Islandia zarobki życie

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Zarobki na Islandii

Zarobki na Islandii stanowią kwestię zależną od czynników takich jak wymiar etatu, doświadczenie i kwalifikacje. Minimalne wynagrodzenie wynosi 351 000 ISK, czyli około 10 580 złotych, z kolei średnia pensja szacowana jest na poziomie 410 000 – 470 000 ISK brutto, co w przeliczeniu jest kwotą około 11 700 – 12 000 złotych. Szczególnie istotnym aspektem jest miejsce zatrudnienia, ze względu na fakt, iż mieszkańcy Reykjaviku mogą liczyć na zarobki nawet kilkakrotnie wyższe, wynoszące mniej więcej 700 000 ISK – 22 000 złotych.

Wynagrodzenie w zależności od zawodu

Wynagrodzenie na Islandii jest w głównej mierze zależne od charakteru wykonywanej pracy. Praca w gastronomii pozwala na zarobek rzędu 472 000 ISK, czyli 14 200 zł miesięcznie, z kolei mechanik samochodowy zarabia średnio 732 000 ISK, co w przeliczeniu wynosi 22 000 zł. Pracownicy biurowi na Islandii zarabiają zazwyczaj 13 tysięcy złotych miesięcznie, z kolei na najlepsze zarobki mogą liczyć:

  1. sędziowie
  2. lekarze
  3. architekci
  4. księgowi
  5. psychologowie

Islandia – koszty życia

Wraz ze zwiększonymi zarobkami na Islandii, koszty życia są również wielokrotnie wyższe w porównaniu do polskich warunków. Miesięczny wynajem 1-osobowego apartamentu w centrum miasta wynosi 5300 złotych, z kolei mieszkanie na obrzeżach jest równoznaczne z sumą 4200 złotych. Największa różnica w porównaniu z polskimi cenami obserwowana jest w przypadku biletów autobusowych, kosztujących na Islandii 13,62 zł. Zakup kilograma piersi z kurczaka wiąże się z wydatkiem 65 złotych, z kolei 1.5 litrowa butelka wody kosztuje około 7.50.
Pożyczki dla gospodyń domowych

Pożyczki dla gospodyń domowych

Od lat zajmujesz się domem i dziećmi, więc brakuje Ci czasu, żeby pracować na etacie. Bank nie chce dać Ci kredytu,

2 komentarze
Firmy udzielające pożyczek prywatnych

Firmy udzielające pożyczek prywatnych

Znalazłeś się w potrzebie i szukasz szybkiej gotówki? Jestem przedstawicielem firmy udzielającej pożyczek prywatnych. Pomagamy ludziom, którym z różnych względów

8 komentarzy
Kalkulator lichwy

Kalkulator lichwy

Kalkulator lichwy Kalkulator lichwy to aplikacja mobilna na telefony komórkowe typu smartfon, stworzona przez Ministerstwo Sprawiedliwości, w celu pomocy klientom,

0 komentarzy
Czy Media Markt sprawdza BIK

Czy Media Markt sprawdza BIK?

Czy Media Markt sprawdza BIK? Zakupy w Media Markt są popularne i chętnie korzystamy z zakupów na raty, aby ułatwić

0 komentarzy

Islandia zarobki życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *