniejsza niż w przypadku tych, które udzielają pożyczek osób, które posiadają status rezydenta.
Jakie wymagania dla Ukraińców starających się o pożyczkę?

Ukraińcy, którzy będą chcieli się starać o szybką pożyczkę w Polsce muszą zwrócić uwagę na to jakie warunki będą stawiane tym osobom, które chcą o pożyczkę się. Wśród tych wymagań jakie będą stawiane pojawić się może tak jak zostało powiedziane posiadanie numeru PESEL, a także ważna karta pobytu, dokument tożsamości. Ewentualnie można także wskazać inne wymagania jakie będą się u niektórych firm pojawiać. Wygląda to następująco

  1. posiadanie konta w banku jako weryfikacji tożsamości
  2. potwierdzenie wyciągami dochodów
  3. mail
  4. numer telefonu w Polsce

W przypadku firm, które prowadzą weryfikację klientów trzeba będzie się liczyć z tym, że podejmowane będą działania związane ze sprawdzeniem klienta. Sprawdzać się będzie zdolność kredytową w ukraińskim odpowiedniku polskiego BIK. To instytucja nazywana Ukrainian Bureau of Credit Histories, gdzie kontroluje się jak wygląda sytuacja historii kredytowej obywatela, który mieszkał w Ukrainie.
Dostępne pożyczki i przygotowywanie wniosku

Chcąc starać się o szybką pożyczkę dla Ukraińców zwrócić warto uwagę na te firmy, które takie propozycje oferują i mają propozycję pożyczek dla Ukraińców. Te oferty pożyczek jakie są dostępne mogą dotyczyć zarówno klientów, którzy chcą sięgnąć po pożyczkę krótkoterminową jak i pożyczki ratalne. Chcąc starać się o szybką pożyczkę dla Ukraińców konieczne będzie złożenie wniosku, w którym umieszczone będą te informacje odnoszące się do stałego pobytu obywatela Ukrainy w Polsce.

Dostępne szybkie pożyczki dla Ukraińców istnieją i faktycznie rynek daje możliwości, by je uzyskać, choć trzeba być oczywiście świadomym tego, że te wymagania mogą być nieco większe niż w przypadku obywateli Polski i jednocześnie sam proces starania się o pożyczkę może być bardziej zajmujący.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *