Pożyczanie w firmie Provident

Nie zapomnij zajrzeć do sekcji komentarzy na samym dole

provident kontaktZapotrzebowanie na szybką gotówkę może wystąpić u każdego, a ilość dostępnych firm na rynku udzielających takich pożyczek jest duża. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy brać pożyczkę w nowej, ledwie zaistniałej na rynku firmie, czy też skorzystać z usług firmy działającej na rynku od wielu lat.

Provident

Provident jest częścią grupy finansowej z Wielkiej Brytanii o nazwie International personal Finance (IPE), udzielającą drobnych pożyczek klientom indywidualnym oraz firmom przede wszystkim na rynkach wschodzących Europy południowo-wschodniej. Provident Polska działa na naszym rynku od ponad 18 lat i jest najstarszą oraz najbardziej znaną tego rodzaju firmą na naszym rynku.

Oferta Provident Polska

W ofercie Provident Polska znajdują się zarówno chwilówki jak i pożyczki, a kwota jaką można pożyczyć wynosi od 300 do 20 000 złPożyczki są udzielane na okres od 3 do 48 miesięcy.
Rodzaje pożyczek w Provident Polska

W Providencie można skorzystać z trzech rodzajów pożyczek dla klientów, przy czym pożyczka 5×0 jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów. Dostępna jest również pożyczka dla firm.

Pożyczka 5×0

Jest to pożyczka udzielana nowym klientom w kwocie od 500 do 2000 zł, której spłata jest rozłożona na równych pięć rat. Terminowe spłacanie takiej pożyczki skutkuje brakiem jakichkolwiek kosztów. Przykładowo pożyczając 1000 zł i spłacając raty w terminie, oddamy Providentowi pięć razy po 200 zł.

Pożyczka Samoobsługowa

Jest to pożyczka zawierana w pełni przez internet i wymagająca konta w banku. Dostępna kwota pożyczki samoobsługowej wynosi od 300 do 15 000 zł, a spłacanie rozłożone jest na okres od 3 do 36 miesięcy.
Jeżeli klient z jakichś powodów zrezygnuje z pożyczki albo otrzyma niespodziewany zastrzyk gotówki i odda pożyczoną kwotę w przeciągu 30 dni, wówczas będzie zwolniony z opłat. Z takiej pożyczki za 0 zł mogą korzystać wszyscy klienci Provident. Nieuregulowanie zadłużenia w miesiąc wymagają spłaty takowego według ustalonego z Providentem harmonogramu.

Pożyczka Dopasowana

Sztandarowy produkt firmy Provident, z którą firma weszła na polski rynek. W ramach produktu klienci indywidualni mogą korzystać z pożyczki zaciąganej na miesiąc bez opłat, czyli podobnie do pożyczki samoobsługowej, a ogólnie również można zaciągnąć pożyczkę do wysokości 15 000 zł. Termin spłaty długu ustalamy indywidualnie, a do wyboru jest okres od 3 do 36 miesięcy. Pożyczka dopasowana jest pożyczką z obsługą domową i udzielana jest zarówno na konto, przelewem lub też w gotówce na rękę.

Provident udziela również pożyczek dla firm do wysokości 20 000 zł z okresem spłaty do 48 miesięcy.
Jak wziąć pożyczkę w Provident Polska

Żeby móc wziąć pożyczkę w Provident Polska trzeba spełnić wszystkie, podane niżej warunki:

• mieć ukończone 18 lat i posiadać polski ważny dowód osobisty;
• być obywatelem Polski i być na stałe zameldowanym w Polsce;
• posiadać źródło stałego dochodu i dobrą historię kredytową;
• mieć status konsumenta dla pożyczek 5×0, Samoobsługowej oraz Dopasowanej;
• dla pożyczki samoobsługowej posiadać konto w banku;
• posiadać telefon komórkowy z polskim numerem, a także adres mailowy.
Wnioskowanie o Pożyczkę Dopasowaną z obsługą domową można złożyć przez internet, w zakładce „Pożyczka Dopasowana” na stronie głównej firmy Provident albo przez konsultanta. Przez internet wnioskujący zostanie poproszony o wypełnienie krótkiego wniosku, a jeśli ten zostanie zaakceptowany, z klientem skontaktuje się biuro Provident i ustali termin wizyty. Na adres e-mail wnioskującego zostaną również przesłane szczegóły oferty pożyczkowej.

provident wniosek

Pożyczka Samoobsługowa oraz Pożyczka 5×0 zawierane są wyłącznie online, na stronie głównej firmy Provident.

Należy wybrać kwotę pożyczki i okres jej spłaty, a natychmiast dowiadujemy się o rzeczywistych kosztach i wysokości raty. Następnie klikamy złóż wniosek i wypełniamy wyświetlony formularz, który starannie i zgodnie z prawdą wypełniamy i oczekujemy na odpowiedź.

Zazwyczaj po kilkunastu minutach otrzymujemy odpowiedź, przy czym kwota pożyczki zaproponowana przez Provident może się różnić od wnioskowanej. Informacje otrzymamy na podany adres e-mail oraz SMS-em.
Następnie zostaniemy poproszeni o weryfikację tożsamości i konta poprzez przesłanie do Providenta przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł. Po pozytywnej weryfikacji kwota ta zostaje zwrócona, a Provident przelewa na nasze konto wynegocjowaną kwotę pożyczki. Provident korzysta z usługi BlueCash, co skraca czas oczekiwania na fundusze do ok. 15 minut.

Wady i zalety

Niewątpliwie zaletą jest szybkość uzyskania pożyczki przez internet oraz czytelne podawanie kosztów, a wadą oczekiwanie na pracownika firmy Provident w wypadku pożyczki z obsługą domową do nawet 24 godzin.

Ważne! W wypadku niespłacania w terminie, jak każda firma poszkodowana Provident nakłada karę na pożyczkobiorcę w wysokości 18% wysokości pożyczki w skali roku, a także uruchamia procedury windykacyjne, sądowe oraz komornicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *