Pożyczka odnawialna – czym jest i jakie może przynieść korzyści?

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

Pożyczka odnawialna jest specjalnym produktem finansowym, który został przygotowany dla tych osób, które chętnie zaciągają pożyczki gotówkowe, aby poprawić swoją obecną sytuację finansową. Tyczy się to jednak nie tylko tych osób, które chcą spłacić swoje długi lub przeznaczyć dodatkowe środki na opłatę rachunków. Związane jest to także z klientami, którzy z pomocą dodatkowych pieniędzy chcą zrealizować swoje plany i marzenia. Pożyczka odnawialna oznacza minimum formalności oraz bardzo komfortowe warunki zaciągnięcia pożyczki. Przy okazji, korzystając z takiego produktu finansowego oszczędza się również dużo czasu.

Pożyczka odnawialna – czym konkretnie jest?

Pożyczka odnawialna została stworzona na wzór popularnych kredytów odnawialnych. Jej historia nie jest jednak długa, ponieważ popularność na polskim rynku finansowym zdobyła zaledwie kilka lat temu. Pożyczka została stworzona w taki sposób, aby klienci mogli korzystać ze wsparcia finansowego, udzielanego przez firmę pozabankową, całkowicie elastycznie oraz swobodnie. Dzięki skorzystaniu z tej propozycji ogranicza się ilość załatwianych formalności. To jedna z najlepszych propozycji na długotrwałe kredytowanie swoich wydatków, zobowiązań finansowych, planów oraz celów. Unika się w ten sposób ciągłego podpisywania kolejnych umów pożyczkowych, co dla klientów mogłoby być dość uciążliwym procesem, zwłaszcza w przypadku nieco starszych osób.

Pożyczka odnawialna

Pożyczka odnawialna – największe zalety, dlaczego warto po nią sięgnąć?

Sięgnięcie po pożyczkę odnawialną niesie za sobą dużo zalet. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

 • korzystanie z dodatkowych środków pieniężnych przez bardzo długi czas,
 • całość zobowiązania finansowego nie musi być spłacana w krótkim terminie,
 • w trakcie trwania umowy zainteresowane osoby mogą zmieniać parametry konkretnej pożyczki odnawialnej,
 • odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty,
 • minimum formalności, maksimum zadowolenia.
Decydując się na pożyczkę odnawialną warto wziąć jednak pod lupę kilka istotnych czynników, a więc zapoznać się z regulaminem danej pożyczki oraz z zasadami mówiącymi o tym, na jakich warunkach przyznawane jest wsparcie finansowe. Ponadto osoby zainteresowane pożyczką odnawialną muszą wziąć pod uwagę wysokość RRSO (im niższe, tym lepiej) oraz zasady naliczania odsetek.

Pożyczka odnawialna – podstawowe zasady działania i kto może się ubiegać?

Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto sprawdzić na jakich zasadach funkcjonuje dana pożyczka odnawialna. W umowie muszą znaleźć się następujące informacje: strony umowy, przedmiot, termin oraz sposób wypłaty pieniędzy, koszty pożyczki, oprocentowanie, wysokość RRSO, całkowita kwota do zapłaty, termin i zasady spłaty, skutki niewywiązania się z umowy, spłata pożyczki przed terminem, zmiana parametrów pożyczki, wypowiedzenie umowy oraz ewentualne sposoby reklamacji.
O pożyczkę odnawialną mogą ubiegać się te osoby, które:

 • ukończyły 18. rok życia,
 • posiadają polskie obywatelstwo,
 • mają polski adres zameldowania,
 • złożyli poprawny wniosek o pożyczkę odnawialną,
 • mają własny rachunek bankowy,
 • nie widnieją w bazach dłużników.

Jak widać przed podpisaniem umowy każdy klient musi zapoznać się z zasadami działania konkretnej pożyczki. Ubiegać może się o nią wiele różnych osób, wystarczy wypełnienie wniosku i spełnienie kilku podstawowych kryteriów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *